Skocz do zawartości
Kefu

ReefMax by Kefu

Rekomendowane odpowiedzi

Mandaryna możesz wrzucić gdzieć po 3-4 miesiącach tak bezpiecznie moim zdaniem. Ja swojego wpuściłem po 3 miesiącach i chyba jest ok.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcina Ci mrożonkę ? Czy ze skał tylko ?

Mały Update: :)

Niestety Xenia nie wytrzymała klejenia :/

Reszta ma się dobrze, jeden koral nie wiem czy się dobrze zachowuje bo nawet nie wiem co to, chodzi o tego na 2 zdjęciu. Leży na piasku a stał wcześniej :)

Pseudogorgonia

Anthelia

Capnella

Glon (ujęty razem z nieproszonym gościem, wyłowić go i do kibelka ? )

1 wylinka Krewety

dsc05027g.th.jpg dsc05029x.th.jpg dsc05030n.th.jpg dsc05028.th.jpg dsc05039o.th.jpg dsc05034m.th.jpg

Zastanawiam się też nad 2 cyrkulatorem, bo Koralia 1 to stanowczo za mało.

Jak myślicie jak dorzucę AquaEl Reef Circulator 2600 to będzie dobrze, czy może druga Koralia 1 wystarczy ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Wiadomości :) Jedna dobra i dwie niedobre :/ To najpierw ta dobra :

* Dzięki hojności kolegi alien77 mój ReefMax wzbogacił się o kolejne miękasy, Adam jak widzisz na fotkach poniżej wszystko się przyjęło i ma się dobrze. Dzięki za gratisy :D

* Druga wiadomość to taka, że od 2 dni pojawiło mi się w akwa pełno małych białych drobinek ? Woda jest delikatnie mówiąc niezbyt klarowna przez to. Co może być powodem ?

Mam już dosyć sporo miękasów a tylko jedną pompkę cyrkulacyjną i to słabą bardzo, czy to może być powód ?

* Trzecia wiadomość to czy na ostatnim zdjęciu jest to co myślę ? (Aiptasia) :googleye

Bo jeśli tak to trzeba się udac po Wurdemanni :D

dsc05058nn.th.jpg dsc05059l.th.jpg dsc05060.th.jpg dsc05061l.th.jpg dsc05066b.th.jpg dsc05057kt.th.jpg dsc05069z.th.jpg


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie zdjęcie ale to Aiptasia na 90 %


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nawet na 99% :googleye

co do pylenia - to raczej slaba cyrkulacja nie powinna byc powodem, moze cos przesunales, np jakas skalke?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że to Aiptasia :/ Wurdemanni się nią zaopiekuje ? Czy może jest jakiś lepszy sposób ?

Co do pylenia to skał nie przestawiałem ale korale tak bo doszły nowe i tzreba było poustawiać na nowo.

Czy to możliwe że Aiptasia szkodzi Sinulari Dura, sąsiadują ze sobą. I odkąd się pojawiła Sinularia nie otwiera się tak ładnie jak wcześniej.


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te nowe korale kleiles jakims klejem do skal? Niektore troche pyla do wody przez jakis czas, choc raczej nie powinno to byc kilka dni tylko raczej godzin.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301125 Kefu :

Czy to możliwe że Aiptasia szkodzi Sinulari Dura

Jak najbardziej możliwe, apitazja potrafi poparzyć dość konkretnie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD Trochę kleiłem, trochę miałem na skałach zobaczymy jak "pył" nie zniknie do jutra to zaczne w filtrach grzebać :/

@zielony mintaj - to się muszę aiptasi pozbyć bardzo szybko bo Sinularia przyrosła już do skały (wcześniejsza przyrosła, ta Twoja dopiero co wsadzona)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie od kilku dni (3-4) mój Sarco dziwnie się zachowuje. Praktycznie wogóle nie wypuszcza polipów. I wygina się w dziwne pozycje. Aktualnie wygląda tak :

dsc05105s.th.jpg

Dodam, że mam go od początku i od jakiś 2-3 tygodni bardzo ładnie urósł i elegancko się otwierał (pupilek mojej żony).

A teraz foch ? :)

Reszta korali ma się dobrze, nawet bardzo :) Ekipa czyszcząca też zasuwa i wygląda na szczęśliwą.

