Skocz do zawartości
bamboo

Pierwszy biały Reef-- recenzja/dziennik/opinia

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu po wielu trudach mogę wrzucić cyknięte na szybko zdjęcia zalanego białego ReefMaxa.

CHO_6282.jpg

CHO_6280.jpg

Oficjalnie ReefMaxa mamy z żoną tydzień, jednak pierwszy, którego kupiliśmy był wadliwy (klapa nie domykała się i świeciła na boki).

Teraz dzięki naprawdę sprawnemu serwisowi Aquaela w ciągu kilku dni mamy nowego ReefMaxa, niestety... wciąż wadliwego.

CHO_6287.jpg

Serwis Aquaela zrobił na mnie wrażenie - nawet w mojej firmie reklamacji nie załatwiamy tak sprawnie :) Napisaliśmy do nich w poniedziałek/wtorek - reakcja na maila - około 20 minut :) W ciągu 30 minut i 4 - 5 maili uzgodniliśmy wszystkie detale, tak aby nowy zestaw znalazł się w piątek we Wrocławiu.

Na tym jednak plusy się zakończyły. Dostaliśmy nowe akwarium, super zapakowane, pachnące nowością. Klapa się domykała prawie idealnie (2mm luzu), jednak o wieeele lepiej niż stara. Po ponownym tachaniu zestawu z auta, do domu itd,zalałem akwarium, ułozyłem skałę - zrobiło się ciemno na zewnątrz i okazało się, że nowy zestaw też ma efekt "ufo". Dzieje się tak, ponieważ plastik jest za cienki i światło przebija na zewnątrz.

CHO_6290.jpg

W poniedziałek serwis Aquaela ma się do mnie odezwać, jednak za bardzo nie wiem co tutaj zdziałają. Plastik w białym ReefMaxie jest po prostu cieńkiej jakości. Zwykły tani chiński plastik, który nie za ciekawie wygląda. Czarny jest 1000x lepszy jakościowo.

Ogólnie wrażenia - ReefMax - fajny zestaw, łatwy w podłączeniu itd, jednak plastik i wykonanie białego to trauma. Po cichu liczę, że to jakaś "czarna seria" w Aquaelu i może wyjdą jakieś poprawione ReefMaxy. Oddać go nie mam jak, serwis może go wymienić chyba tylko na gorszy albo podobny.

Jesteśmy troche w kropce - czy kupować pompki (też Aquaela miałem kupić) i "zadomowić się" w zestawie, który będzie drażnił mnie i żone efektem ufo, czy też czekać na jakieś poprawki ze strony serwisu?

Post wyszedł długi, mam nadzieję, że chociaż trochę ciekawy :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko! Tylko szkoda że ma tą wadę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygloda bardzo ladnie ale nie wiem czemu od razu skojarzyl mi sie z Ipod-em:clowning moze to przez ten chinski plastik tyle ze sluchawek brak


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - jakby w tym był plastik jak w iPodzie to temat byłby pełen zachwytu i pochwał :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV będzie biały jak $ pozwoli :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290721 Radek Ch :

Ładny... ale do TV lepiej by pasował czarny :)

Lepiej zmienić TV na kolor biały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrozikulus - stoi nisko bo tam moja córeczka 3 miesięczna ma przesiadywać - to taki jej telewizor ma być :) Obok nawet widać "pufkę" wiklinową do siedzenia z mróweczką :)

Sprytny - no będzie biały - będzie, zbieramy $ :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś poprawiono w kwestii odpieniacza.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboo, tak z ciekawości, na jakie tło w RM zdecydowaliście się? czarne czy niebieskie? mieliście wybór?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290724 sPRYTny :Lepiej zmienić TV na kolor biały :)

Oui... choć osobiście dostaję wysypki na ten kolor, za dużo go w życiu się naoglądałem... :) No i to będzie zamiana sporo droższa niż na czarny ReefMax :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290727 Marqo :

Ciekawe czy coś poprawiono w kwestii odpieniacza.

