Skocz do zawartości
cris6

250L Opti White

Rekomendowane odpowiedzi

ok tylko czy kh mi nie poleci za miesiąc dwa trzy ,to samo mg ca przecież to normalne że jak dochodzi życie to i parametry się zmieniają i trzeba je poprawić aż dojdziemy do odpowiednich parametrów i bedziemy wiedzieć co dawkować właśnie w tym przypadku KH chodź ono tylko leci od samego początku chociaż w akwarium były tylko glony wapienne ale to ich już nie wsadzałem :)

jeśli mi gwarantujesz że poczekam jeszcze kolejne pół roku i wsadzę korale i parametry będę miał zawsze super to stawiam 5 skrzynek dobrego whisky. Jakbyś też czytał to nie jest moje pierwsze akwarium i z szałem zakupów to ja sobie czekam i czekam i jeszcze poczekam a wsadzenie życia po miesiącu to dla mnie jest ok przecież nie wsadzam SPS a docelowo mają być tylko sps więc czekam i sie z tym nie spieszę aż dojdę to idealnych parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te włochate kraby jak maja ok 2-3 cm sa w wiekszosci pożyteczne mialem kiedyś kilka takich i jednego mam do dziś tylko ciup jasniejszy polecam bo wcina sobie grzecznie zielone w 1 miejscu i nie zauważylem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz dobra skale, na ktorej wapienne juz byly. Jesli szybko rozowieje to raczej znak, ze wapienne sie wzmacniaja i rosna. To powoduje b. duzy pobor Ca, Mg i kH, czyli wszystko normalnie i dobrze.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, one bardzo skutecznie wylapuja z wody wapn i reszte Ballinga :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak stawiałem. Ale jak ktoś będzie pewny to piszcie.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam ten ukwiał. :)

A co do baniaka, to z tego co widzę zapowiada się cudnie. :) Poproszę foty całości.

Poradziłeś sobie z tym KH? Balling powinien rozwiązać problem - podbijesz Ca i Mg, to KH samo podskoczy.

Mandaryn je Ci mrożonki? Bo jeśli nie, to możesz mieć problem z utrzymaniem go przy życiu w tak świeżym zbiorniku - na skale nie znajdzie dość pokarmu, żeby się wyżywić. Jeśli nie je, to lepiej oddaj go komuś na przechowanie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mandaryn wcina aż miło

co do parametrów pompy podają od tygodnia ABC Bio Calcium Liquid Refill Tropic Marin KH podnosi się elegancko.

filmek z ukwiałem

http://www.youtube.com/user/cris6krakow#p/u/0/FhhgfqjGgVk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadło jak dla mnie to cyjano

testy Salifert

PH 7.7-8 nie wiem dokładnie bo nie ma takiego koloru jak mi wyszedł

KH 7.7

NO3 7

NO2 0

NH4 0

MG-1290

CA-410

Zmiany jakie nastąpiły to 2 tygodnie temu zmieniłem całkowicie podłoże dzięki temu woda zrobiła się czysta w ciągu paru godzin i już piasek nie lata po całym akwarium oraz zacząłem lać ABC Bio Calcium Liquid Refill Tropic Marin 20 ml pompy podają dziennie ale widzę że chyba trzeba jeszcze troszkę podnieść dawkę

oraz zmieniłem sól bo KZ Coral Reef Salt strasznie źle się rozpuszcza teraz na podmianki daję Tropic Marin BIO-ACTIF nie ma problemu z rozpuszczaniem ale wspominany osad na forum oczywiście na szybkach sie pojawia

dodam że żołtkowi to smakuje

1204-cyjanonew.jpg

1204-cyjanonew1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej dino. Też u siebie z tym walczę, dodatkowo mam jeszcze cyjano i już mi brakuje sił:banghead


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitalny ukwiał podeslij mi na priv gdzie go zdobyles?? i jak tam cyjano widze ze szybko sobie z nim poradziłes///


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 2xKoralia 5200 Evolution powinno być ok ale zauważyłem że na skałach osiada jednak syfek więc dziś do pomocy dokładam do systemu Tunze 6045 4500l/h

mam nadzieję że taka cyrkulacja będzie już idealnie zamiatać wszystko co osiada zwarzywszy że jedna pompa ustawiona jest bardziej na lustro z wiadomych celów jej brak wiązałby się z syfem na powierzchni

daje nam to 14900l/h + obiegówka która również dmucha na powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 2x 4500l/h i nie ma problemów z syfkiem na skalach ma ma 100x50x50.

