Skocz do zawartości
sasz5

Pytanie o odpieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym polega twój mod ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały hopsztyk polega na zmniejszeniu komory w której są bąble czyli wyjmujemy pudełko na syf potem przykrywkę z tym kominkiem i wstawiamy ściankę pionową do poprzeczki , ja ją docinałem z pudełka DVD . Jak zdejmiecie pokrywkę to zorientujecie się o co chodzi.

Potrzebujemy jedynie nożyk i np. pudełko DVD . Nie trzeba nawet odpieniacza wyciągać.


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozikkulus Jak by jeszcze zwiększyć trochę wysokość komina mogło by być lepiej. Można włożyć odciętą końcówkę peka w otówr wylotowy komina i przykryć ją odciętym dnem z tego samego peka. Tylko wtedy nie domkniemy wieczka. W każdym razie wypróbuję Twoj patent ze zmniejszeniem komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż od środka jak wygląda ta modyfikacja.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy wszyscy na dalsze postępy . Nie zapomnij dokumentować wszystkiego :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Gratuluje koledze mrozikulus - całkiem ładnie ustawiony odpienek. Oczywiście czekamy z niecierpliwością na dalsze pomysły w oczekiwaniu na jak najlepszy tuning naszych reefów.

P.S Ja mam przerwę od myślenia nad akwa - wsio śmiga 95% obsady gotowe teraz tylko podmianki, karmienie czyszczenie szyb i czekać aż wsio przyrośnie do skały i się ładnie rozrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pienek takie coś wywala

dsc0800n.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój chodzi cały czas jak twój po modyfikacji, dalej wywala mokrą pianę, bez wydłużenia rury nic się z pianą nie zmieni


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda obiecująco, jest suchsza niż u mnie ( ta w rurze ), gratuluję. Może jakiś rysunek jak to zrobić?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was stosuje peletki? Mają jakiś widoczny wpływ na syf wywalany z odpieniacza (bo w sumie powinny)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ładnie łądnie ustawione odpienki z Reefa. Mój Blau wywala coś takiego:

5515-snc00759.jpg

Jeśli to nie jest sucha piana to ja wymiękam......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zainwestuje w blau'a swoją drogą nie zmieści się w drugą komorę..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieści się do 2 komory - nawet lepiej niż do 3 tylko trzeba wywalić pienidło z reefa i pobawić się z pompą aby był obieg - mi się nie chciało dlatego jest w 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było aby Aquael sam wyszedł z inicjatywą zmiany lub zastąpienia odpieniacza...

Może jakaś alternatywa...


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael wyszedl naprzeciw zapotrzebowaniom jakie powstaly po filmie "Gdzie jest Nemo". Dzieciaki chcialy Nemo a rodzice nie chcieli sie angazowac w nowe hobby. Powstalo zapotrzebowanie na gotowce ze sprzetem kupowanym w jednym kartonie. Rodzice wpuszczali Nemo a dzieci sie cieszyly.

Teraz ten sprzet kupuje duzo ludzi chcacych hodowac korale i to najlepiej twarde, nie pamietajac o tym, ze kupili zabawke.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, kupiłem go właśnie w tym celu i wiedziałem co kupuję, natomiast zamierzam zapewniać trzymanym zwierzętom optymalne warunki a korale twarde nie podobają mi się, poza nielicznymi wyjątkami, np. euphylią :)

Faktycznie światło jest za słabe nawet dla miękasów, wskazane jest dodanie z jednej świetlówki dla optymalizacji warunków oraz skuteczniejsze pienidło.

Poza tym zestaw super.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw, tylko swiatlo jest za slabe, cyrkulacja i odpieniacz :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje szkło z budą :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, pitolicie z tym światłem :) a cyrkulacja nie jest częścią zestawu.

Ale odpieniek padaka, fakt.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co Wy z tym światłem? Tak jakby się już nie było do czego doczepić w reefie. :)Światło OK. 3x24W jest oki. Miałem seriatopore hystrix na przetrzymanie dla kumpla i rosła w tym świetle. Miękasy mają aż za tyle a LPS-y też ładnie śmigają, więc nie widzę problemu ze światłem. No chyba że mówimy o standardowych świetlówkach z Aquaela i ich barwie - tu fakt moim zdaniem nie te akwa, ale to tylko moje zdanie. Na moim zestawie wsio śmiga aż miło patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.