Skocz do zawartości
ona

[K] Tyci acroporkę dla gobiodona okinawe.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię szczepkę acropory , maleńką, dla gobiodona okinawe wielkości 2 cm . Bardzo sympatyczny zwierz , ładnie je , ale jest bardzo zestresowany brakiem własnego domu.Serce mnie boli jak widzę , że cały czas siedzi przyklejony do szyby.:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropory to wymagajace korale,w 30l cięzko Ci bedzie utrzymać ją przy zyciu,proponuje Seriatopore kupic albo Montipore digitata.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój okinawe też często siedzi na szybie mimo ,że ma w baniaku montiopore i seriatopore . A za domek wybrał sobie dziurawą skałkę ze szczepką sinulari.

Ps.

Peniek ,a Ty przypadkiem nie masz czegoś z LPSów do sprzedania bo mi się wydawało ,że gdzieś na forum komuś oferowałeś.


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko Echinophylie 2 odmiany,jak chcesz moge Ci odłamac po kawalku.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Sinularia mu wystarczy ? mam taki sam dylemat jak Ona i również zastanawiałem się czy w 30l można utrzymać acropore


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że sinularia wystarczy. A acropora raczej nie da rady w 30l. U mnie gobiodon radzi sobie świetnie, raz posiedzi w sinularii, długo siadywał na sarco, czasami na montiporze talerzowej lub pod nią. Wyrywa jedzenie z pyska 10 razy większych błaznów i olewa ich granice terytorium. W końcu błazny olały to że ten "żółty przecinek" wpływa do nich.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.