Skocz do zawartości
cris6

250L Opti White

Rekomendowane odpowiedzi

Zarzuć sobie watę czy jakąś włókninę na pompę cyrkulacyjną (przyczep gumką) i płucz co jakiś czas - szybko usuniesz większość syfu z toni.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mało kiedy ustawienie skały juz na dzien dobry b mi sie podoba. bede dalej sledzic... pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada obiecująco. ;) Zapowiada się kolejny piękny zbiornik. Tak trzymaj.:nono

T5 na pewno dodasz w przyszłości. Mi tez się wydawało że światła jest dosyć, tyle ze korale nie chciały wierzyć mi na słowo. ;)

Piach wsyp już teraz. Glony pojawią się tak czy tak, a jak dodasz później, to najprawdopodobniej wydłuży się dojrzewanie. To co wyleci ze skały zmieni się w pożywkę dla bakterii i pózniej w stołówkę dla ekipy czyszczacej. Sand Dollar, rozgwiazda i kilka slimaków rozwiążą problem syfu na piasku.

Powodzenia ;)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być :nono

Burza piaskowa ustąpi do paru-parunastu godzin. Efekt filtracji dodatkowej z powodu piasku zaobserwujesz już do paru dni.

Superancko ;)

Podoba mi się to, że skały ułożyłeś na płasko. O 100 razy lepiej będzie Ci się układało korale i ewentualne skałki ze szczepkami!

Gratulacje i czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń.

Jakbyś wlał Prodibio BIO-DIGEST to by przyspieszyło jak torpeda!


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296005 mufti :

I tak ma być :nono

Burza piaskowa ustąpi do paru-parunastu godzin. Efekt filtracji dodatkowej z powodu piasku zaobserwujesz już do paru dni.

Superancko ;)

Podoba mi się to, że skały ułożyłeś na płasko. O 100 razy lepiej będzie Ci się układało korale i ewentualne skałki ze szczepkami!

Gratulacje i czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń.

Jakbyś wlał Prodibio BIO-DIGEST to by przyspieszyło jak torpeda!

dzięki ;)

na razie wlewam cycle po 25ml dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda podoba mi się:nono. Kolejny "Morski Krakus", ja na razie bije się sam ze sobą co do piasku ale to już u mnie w wątku. Cris6 mam taka nietypowa prośbę, jeżeli to dla Ciebie nie problem podeślij mi na pw instrukcje do no2 jeżeli masz po polsku. Moja niestety jest po niemiecku, tym językiem nie władam, a moje melepectwo sprawiło że nie doszukałem się nigdzie instrukcji polskiej:)!


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś interesowało znalazłem na forum AQUA-TREND

można gdzieś przykleić

instrukcje do testów saliferta

Test na Fosforany (PO4)

1. 10 ml wody do tego 4 krople z buteleczki 1 - wymieszać 10s

2. płaska łyżeczka proszku z buteleczki 2 i mieszać przez 30 sekund.

3. porównać z wzornikiem

Test na Magnez (Mg)

1. 2 ml strzykawką nabrać 2 ml wody z akwarium i wlać do pojemnika testowego.

2. Dodać 4 krople MG-1 do wody w pojemniku i 5 mieszać przez 5 sek.

3. Dodać płaską łyżeczkę proszku MG-2 i mieszać 5 sek.

4. Na 1 ml strzykawkę nałożyć plastikową końcówkę i nabrać MG-3 aż wskazówka będzie dokładnie na 1,00ml, w strzykawce może być odrobina powietrza, ale to normalne i nie ma wpływu na wynik testu.

5. Dodawać po kropelce MG-3, aż pojawi się jakiś kolor (szary albo niebieski), należy dodawać kropelkę po kropelce i po każdej kropelki zrobić przerwę od 1-2 sek i mieszać.

6. Strzykawkę obrócić tak, aby plastikowa końcówka wskazywała do góry i ustalić pozycję czarnej części w kolbie. Nalezy patrzeć na górny koniec czarnej końcówki (ringu) tłoczka strzykawki, podziałka jest co 0,01 ml. Wartość magnezu należy odczytać w tabeli załączonej do testu). Naturalna woda morska zawiera magnez w ilości ok. 1300-1500mg/l. Zawartość magnezu uzależniona jest od zawartości soli.

Test na Wapń (Ca)

1. 2ml strzykawką nabrać 2ml wody z akwarium i wlać do pojemnika testowego. Dla lepszych wyników można zamiast 2ml dodać 1ml.

