Skocz do zawartości
Svenio

svn - 250 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Po kilkunastu miesiacach udalo mi sie w koncu odpalic pierwszy zbiornik.

Krotkie info co do sprzetu i reszty:

2 pompy Tunze 6045

Odpieniacz Aqua Medic Biostar Flotor ( znam opinie na jego temat, ale nie udalo mi sie go zamienic, narazie nie sprawia klopotow. W planach na przyszlosc jest jakis Delteca uzywany )

Oswietlenie - 4x39W

31Kg LR

Baniaczek ma juz kilkanascie dni. Nastepny krok to kupno piachu, ale nie moge sie zdecydowac ktory :)

+ fotki narazie jak to mniej wiecej wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiada,i zycze powodzenia w prowadzeniu akwarium.

Jak bys mial jakies problemy to zawsze mozesz do mnie podjechac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na silowni??? to teraz mozna wyciskac:bump1 ale nie daj boze ze zelastwo sie potoczylo sie w kierunku szkielka albo jakies male dziecko bedzie chcialo pocwiczyc. Probowales z lamp zdjac uchwyty i oprzec je na szybie na samych dtutach?

Fajny start, a jeszcze jak Peniek mieskza w poblizu to nic tylko piwkowac i sluchac:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie

Co do zelastwa to stoi (juz) w bezpiecznej odleglosci. Jak wroce do domu jutro to pokombinuje ze swiatlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałeś ze to twoj wtepny plan a za kilka lat bedzie wszystko wyglądać inaczej :)

Nastepny zarażony.W końcu w gronie bliskich nie bede sam morszczakiem :)

W przyszlosci poskutkuje mam nadzieje wymiana wiedzy i korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobny update:

parametry powoli sie stabilizuja, narazie bez zadnego pospiechu kompletuje zaloge, korale, ekipe czyszczaca

dscf4719e.jpg

dscf4721.jpg

dscf4722.jpg

dscf4731t.jpg

dscf4734q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ktoś potwierdzi ale skała naprawde ładna się trafiła odgazowana 0 problemów z dojrzewaniem.

Baniaczek ma potencjał nie moge sie doczekać aż go zasiedlisz.

Jak patrze na swój baniak o głebokosci 40cm aż mi gil z nosa cieknie,50 niby nie dużo ale różnica kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do delteca mce600, ale to za jakis czas. Z rybkami to standart 1 pokolec (zoltek pewnie), 2 blazenki, i jakies stadkowe rybki. Korale jeszcze przemyslam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze z lampa pokombinowales. Chyba lepiej co?:) mozna je jeszcze obrocic (zakrzywienie drutow do dolu) co zabezpieczy lampe przed przesowaniem i ewentualnym "wodowaniem"

Brak pospichu wyglada bardzo ladnie i tak trzymac. Z Delteca bedziesz zadowolony.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedziec, lampy daja rade teraz, tylko ze odparuje mi troche wody to chlupie woda i odbija sie to na swietlowki i cala zabudowe, w efekcie czego sa calutkie uwalone granulowanym syfem i musze je co chwile szmatka i jakims srodkiem przeczyszczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej wody do pełna, to biostar nie bedzie chlupać, a ten biały syf na odblysnikach i swietlówkach to sól która została po odparowaniu wody od tego chlupania.U mnie rozkładam i przecieram raz na 3-4 miesiące a tak to jest czyste.sama woda i plynem do naczyń ciążko ale cilit bang na szmatce przeciera to po spryskaniu jednym ruchem, pozniej wilgotną szmatką przetrzyj i na koncu do sucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.