Tak, jest biały :) - żartuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika - tło tylko niebieskie - nie wiem czy mielismy wybór - nic nie słyszałem o tym wolałbym czarne :)

odpieniacz czarny jak węgiel :) Raczej nie poprawiony :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qest - kafle bezfugowe z jakiegośtam kamienia :) Ja lewy totalnie jestem w budowlance - nie pamiętam :) Miały się błyszczeć (żona) :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce jedno gorsze zdjęcie :) Cyknięte na szybko ale widać na nim całe 110 litrów Aquaela (ReefMax + Nano Reef 30l)

CHO_6278.jpg

Pierwszy plan zignorujcie :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290735 bamboo :

nika - tło tylko niebieskie - nie wiem czy mielismy wybór - nic nie słyszałem o tym wolałbym czarne :)

...

pytam bo w czarnych były dwie opcje, a jestem bardzo ciekawa jak się będzie przy Twoim/Waszym wystroju lokum, prezentował kawałek rafy na niebieskim tle. Czekam więc na fotki :)

ps. ja jestem niby zwolenniczką czarnego tła, ale tak coś za mną niebieski chodzi. Pooglądałm kilka fotek na forum i już tak mocno za czarnym nie optuję. Stąd moja ciekawość.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek widzę że rodzinnie lubicie biały kolor :) Dzidzia Wam wyprostuje niedługo koloro-pogląd :)

A ReefMax super - przyznam szczerze że nie wiedziałem że można mieć białą obudowę.

Życzę sukcesów w hodowli i......... niedługo drugiej dzidzi :) i większego baniaka :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika - no ja mam cichą nadzieję, że już ominie mnie spuszczanie wody, wyciąganie wszystkiego i wiezienie tego akwarium osobowym autem na na drugi koniec Wrocławia :)

Zniesienie tego akwarium do garażu podziemnego to już totalna masakra :/ Nie wspomne już o tym, że wszędzie biorę ze sobą 3miesięczną córeczkę, dla której to akwarium miało być :)

Jak opadnie piach wrzuce zdjęcia, sam jestem ciekaw jak to wygląda!

skoczek - dzięki, malutka już prostuje nam wiele poglądów ale mieszkanko mamy dlatego takie proste... żeby było łatwo sprzątać :) Bałagan będzie u córeczki w pokoju :)

aaa teraz się zorientowałem dopiero - skąd znasz moje imie :) Skąd się znamy?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290750 bamboo :

nika - no ja mam cichą nadzieję, że już ominie mnie spuszczanie wody, wyciąganie wszystkiego i wiezienie tego akwarium osobowym autem na na drugi koniec Wrocławia :)

...

na pewno będzie o.k., tylko sama jestem ciekawa jak :) mi naprawdę po ostatnio zaczęły sie "widzieć" niebieskie tła.

ps. i posadź córcię przed którym zbiornikiem, bo na focie widać, że dzidzia jakoś tak za blisko krzesła :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika - na zdjęciu Mrówka tuż przed spaniem, przysypiała już i poszła w kąt, gdzie nic jej nie będzie budzić :)

Będzie na pewno jeszcze sporo zdjęć jak siedzi przy swojej telenoweli morskiej, w końcu to jej akwarium :) Na targach akwarystycznych mała prawie oszalała przy akwariach, aż się ślinić zaczęła :)

UPDATE:

Próbowałem pokrywę akwarium "uszczelnić" plasterkiem córki ale niestety - efektów brak. Oklejanie tej nieszczęsnej pokrywy raczej nie przynosi skutku :) będzie mnie doprowadzała do szału chyba już cały czas aż zmienie Reefmaxa na coś innego.

Pozostaje nadzieja w Aquaelu, że coś wymyślą...

Ona - plan taki był już od pierwszych dni, miało być tak, żeby pod telewizorem było akwarium 2,5 metra na całą długość tej ścianki, jednak nikt nie mógł nam zrobić idealnie zabudowanego akwarium, które estetycznie miałoby sens. Wybraliśmy Aquaela ze względu na wykonanie, które okazało się słabawe


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.