2. Wsypać 1 płaską łyżkę Ca-1 do pojemnika testowego. Dla lepszych wyników można dodać 1/2 łyżki. NIE MIESZAĆ!

3. Dodać do pojemnika testowego 8 kropli Ca-2 i mieszać powoli przez 20 sekund. Dla lepszych wyników zamiast 8 kropli dodać 4.

4. Na 1 ml strzykawkę nałożyć plastikową końcówkę i nabrać Ca-3 aż wskazówka będzie dokładnie na 1,00ml, w strzykawce może być odrobina powietrza, ale to normalne i nie ma wpływu na wynik testu.

5. Kropla po kropli dodawać Ca-3 do pojemnika testowego. Po każdej kropli mieszać przez 1-2 sekund. Należy to tak długo powtarzać, aż roztwór będzie koloru różowo - czerwonego do niebieskiego.

6. Strzykawkę obrócić tak, aby plastikowa końcówka wskazywała do góry i ustalić pozycję czarnej części w kolbie. Należy patrzeć na górny koniec czarnej końcówki (ringu) tłoczka strzykawki, podziałka jest co 0,01 ml. Zawartość Ca należy odczytać z tabeli załączonej do testu. Naturalna woda morska zawiera Ca w ilości ok. 425-450 mg/l.

Test na pH

1. Nabrać strzykawką 5 ml wody i wlać do pojemnika testowego.

2. Dodać 6 kropli płynu pH i przez 10 sekund powoli mieszać.

3. Otwarty pojemnik testowy położyć na białym obszarze palety kolorów. Porównać kolor roztworu z kolorami na palecie (patrząc z góry) i określić zawartość pH. Może być tak że barwa roztworu będzie pośrednia, wtedy wynik jest pośredni.

Test na KH

1. 5 ml strzykawką nabrać 4 ml wody i wlać do pojemnika testowego. Dla lepszych wyników można zamiast 4ml dodać 2ml.

2. Buteleczkę z napisem KH kilka razy potrząsnąć i dodać 2 krople płynu do pojemnika testowego. Dla lepszych wyników zamiast 2 kropli można dodać 1 kroplę.

3. Na 1 ml strzykawkę nałożyć plastikową końcówkę i nabrać trochę płynu KH, aż wskazówka będzie dokładnie na 1 ml, w strzykawce może być odrobina powietrza, ale to normalne i nie ma wpływu na wynik testu.

4. Kropla po kropli dodawać KH do pojemnika testowego. Po każdej kropli mieszać przez 2 sekundy. Należy to tak długo powtarzać, aż roztwór będzie koloru niebiesko-zielonego do pomarańczowo-czerwonego albo różowego.

5. Strzykawkę obrócić tak, aby plastikowa końcówka wskazywała do góry i ustalić pozycję czarnej części w kolbie. Należy patrzeć na górny koniec czarnej końcówki (ringu) tłoczka strzykawki, podziałka strzykawki jest co 0,01 ml. Wartość KH należy odczytać z tabeli albo obliczyć.

Test na Nitrit (NO2)

żeby poprawnie przeprowadzić ten test woda musi mieć temp. powyżej 18 stopni Celsjusza.

1. 1 ml strzykawką nabrać 1 ml wody z akwarium i wlać do pojemnika testowego.

2. Dodać łyżkę proszku NO2 i powoli mieszać przez 20 sek., pozostawić roztwór na około 60 sek.

3. Otwarty pojemnik testowy położyć na białym obszarze palety kolorów. Porównać kolor roztworu z kolorami na palecie i określić zawartość nitritu. Może być tak że barwa roztworu będzie pośrednia, wtedy wynik jest pośredni.

Aby upewnić się, że poprawnie odczytaliśmy wynik, należy wziąć pojemnik testowy i patrzeć na boki pojemnika trzymając za nim paletę z kolorami, biały obszar powinien znajdować się za roztworem. Wyniki należy podzielić przez faktor 10.

Test na Nitrat (NO3)

Żeby poprawnie przeprowadzić ten test woda musi mieć temp. powyżej 18 stopni Celsjusza.

1. 1 ml strzykawka nabrać wodę i wlać do pojemnika testowego.

2. Dodać łyżkę proszku NO3-1

3 .Dodać łyżkę NO3-2, mieszać przez 30 sekund, pozostawić roztwór na 3 minuty.

4. Otwarty pojemnik testowy położyć na białym obszarze palety kolorów. Porównać kolor roztworu z kolorami na palecie (patrząc z góry) i określić zawartość nitratu. Może być tak że barwa roztworu będzie pośrednia, wtedy wynik jest pośredni.

