Skocz do zawartości
Kefu

ReefMax by Kefu

Rekomendowane odpowiedzi

tak w eRybce ... jak kupowałem to było sporo, było z czego wybierać (29.10.2010 kupowałem)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295549 Kefu :

Wstyd się przyznać Panowie ...

Miałem na odwrót włożony ten "kominek" , "rurką" w dół a nie do góry.

Z racji tego, że to moje pierwsze akwarium proszę się zbyt głośno-długo nie śmiać :nono

Już hula wszystko OK, dzięki ;)

pokazałeś, że można i tak i tak ;)

pozdro!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardzo pracowity dzień.

Do RM trafiło 10L świeżej wody (1 podmianka)

Chemi Pure Elite

nowa dawka węgla aktywnego

bakterie nitryfikacyjne (2 dawka)

No i najważniejsze ... pierwsze żyjątka :

Calcinus elegans - Krab Niebieskonogi

Astrea tecta - Turbo snail

Astrea tecta - Turbo snail

Archaster typicus - Sand Sifting Sea Star

"Daje gwarancję że nic nie padnie" - słowa właściciela sklepu ;) Tak więc jestem spokojny :nono

Krab buszuje jak wściekły, jeden ślimak przykleił się do skały i tak siedzi od 2h, zaś drugi przewędrował po szybie już prawie całe akwarium ;) Rozgwiazdę widziałem jakieś 20 sekund, zakopała się w piasku i tak se siedzi. Ruszałem ją żeby sprawdzić czy żyje, oczywiście po chwili zakopała się ponownie ;)

Pod spodem kilka fotek :

(rozgwiazda tylko na jednym foto, bardzo słabym, nie zdążyłem pstryknąć nic lepszego bo się zakopała, zapoluję na nią z aparatem jak wyjdzie)

dsc04858p.th.jpg dsc04861.th.jpg dsc04863h.th.jpg dsc04852h.th.jpg dsc04862ay.th.jpg


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a co ile bedziesz robic taka podmianke 10 l ?

gratuluje kraba eleganta:) wielu z nas go mialo, i pusciło dalej w swiat (straszny z niego niezdara)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tydzień, a co za rzadko ? Za mało ?

Czemu z nigo niezdara ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nasz litraż RM wg zaleceń to mozna 10 litrow co 2 tygodnie tak ze wychodzi 20 % miesiecznie podmianki

ja wymieniam 5 L co tydzień (bo wydaje mi sie ze to bardziej stabilna metoda. a na pewno wygodna)

elegant zaczyna przeszkadzac gdy pieczołowicie układasz sobie szczepki np zoa, a krab nie bacząc na nic łazi jak mu sie podoba. elegant lubi sie stroić wiec moze Ci wyeksmitować ślimaki, dla ich muszli. ja wlasnie dlatego sie pozbylem, zbyt cenny byl dla mnie Strombus.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę "gada" obserwował. Na razie mam 2 Turbo, mniejsze od niego to nie wiem czy zainteresuje się ich muszlami. Ale musze jakieś ślimaki do piachu dokupić i jak wtedy zacznie się na nie czaić to mu zrobię eksmisję :) Aczkolwiek nie chciałbym bo ładny zwierzak :)

Pozdrawiam


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj mu tez wiekszych muszli do "przebierania". to krok do pobudzenia jego wzrostu. im wiekszy tym bardziej niebezpieczny dla otaczajacego go zycia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć bo miałem taki zamiar :)

W przyszłym tygodniu wrzuce chyba pierwsze korale a z rybami wstrzymam się do 3-4 podmianki :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka trafiło trochę życia:

2x Ślimaki Turbo

Sarcopython

Zoanthusy

Grzybki zielone

Sinularia dura (chyba :) )

Krewetka czyszcząca

Chrysiptera arnazae - Garbik :)

Parametry wody (tylko takie mam testy) :

