Skocz do zawartości
cris6

250L Opti White

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy na spływie dac trójnik i cisza jak makiem zasiał.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293670 DarekB30 :
#289889 cris6 :
#289888 Marcin1982 :

Plan masz fajny, szafka rewelacyjna :) eheim compact to dość głośne pompy, jak stawiasz baniak gdzieś np. w sypialni to może być problem.

Oby to nie była prawda bo wyleci tak szybko jak przyjechała

dyskusja na temat pompy już się toczyła http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31756&d=15

teraz mam na głowie jeszcze cyrkulacje na co postawić ?

jak pompa obiegowa Eheima?

wrzuć jakąś fotkę z lampą ustawioną na maximum,

bo jakoś mam wrażenie patrząc na te wcześniejsze zdjęcia,

że jest mało światła w tym zbiorniku.

Pompa Eheima super praktycznie niesłyszalna czego nie mogę powiedziec o pompie w odpieniaczu

fotki cykne jak skała dojdzie a co do światła zdawałem sobie sprawę że z czasem dojdzie t5 ale nie jestem już pewny tego ponieważ teraz lampa ustawiona jest na 80 % i daje rade ale wiadomo z czasem zobaczymy czy dojdą t5

Pompy Hydor Koralia również ciche a co do spływu to teraz już mam tak że nie wiem czy mam spływ :)

Pozostaje jeszcze coś pokombinowac z odpieniaczem i będzie idealnie

dotarła skała 30 kg

1204-skalanew.jpg

1204-skalanew1.jpg

1204-skalanew2.jpg

1204-skalanew3.jpg

1204-skalanew4.jpg

oraz gapowicze tak na dzień dobry wyszły na spacer

1204-skalanew5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris widze ze masz kawal locline, to mozesz go tak ustawic aby byl ponad powierzchnia wody, i skierowac go lekko pod wode, wtedy bedzie Ci mniej wody zasysac po wylaczeniu pompy obiegowej. poza tym zdejmij ten dyfuzor zostaw gola rure, wtedy bedzie lepsza wydajnosc i przeplwy bedzie stabilny. taki dysuzor ma duzy wplyw na wydajnosc, a wahania wydajnosci to wahania poziomu wody. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że bajka. Bardzo ładnie wygląda!

WaveBoxa widzę że chyba nie będziesz miał :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze w innej kwestii bo dopiero teraz zauważyłem Twój filtr RO.

1204-ro_di.jpg

Jeśli masz tak jak na zdjęciu to zmień. ( zamień miejscami węgiel z 1mm)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie nic się nie stało. Ale w obecnym układzie szybciej może membrana polecieć bo węgiel coś może "zgubić".

Taki układ jaki masz obecnie jest polecany przez sklepy bo......... będziesz częstszym gościem :)

EDIT: Masz miernik TDS ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294143 SkoczekPL :

Nie no spokojnie nic się nie stało. Ale w obecnym układzie szybciej może membrana polecieć bo węgiel coś może "zgubić".

Taki układ jaki masz obecnie jest polecany przez sklepy bo......... będziesz częstszym gościem :)

EDIT: Masz miernik TDS ?

jeszcze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cris6 nie chcę Cię straszyć ale lepiej dmuchać na zimne.

Podejrzewam (jeśli się mylę to nie popraw) że filtr RO/DI odpaliłeś jak jak dostałeś ze sklepu.

Tzn podłączyłeś pod kran i woda poleciała ? :)

Zawsze należy przepłukać prefiltry żeby jakieś syfki z nich i z wkładu węglowego wyleciały (czyli odpalasz wszytko tak jak zrobiłeś ale bez membrany) potem po jakiś 20-30 litrach zapinasz membranę i już masz luzik.

Tutaj dodatkowo problem jest taki że węgiel był bezpośrednio przez membraną i jeżeli coś w nim było to już do niej wpadło. Problem może być (podkreślam może ale nie musi) taki że membrana się lekko uszkodziła i już parametry wody będą badziewne. Fakt masz na końcu DI ale ona też wszystkiego nie zatrzyma jeśli membrana poleciała.

Piszę to dlatego że ....... ja na początkach mojej kariery morszczaka właśnie zrobiłem tak jak napisałem wyżej :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294148 SkoczekPL :

Cris6 nie chcę Cię straszyć ale lepiej dmuchać na zimne.

Podejrzewam (jeśli się mylę to nie popraw) że filtr RO/DI odpaliłeś jak jak dostałeś ze sklepu.

Tzn podłączyłeś pod kran i woda poleciała ? :)

Zawsze należy przepłukać prefiltry żeby jakieś syfki z nich i z wkładu węglowego wyleciały (czyli odpalasz wszytko tak jak zrobiłeś ale bez membrany) potem po jakiś 20-30 litrach zapinasz membranę i już masz luzik.

Tutaj dodatkowo problem jest taki że węgiel był bezpośrednio przez membraną i jeżeli coś w nim było to już do niej wpadło. Problem może być (podkreślam może ale nie musi) taki że membrana się lekko uszkodziła i już parametry wody będą badziewne. Fakt masz na końcu DI ale ona też wszystkiego nie zatrzyma jeśli membrana poleciała.

Piszę to dlatego że ....... ja na początkach mojej kariery morszczaka właśnie zrobiłem tak jak napisałem wyżej :)

spoko robiłem zgodnie z instrukcją zamieszczoną razem z filtrem i informacjami jakie znalazłem na forum wszystko było przepłukiwane bez membrany a potem razem z membraną jakieś 30 minut

ps. to jest moje kolejne akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A światełka to nie za mało?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż i na moje oko to za mało.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle zdjęcia tego nie oddają może lepiej widać to na filmie jeśli chodzi o lampę led to skała jest oświetlona praktycznie cała mniej światła jest tylko na powierzchni po bokach akwarium. Kiedyś miałem akwarium na t5 i powiem tyle teraz jest dużo więcej światła ale tak jak pisałem to wszystko się okaże w przyszłości czy dołożę t5 czy nie

To jest model 110w nie 120w czyli na cre i mocniejszy od 120W

na akwarium 120 cm na pewno za mała na 100 cm raczej też , ideał to 80 cm tak jak ją opisują ja zobaczę z czasem jak zacznie dochodzić życie czy nie zapodam kolejnego panel albo t5 dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, u mnie jest podobnie fotki nie oddają w 100% tego jak jest. Ciekaw jestem jak wielka różnica jest po między twoją lampom a moją?

ort do poprawy,

pkt.8 Regulaminu


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.