Skocz do zawartości
alien77

Grotech A,B,C+M jak dozowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem ten zestaw i w opisie jest krotki opis ..dozowac 10 ml na tydzien + witaminy M ,ale pytanie jak dozujecie (osoby które tego uzywaja ) na codzien ? czy moze tylko raz w tygodniu w dawkach podanych przez producenta ??


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziesięć razy mniej niż zaleca producent, jeśłi już w ogóle musisz. Napisz coś o zbiorniku, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Seb pisze a ja dodam tylko ze trzeba dawkowanie dobrać na wyczucie i po obsewacji korali w zbiorniku, znaczenie ma też sól jaka używamy.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sol Tm co do opisu zbiornika to co mam opisac? dokladnych pomiarow juz nie bede pisal bo mam wrazenie ze i tak kazdy z doswiadczenia wie swoje ...ja mierzac swoje JBL em mam prawie ideal ale ..... haha przechodze z skrajnosci w skrajnosc tzn raz super zeby po chwili walczyc z kolejna plaga ,pozatym nie do konca juz chyba wierze w to co pokazuja te testy tymbardziej ze skala barwna to raczej juz dla facetow powinno byc przeszloscia :)

ale ok opisze piszac pomiary raczej w okolicach bo nie jest tak napewno

ph około 8,0 - 8,2

KH 8-11

MG1200

CA ? mierzone ostatnio okolo 2 mies temu bylo 440

NO2 <0,2>

NO3 <1>

PO4 JBL niewykrywalne (oczywiscie pewnie ono jest ale tym testem ...... )

wszystko rosnie ok ,ale twarde slabiutko i to mnie martwi ...

czekam na slowa krytyki


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary ktore podałeś sa oki i wszystko powinno ładnie się trzymać a powiedz czemu chcesz stosować a,b,c ??? coś w zbiorniku jest nie tak??? jeśli wszystko jest oki to mozesz zaszkodzić a nie pomóc zbiornikowi.

Jesli uzywasz soli TM to mysle ze mozesz sobie odpuscic dolewanie czego kolwiek z Grotecha.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk najbardziej odpuścić, tak jak pisze Robert:) Serio. Musiałbyś mieć naprawdę mega wypchany sps-ami baniak żeby przy soleniu TMBA jeszcze lać ABC, nie ma takiej potrzeby, no chyba że lubisz kolor brązowy:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak ....

to chyba to zboczenie i zaczytanie w tym i innych forach ?( nie jestem az tak doswiadczonym morszczakiem ) tym ze wszyscy cos dolewaja a od nazw i odmian oraz przeznaczenia sie w glowie kreci ....

zdecydowalem ze chcialbym dodac cos co zawiera wiekszosc potrzebnych pierwiastkow sladowych ale znow z drugiej strony im wiecej tym mniej .... :)

miekkie rosna jak glupie zas twarde marnie ... czy ogolnie dodatek czegokolwiek w takiej formie jest ok ? jezeli mowisz ze wszystko u mnie ok ,to ja pytam po co inni dodaja wszystkie te cuda ? przeciez pewnie wiekszosc z Was baniaki ma uchowane lepiej niz ..... lepiej moze tego nie pisac :)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękie z twardymi zawsze będą w konflikcie a jak juz chcesz mieć taką kombinacje to węgla sporo sypać.

Ja u siebie przy stosowaniu soli preisa stosuje a,b,c i leje go po 4ml na dobe.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze w jakim akwarium i jak obsadzonym:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb kogo teraz pytasz ?> mnie czy Roberta K ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Roberta to było:). Wracając do Twojego baniaka, to tak jak napisaliśmy, póki co nie ma potrzeby żebyś cokolwiek dozował poza REGULARNYMI podmianami wody:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do dzisiaj trudno ustalić dawkę.Teraz leję codziennie po 0,4 ml.Jak daję więcej to po szybach widzę,że za dużo,nalot mi się robi.Te 0,4 niektórzy mówią,że strasznie mało a ja zastanawiam się czy w ogóle mam to lać.Podmiany właśnie na soli TM bio-actiff a na zmianę z inną(nie znam nazwy,to ta od Darka z Elektrowni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb nie bede tu opisywał mojego baniaka bo nie bedziemy koledze zasmiecac watku, mam nadzieje ze kolega pokaże nam swój zbiornik i bedzie wiadomo co mu doradzic bo moze przyczyna tkwi gdzie indziej.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...najpierw monit do osób ktore sie zajmuja forum ze strony technicznej :) pisalem chyba z pol godziny cala swoja obsade wyszukujac nazwy itp bo nie znam tego na pamiec i co sie okazalo ? ze wylogowalo mnie i wszytsko poszlo w ....

nie chce mi sie jeszcze raz opisywac wszytskiego na nowo :)

powiedzcie mi jak mam opisac swoj baniak zebyscie mogli mi pomóc ? i tak by mnie nie zdazylo wylogowac ... :)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289249 alien77 :

powiedzcie mi jak mam opisac swoj baniak zebyscie mogli mi pomóc ? i tak by mnie nie zdazylo wylogowac ... :)

@alien77, może spróbuj w jakimś edytorze a potem copy :) powinieneś zdążyć zanim Cię wyloguje.

U mnie tak się działo kilka m-cy temu, nie wiem dlaczego... po jakimś czasie, bez żadnych zabiegów komputerowych wszystko wróciło do normy.

ps. i zgadzam się z przedmówcami, przy TM B-A i regularnych podmiankach nie ma potrzeby dodawania mikroelementów. u siebie dość długo udawało mi się uniknąć i wspomagania i Ca i Kh. Systematyczne podmiany i kontrola światła przy tej soli wystarczą spokojnie nawet dla sps-owej obsady.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja podaje 2,5ml co drugi dzień cały zestaw i jest :)

cos z monti :

niedawno kawałek sie odłamał(czyścik załatwił sprawe) i mała szczepka :) rośne

2609-monti szczepka.jpg

2609-monti czerwona.jpg

tylko te apis.. dają po d.... :banghead ale walcze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien,

jednym ze sposobow moze byc nie dolewanie "plynow" tylko mocna redukcja miekkich.:)

Jak Seb pierwszy napisal, przy normalnych podmianach na dobrej soli i srednio-silnej obsadzie twardymi, dodatkami mozesz "zbrazowic" korale i pobudzic glony, takze ostroznie.

Wazne jest tez oswietlenie. Pod T5 czy 150 Hqi rosna inaczej niz pod HQI 250 lub 400 W...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Bym zaponiał :) zwieksz cyrkulacje: jak X czasu temu baniak widziałem nic nie dodawałes ????

- Tak Naprawde Każdy Zbiornik Jest Inny -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przedtem nie dodawałem nic tylko bailing i to wszytsko a cyrkulacja została jakis czas temu zwiekszona do 15000 l/h


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tak wszyscy pisza rady ale adam niepowiedział ze uzywa tmba tylko tm a ma bodajże tmpr jak pamiętam

niewnikam kto tam pierwszy dopisał BA ale spoko :)

ale tyle odemnie :)a to troche zmienia sprawe albo sie myle :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.