Temp. 25,2-25,5

PH 7,8-7,9

KH 11

NO3 ~ 20

Wszystko ma się dobrze, martwi mnie jedynie zachowanie kraba niebieskonogiego, który na początku zasuwał po całym akwa a teraz przesiaduje gdzieś schowany w skałach. Podobnie krewetka, wpuściłem ją wczoraj i od tej pory prawie non-stop siedzi na cyrkulatorze, schodzi z niego na kilka sekund po czym z powrotem wraca. Garbik na początku był zestresowany, teraz pewnie opływa wszystkie zakamarki w baniaku.

dsc04883bk.th.jpg dsc04878c.th.jpg dsc04903.th.jpg dsc04896p.th.jpg dsc04908g.th.jpg dsc04913l.th.jpg dsc04919vn.th.jpg dsc04946y.th.jpg


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pogratulować - zapowiada się ciekawy baniak. Jakbyś chciał jakieś szczepki ode mnie z mojego akwa to daj znać na priva. Moje akwa

Co do kraba się nie martw - musi zmienic ubranko więc spokojnie. Kiedy przechodzi wylinkę jest smakowitym kąskiem dla innych dlatego chowa się między skałami. Ja mojego cadenatiego nie widziałem 3 tygodnie a teraz śmiga jak szalony po akwa. Co do krewetki - pewnie tam ma najwięcej papu. Mój bedelius też siedzi na cyrkulacji albo na grzebieniach przelewowych....Bedzie wsio oki.

A zadam pytanko jak tam odpienek?

I takie pytanko odnośnie chrysiptery - przemyślałeś obsadę akwa? Wiem że to łatwa i ładna rybka ale z tego co mi wiadomo z charakterkiem i może ci gonić inne rybcie w akwa. Napisałem może bo każda ryba wiadomo ma inny temperament.

Trzymam kciuki za Twoją rafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasz5 dzięki, o szczepkach napisałem PW.

Garbik docelowo zmieni właściciela, pływa tymczasowo, żeby Mały miał radochę z Rybki :D

Obsadę mam już wybraną ale na razie nie podaję bo zaczęła by się wrząca dyskusja i pewnie zrezygnowałbym z części zwierzaków. Znaczy nie planuje wpuszczać rekina :D ale np. Mandaryn będzie na pewno.

Na razie czekam aż parametry się poprawią.

W przyszłym tygodniu w Zabrzu powinny się pojawić błazenki, więc od razu wskakuje parka.

Po jakim czasie można ukwiał wsadzić do baniaka? Jest bardzo wymagający ? Jaki najlepszy dla Błazenków w RM ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Co do ukwiała ja tam nie wiem ale ja bym go wsadzał do w miarę stabilnego akwa z jak najmniejszą liczbą korali - dzięki temu jak ukwiał będzie łaził szukając idealnego miejsca nie poparzy korali. Ja tylko mogę sobie pomarzyć o pięknym heteractisie magnifica, lub quadricolorze nie chcę ryzykować. Czy wymagający? Każdego ukwiała trzeba dokarmiać, nie codziennie ale trzeba,aby pięknie rósł. Co do reefa to wydaje mi się że lepiej quadricolor - nie rośnie taki wielki jak np. heteractis. ale to tylko moje skromne zdanie, nie wypowiadam się bo sam nie mam, więc kiepsko z praktyką. Moja jedyna przygoda z ukwiałami to tylko cerianthus w mojej kostce 27l, także tu niech się bardziej doświadczeni koledzy wypowiedza...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem w RM heteractis crispa (lub aurora, nie pamiętam) taki okaz około 20x15 cm... a w nim błazenki coś niesamowitego... Właściciel mówił że włożył ukwiał tak jak widać... i od 3 tygodni nie ruszył się nawet o cm... Za to mój quadricolor łaził cały czas... nawet pięknego dnia zobaczyłem jak wystawia polipy z pompy cyrkulacyjnej :D moja pompa (ReefCyrkulator 2600) ma ułamany poprzeczny patyk który zabezpieczał przed wypadnięciem wirnika.. ukwiał włażąc do pompy wybił wirnik.. wirnik leżał sobie na dnie a ukwiał w pompie... Siłą rzeczy ukwiał trochę stracił polipów (około 4-5) na długości 3 cm. Ale wszystko ładnie się zagoiło i w sumie uratował go brak zabezpieczenia przed wypadnięciem wirnika. Od tamtej pory łaził jeszcze przez 5 dni... ulokował się w dość fajnym miejscu i siedzi tam od 3-4 tygodni przy tym już ładnie podrósł.. Zapraszam do galerii....