Test na Amoniak (NH4)

1. Wlać 2 ml wody do pojemnika testowego.

2. Nabrać 1 ml NH3.

3. Strzykawka wlać 0.5 ml do pojemnika testowego i powoli mieszać przez około 30 sekund.

4. Wlać pozostałe 0.5 ml do pojemnika testowego i mieszać 10 sekund.

5. Pozostawić to wszystko na 5 minut

5. Wymieszać przez około 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja z tym tetem na no3 mam problem.

Jak patrzę od góry to mam coś koło 5-10.

A jak patrzę od boku to wychodzi 50 cyli razy 2 i mam 100.

No to jak to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296286 Tofik :

No a ja z tym tetem na no3 mam problem.

Jak patrzę od góry to mam coś koło 5-10.

A jak patrzę od boku to wychodzi 50 cyli razy 2 i mam 100.

No to jak to zrozumieć?

@Tofik, a skąd x2 ?

-patrzysz z góry i odczytujesz wynik z kartonika

-patrzysz z boku i wynik z kartonika dzielisz przez dziesięć.

poczytaj tu na przykład.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 12

Dzień za dniem leci czekanie i czekanie

Dwa filmy Full HD

W akwarium na dzień dzisiejszy zaczyna robić się zielono od glonów niktowych

Do baniaka trafiło 7 ślimaków Turbo i jeden krab pustenik on trafił przez przypadek miało być 8 turbo a okazał się jeden krab .

Wiem napiszecie że za wcześnie powiem tyle wodę miałem częściowo z podmianki ślimaki szaleją z radości

Cały czas coś zajadają i pomagają zwalczyć te gloniska jak należy. Po przejściu takiego ślimaka po skale dopiero widzę jej prawdziwy kolor a co do turbo to z czasem chetnie go komuś oddam bo nie chcę abi mi przwracał wszystko a że trafił przez przypadek to niech kosi

oto lokatorzy na gapę którzy zaczynają się powoli ujawniać

1204-krabczerwony.jpg

1204-krabczerwony5.jpg

1204-krabczerwony3.jpg

teraz daje czas 30 dni od zalania do pierwszej podmiany

w tym tygodniu zostanie podłączony jeszcze fitr i odpalone biopellets i czekamy czekamy czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy tydzień temu

NO3 ok 30

NO2 0.2

NH4 ok 0

test dziś wieczorem

NO3 ok 10

NO2 0.025

NH4 0

do akwarium jutro trafi belka t5 2x39 oraz zostanie dorobiona korona ze względu na bardzo rozproszone światło po pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 13

Dziś nastąpiła mała modernizacja oświetlenia

dorobiłem koronę z PCV jeszcze tylko trzeba ją okleić

zamontowana została belka 2x T5 + 2x ATI Blue Plus T5 - 39W stwierdzam zdecydowaną poprawę

1204-t5led1.jpg

1204-t5led2.jpg

1204-t5led3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem minimalnie za niebiesko ale to już kwestia gustu. Ładne ułożenie skały, pozwoli dobrze ustawić cyrkulację. Co do krabów na gapę - na 1 i 3 fotce wydaje mi się że widać kraby porcelanowe może coś z gatunku Petrolisthes ?? Natomiast na 2 fotce jest Actaeodes tomentosus i radzę go wyexmitować do sumpa. Jeżeli chciałbyś się pozbywać pozostałych to chętnie przyjmę.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił dziś do mnie nie planowany gość ale widocznie taka była jego wola bardzo się obawiałem jak zareaguje na tak świeży system ale widać już po kilku godzinach wygląda na zadowolonego

Jeśli się okaże że do końca miesiąca parametry będą w miarę stabilne od grdunia zacznę powoli zasiedlać zbiornik

1204-zoa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu pogratulować. Nie masz jeszcze absorbera na po4, nie masz węgla aktywnego, no2 jeszcze podskakuje no3 wysokie a już kupujesz zwierzaki

Skoro nie planowany to dlaczego go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297614 Tofik :

po prostu pogratulować. Nie masz jeszcze absorbera na po4, nie masz węgla aktywnego, no2 jeszcze podskakuje no3 wysokie a już kupujesz zwierzaki

Skoro nie planowany to dlaczego go kupiłeś?

Tofik co ty wiesz co ja mam a czego nie mam skąd w tobie takie nastawienie na moje akwarium cały czas coś mi negujesz albo na forum albo na gg .

Piszę ci że ja swoją wiedzę opieram na akwarium Amnora uczę się od niego pytam na prv a uważam że jego akwarium jest jak na tak krótki okres czasu naprawdę piękne i chyba nie tylko ja

Czemu jemu nie negujesz na forum że za wcześnie wsadził ślimaki kraby korale ryby itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.