Skocz do zawartości
cris6

Pacific Sun Black Python

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy

vista brak połaczenia

sprawdzane na 2 bt

zainstalowałem czystego wnidowsa 7

i teraz moje pytanie bo może ja coś żle robię

czy wy dodajecie lampe (dodaj urządzenie bezprzewodowe)

ja dodaje potem pyta sie mnie o kod którego nie mam więc zaznaczam bez kodu

i tyle dalej brak połączenia w programie z lampą juz nawet komputer postawiłem koło lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOD MUSI BYĆ ! żeby sparować lampę po BT.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquariumled.eu/shop/manual/manual_eng_5_1.pdf

While establishing connection with the lamp (name of discovered devices will be PacificSun LED) you will be required to

insert an access code - it is 1234.

Strona nr. 3 :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już wedle uznania - kwestia jaki kolor Ci się będzie najbardziej podobał. Ja mam na razie na 18.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o nie używanie z nowymi lampami szczególnie - starszych niż 5.6 softów na PC. Przyczyną problemów może być funkcja Memory Erase w starszych softach, ponieważ kasuje ona cały eeprom od góry do dołu, a w nowszych lampach używamy pewnego obszaru pamięci eeprom do przechowywania danych o tym czy do lampy został wgrany prawidłowy firmware.

Jeśli zatem użyje się tej funkcji w starym sofcie, to wywali ona do zera cały eeprom i po restarcie procesor w lampie stwierdza że firmware jest uszkodzony, i zapętla się w bootloaderze oczekując na transmisję nowego Flasha.

Cris sobie te dane wykasował softem 5.5 i lampa mu "staneła", szybki upload i po kłopocie.

Nowy soft jest zawsze pod adresem www.pacificsun.pl/service/PSLED.exe aktualnie jest to 5.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiesz co Przemku, trzeci raz panel wysylac na naprawe to juz chyba pod wymiane panela podchodzi, na NOWY.

To jest panel ktory od samego poczatku był jakiś takiś. Najpierw nie chodziło chłodzenie, wysłane do Leszka na naprawe. Wrociło wszystko cacy, pozniej ustawienia ze sciemnianiem i problem z calkowitym wygaszenie. Leszek sie ze mną łaczyl i sam był świadkiem jak lampa nie mogła się połączyć, a jak już to zrobiła to po jakimś czasie gubiła sygnał. Skończylo sie na odesłaniu lampy. Wrociła i wszystko cacy, ale pozostał problem sparowania lampy oraz późniejszego jej łaczenia się z programem. Jak wspomnaiłem Leszek sam tego doświadczył podczas próby naprawy lampy na odległość. Teraz jak się już połączę z tym panelem, to gubi sygnał zaraz jak tylko zmienię pozycję laptopa :) Istne archiwum X.

Więc trzeci raz lampę na serwis odesłać mogę, ale jak wspomnaiłem mi to juz raczej pod wymianę na nowy panel podchodzi.

Lampa BT EX 120, Leszek do niej dwa tygodnie temu wgrywał nowe oprogramowanie :) Bedzie wiedział o którą chodzi.

Soft jakiego używam to oczywiscie 5.6 :)

Aaaaaa i żeby było jasne dla osob które czytając to ostrzą sie na ostry atak na te lampy. Jestem z nich bardzo zadowolony, a problemy które sie pojawiły wynikają w mniejszym lub większym stopniu z lenistwa osób, które te lampy testują przed wysylką. Bo jak by nie było takie usterki można wyłapać w tej fazie.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi przetrzepałem ją na wszystkie strony przed wysyłką i mogę cię zapewnić że zrobiłem to starannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to teraz już wiesz co sprawdzac przy nastepnych lampach, np czy chlodzenie działa czy też sie całkowicie wygaszają.

Ale z tym łaczeniem ci powiem kosmos straszny :)

Aaaa i jeszcze jedno, usunalem obie lampy i probowalem sparowac najpier ta z ktora byly problemy, druga wylaczona, myslalem ze moze vista cos miesz jak sie obie paruje, wiesz na chlopski rozum bo informatykiem nie jestem. Efekt, to samo. Wiec to można wykluczyć.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlueSoleil udostępnia wskaźnik siły sygnału RSSi - jedyne podejrzenie jaki mi się nasuwa to to ze ten moduł ma za słaby

sygnał. Ale dlaczego ? Pic polega na tym że ja używam profesjonalnego modułu BTspp i tu słaby sygnał mi nie straszny no i może dlatego tego nie "wykryłem"

http://www.tme.eu/pl/katalog/moduly-komunikacyjne_100554/?search=btd+433#id_category%3D100554%26search%3Dbtd+433

Niestety nie wyobrażam sobie robienia tego co robię tak jak użytkownicy lamp na module virtualcom. Wyszukiwanie, parowanie, przydzielanie portu com - dla kilkudziesięciu modułów w tygodniu ??

Zanim komputer lampy wyjedzie ode mnie do Przemka, żeby go w Gdyni do lampy wsadzili, sprawdzam na nim 17 pozycji różnych... nie ma lekko. No ale jeśli tak jak w twoim przypadku przewód się zaplącze pod tuleje dystansową no to nie ma bata bo działa dobrze dopóki się nie przetrze a to się nie dzieje w ciągu dnia czy dwóch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Leszku i z tym nie dyskutuje. Nie ma sily, jak kabel podejdzie pod tuleje.

Ale sciemnianie lamp nie do konca to wiesz mozna jakos sprawdzic w prosty sposob :)

A wracajac do BlueSoleil zaisnstalowalem toto cudo i nic nie pomoglo niestety. Nadal jedna znajduje bez problemu, adruga pozostaje niewidoczna. Mowie ci archiwum X :)

Poza ta niedogodnoscia, jaka jest szukanie sygnalu wszystko jak narazie jest ok. :)

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo prosty, podłączasz zasilacz i patrzysz jak ściemnia. Gorzej jak się po kilku dniach okazuje w innym doświadczeniu że skubaniec (zasilacz) ma focha i przy obciążeniu zamiast 24 daje 23,2V. I tu masz wyjaśnienie dlaczego taką lampę dostałeś. Faktu to nie zmienia co prawda, no ale wyjaśnia nico intencji.

Bluesoleil pokazuje we właściwościach połaczenia siłe sygnału - sprawdź czy jest mniejsza niż drugiej lampy i bedzie 100% wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdze toto ale jak znajde troche czasu, narazie mam duzo innych spraw na glowie.

O wynikach napewno poinformuje.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam mały problem z lampa BP 110W. Dziś dostałem właśnie BP 110 master jednak mam problem z połączeniem się z lampą. Dwa systemu winxp oraz win7 i ten sam problem. Po włączeniu aplikacji i wybraniu portu i późniejszym zaakceptowaniu na dole wyświetla się komunikat "Tansm.status. Connected Rx/Tx" i następuję zawieszenie aplikacji. Nie wiem co jest grane.

Czy ktoś wie w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.