Więc jak wolisz... jeśli chcesz wprowadzić ukwiał do akwarium możesz liczyć się z tym że wlezie w pompę... czy to quadricolor czy heteractis.

Więc heteractis Malu podobno naj mniej łazi.. Crispa, biały z fioletowymi końcówkami polipów wygląda bajecznie razem z błazenkami KLIK tutaj akurat clarki

Osobiście wybrał bym właśnie crispa albo aurora.. dokładnie nie pamiętam który ma fioletowe polipy.

A karmisz krewetkami koktajlowymi mniej więcej 1...2... razy w tygodniu.. Najłatwiejszy jest oczywiście quadricolor


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwial spokojnie sobie poradzie bez specjalnego dokarmiania, o ile beda w akwa jakies inne stworzenia ktore beda karmione, no i bedzie odpowiednie swiatlo.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info o ukwiale. Najbardziej mi się podoba Heteractis Magnifica :D Nadaje się do RM ?

Pytanie, jak szybko mogę wpuścić takiego zwierzaczka ? Karmienie krewetkami koktajlowymi ze sklepu spożywczego ? :D

Dzisiejszy widok z akwa :

004la.th.jpg

Jak widać tylna szybka zaczęła się "syfić" ... to chyba dobrze ? Czyścić ? Nie czyścić ? :D

Jak widać Kreweta dalej w swoim ulubionym miejscu, żadnego z niej pożytku :D (żartuje), schodzi tylko w nocy i buszuje po akwa, no i do karmienia oczywiście :D

Sarcopython dzisiaj znowu ma focha (zresztą podobnie jak moja żona) :D Trzy dni z rzedu pięknie wyglądał a dzisiaj gładki jak pupa niemowlęcia (oczywiście mowa o Sarco a nie o żonie :D )

Czego używacie do czyszczenia szybek od wewnątrz tuż przy piasku lub w mniej dostępnych miejscach ? Bo czyścik strasznie rozrzuca piasek no i nie wszędzie nim się da dojść.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam wszystkich


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie czyścił.. poczekaj... samo zejdzie... NO3 masz duże stąd chyba okrzemki...

z ukwiałem musisz poczekać tyle czasu ile będzie trwało dojrzewanie... plus jeszcze parametry wody muszą być dobre..

co do H. Magnifica to musi się wypowiedzieć ktoś doświadczony...

Nie karmisz krewetkami ze spożywczego :D kupujesz normalnie w akwarystycznym :D 6zł paczka dla quadricolora starcza na o kolo 1,5 mc


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael ReefMax - 1250zl

Żywa skała - 560zl

Życie w akwa - 660zł

Widok dziecka patrzącego na "Lybki" - bezcenne :)

dsc04986r.th.jpg

A z innej beczki to Rozgwiazda jak na początku siedziała non-stop w jednym miejscu tak teraz codziennie gdzie indziej się zakopuje, buszuje po całym akwa. Krab Elegant przetrwał pierwszą wylinkę. No i mam pytanie ... co to jest na 3 zdjęciu ?

dsc04992.th.jpg dsc05002l.th.jpg dsc05003ob.th.jpg


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednią szybę na dole (przy piasku) czyszcze kartą kredytową :)

Na bocznych szybach nie czyszczę nad piaskiem glonów (tak na wysokości 3-4 cm). W tym zaglonionym obszarze chowa się sporo życia, które konsumuje mój mandaryn.