Co do syfu na skalach zobacz co sie dzieje pod skała i piaskiem, odmulasz dno?

Mam podobny piasek jesli to ten sam ocean nature 60zl paka.Odmulanie tego piachu co 15dni to norma a przy swoich 160l mam 5l bombe.

Odpieniacz nie rozpusci wszystkiego co w nim sie kryje.

Jakbys mogł cofnąć czas dalej bys kupil apf czy wziol byś cos tanszego?,zastanawiam sie czy jego potencjal wyciagasz.

Tak jak Seb pisal na poczatku, dla mnie sporo ludzi wyolbrzymia sprawe a pozniej zmniejszaja wydajnosc bo za dobry.

Jak znajdziesz chwile cyknij fotke jak pieni na pelnej mocy :kapelusz

Szafka sie nie poci ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

szafka ma mega otwór od tyłu więc z poceniem zero problemu

co do APF powiem tyle raz na tydzień pełny kubek syfu a obecnie pracuje na mokro

co do odmulania nie nabyłem jeszcze odmulacza ale nie będzie to takie proste ponieważ kiedyś moje dno pokryje się koralami

kubek był wczoraj w nocy myty było w nim normalnie błoto a smród taki nie do opisania więc uważam że odpieniacz jak najbardziej jest odpowiedni a jego efekty będzie widać wraz ze wzrostem obsady

1204-kubenodpieniacza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu jakby ktoś nie wierzył czy warto APF 600 na taki litraż praca po ok 40 godzinach karmienie jedna mała kostka mrożonki dziennie

1204-img_0234.jpg

dziś również do akcji wkracza CHEMI PURE ELITE i PURIGEN może wkońcu zobaczę ten kryształ w wodzie bo go dalej nie widać

a tu praca po 4 dniach

1204-img_0252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś mialem 250l karmilem 5 chromisów,zoltka,i parke nemo pół kostki co 2 dni,a te pół kotki byl odzielone na kilka parti tak ze nic nie lecialo w dno a rybki byly najedzone-(obserwuje kiedy im spieszno po mieso)

Kwestia tego jak sie system prowadzi :)

Wątpie w chemi pure elite z tym piachem bez odmulania :)

Jeśli z miesiąc nie odmulaleś dna majac zółtka nie chce wiedzieć co sie dzieje pod skala w tym piachu.

Gdyby nie bipartitus osobiscie juz bym wywalil tech piach w cholere(mam taki sam).Wolalbym lyse dno niz ten gruby piach.

Nieświadomy w jego negatywne cechy zdecydowałem sie bo był markowy i tani.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja ten gruby piach mam od miesiąca ponieważ ten żywy wspaniały był cały czas w obiegu zamiast na dnie ale o tym był już osobny wątek. Nie wiem może mi się trafiła taka partia zamiast piasku mąka ale chcąc mieć w baniaku SPS to trzeba mieć konkretną cyrkulacje a jedno i drugie raczej się ze sobą gryzie no chyba że SPS będą stać tylko w górnej partii baniaka

dzięki zmianie piasku woda zmieniła się na bardziej przejrzystą na następny dzień ale nie jest jeszcze idealna a cyrkulacja dmucha po dnie równo więc nic tam nie osiada

co do karmienia jedna kostka na moją obsadę to raczej nie jest wiele

resztą zajmuje się sandolars i jak na razie daje radę

co do Chemi Pure Eite jest o nim wątek na Nano-reef i dlatego się skusiłem ale zobaczymy zapodany jest razem z Purigen a o efektach na pewno napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://korale.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/474

taki piach ci tak fruwał?

Spsy na gornej a na dolnej jakieś zoa i lpsy :)

A z tą tylna pompa bym uważał co skierowana na przednią szybe bo bedzie ci brud wdmuchiwać pod skalke :)

Majac ten piach zauwazylem ze najlepsza opcja jest miec 1 pompe na boku skierowac na tylna szybe za skałe pod lekkim kątem w dół.Bedzie ci troche przepychać ciężko dostepnego brudu do przodu gdzie latwiej to wyciągnąc.

Poza tym że piach za jakiś czas lekko zielonawy sie zrobi to zadne cyjano i inne rzeczy mu nie grozne :) wiec mozna smialo sie skupić bardziej na kierunku (obok korali) - z przodu i lekka trabe powietrzna zrobić,raz na 2-3 tyg zrobić odwrotnie.

Nie mniej jednak ważne by tobie odpowiadało :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.