Co do ukwiału.

Chyba po dwóch miesiącach wpuściłem dwa ukwiały i mi "odpadły". Uważam, że to było za wcześnie.

Obecnego wpuściłem po 5 miesiącach od startu i się trzyma. Co prawda łazi mi po akwa ale szuka miejsc w szczelinach między skałami więc nie parzy mi korali. Karmię go mrożonkami (bierzesz kostkę mrożonki w pencetę i trochę nad nim pomachasz żeby złapał kilka sztuk). Jest to trochę kłopotliwe bo często siedzi gdzieś z tyłu za skałami oraz błazenki go bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekSz bardzo dobry pomysł z tą kartą kredytową. Jutro wypróbuję. A w rogach szyb gąbka kuchenna to dobry pomysł ?

Co do bocznych to znowu się chyba Ciebie posłucham bo zamierzam wpuścić Mandaryna jak akwa dojrzeje więc jedzonka musi mieć sporo.

Wczoraj byłem w eRybce i dowiedziałem się co nieco na temat wpuszczania ukwiała do mojego zbiornika. Nie wcześniej niż za 2-3 miesiące. Pani właścicielka powiedziała że ona najchętniej by wszystkim mówiła, żeby wpuszczali pierwsze życie po pół roku od zalania, więc nie wiem skąd krążą na tym forum opinie, że tam wciskają wszystko wcześnie byle sprzedać. To nie prawda!!! Jak ktoś tam jeździ i się co wizytę pyta kiedy będzie mógł wpuścić Hepatusa i mu odpowiadają, że jeszcze za wcześnie to w końcu pusza im nerwy i powiedzą "Możesz spróbować", żeby mieć spokój. Oni tam do niczego nie namawiają. To my początkujący akwaryści jesteśmy roztrzepani i staramy się wszystko wpuszczać jak najszybciej. A w eRybce przy każdej wizycie słysze ... "spokojnie, trzeba jeszcze poczekać". No to czekam ale chyba nie wszyscy mają cierpliwość :)

To na tyle na temat eRybki ... jest to moje zdanie na temat tego sklepu więc dlatego pisze to tutaj, w moim wątku. I chciałbym żeby się tu nie rozpoczęła wrząca dyskusja na ten temat :)

Ponawiam prośbę o identyfikację na 3 zdjęciu (fotki 2 posty wyżej).


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny tank :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Warszawiak :)

Fajny ale pusty :)

Dzisiaj jadę po Capnelle do zielonego mintaja.

W przyszłym tygodniu alien77 też ma mi podrzucić trochę miękasów, pomału trzeba zapełniać.

Za 2-3 tygodnie jak parametry będą oki to wrzucę jakąś małą euphyllie.

W przyszłym tygodniu wrzucę 2 błazenki.

Po jakim czasie można myśleć o Mandarynie ?

Po drodze jeszcze jakiś czyścicieli wrzucę, ze 2 Turbo jeszcze, Debeliusa i Wurdemanni


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co to jest ? :)dsc05003ob.th.jpg ???

Wczoraj byłem w odwiedzinach u Pawła w Katosach (czyt. u zielonego mintaja) :)

Wielkie dzięki dla Was :) Korale poprzyklejane ale dostały takiego strzała, że obawiam się czy przeżyją :/

Pseudogorgonia ma się dobrze, nawet bardzo. Resztę musiałem poprzyklejac. Xenia ledwo dycha, Anthelia też średnio. Capnella leży na skałce. Jutro pewnie wszystko się rozwinie. Jak odżyją porobię fotki i wrzucę. W każdym bądź razie dzięki za wszystko!!! Takich ludzi jak Paweł na forum trzeba o wiele więcej.

ps. Jak mi się baniak rozwinie i będę miał jakieś szczepki miękasów to zapraszam :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.