Cyrkulacje ma OK, "wieje" na niego tak dosyć, dosyć. Sprawdzałem czy coś go nie wcina, nic nie zaobserwowałem.

Wiecie co może być przyczyną zachowania mojego Sarcopythona ? :/


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300597 Kefu :

A wcina Ci mrożonkę ? Czy ze skał tylko ? (..)

Dopiero zaczął, po mniej więcej 4 tygodniach..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj oby to było to bo żona ma załamkę (ja zresztą też) :/

Długo trwa takie zrzucanie skóry ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duży zrzuca jakieś 3 dni a mały zamknął się w sobie na ponad tydzień i wczoraj naprężył się jak wściekły a dzisiaj nawet przy fabrycznej nocnej diodzie chwali się swoją fryzurą :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa z Grzybem (tak moja żona mówi na Sarco :) ) rozwiązana. Nie odpowiadało mu miejsce. Zmieniłem mu miejscówkę wieczorem i rano już elegancko sie otworzył.

Pojawił mi się na pisaku brązowawy nalot, jest tego dosyć sporo i mam wrażenie, że to przez jedną noc się tyle tego nazbierało. To dobry (normalny) objaw czy zły ? :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowy nalot to okrzemki... ja używam coś takiego jak Silicate Clear SERA. Mi pomogło....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek będę w sklepie to zapytam czy mają ten środek :)

Ogólnie akwa elegancko, tylko tych okrzemków sporo no i woda nie jest krystalicznie czysta (pływa trochę farfocli).

Wymieniłem już fizeline na patykach, pseudoodpieniacz wywala nawet, nawet syfu a w ostatniej komorze mam od góry ... wata, żywa skała, Chemi Pure Elite i Węgiel. Według mnie woda powinna być kryształ a tak nie jest :)

Jakieś rady na krystaliczną wodę ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mała aktualizacja :)

Akwa ma już 3 miesiące.

Parametrów nie mierzyłem z dwa tygodnie ale ostatnio były w normie.

Czeka mnie mały kataklizm w baniaku bo szczęśliwym trafem jesteśmy w trakcie zamiany mieszkania.

Jak wszystko pójdzie OK to na początku lutego przeprowadzka.

Nie ukrywam, że przewiezienie ReefMaxa 10km trochę mnie przeraża, więc jeżeli ktoś ma w tym doświadczenie to chętnie wysłucham wszystkich cennych rad.

Aktualna ekipa to:

5x Tectus

2x Strombus

1x Lysmata amboinensis

2x Lysmata debelius

1x Lysmata wurdemanni

1x Archaster angulatus

2x Amphiprion ocellaris

1x Amblygobius Phalaena

1x Synchiropus splendidus

Trochę miękasów, 2x Euphyllia, Tubastrea,

Na razie nie za wiele ale po przeprowadzce zaczynam zapełniać moją skromną rafę koralowcami.

Poniżej kilka fotek w jednej :)

pagexe.jpg


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałem "Gdzie jest Nemo" LIVE. Wstałem, zaglądam do akwa a tam brak jednego błazenka. Po szybkich oględzinach akwa stwierdziłem ... szlag go trafił (tylko czemu, przecież jeszcze wczoraj był zdrów jak ryba :waving ).

Zacząłem oglądać wszystkie zakątki, między skały, 3 komorę filtracyjną. Już lekko załamany (wcześniej straciłem jedną parkę błaznów - Brooklynella Hostilis) stwierdziłem "trudno" :/ Zerknąłem ile jest wody, wziąłem w łapy bańkę z RO/DI, dolewam zawsze do 1 komory, i coś mnie natchnęło. Wyciągnąłem zraszacz, watę i co ... pływa sobie Nemo :googleye

Pytanie, jak on się tam dostał ... dodam, że są bardzo małe 2-2,5 cm ale żeby się przecisnął przez grzebień, dziurę w zraszaczu i watę ??? Przez wate mógł w sumie bo jest luźno włożona do komory ale dwie pierwsze przeszkody ? Muszę zaraz usprawnić to jakoś żeby się to nie powtórzyło. Jakieś pomysły ?

Najważniejsze jest to że Nemo się odnalazł i żyje. Jest lekko zestresowany ale mam nadzieję, że mu szybko minie


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik... grunt to różnorodność... :googleye


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

W zeszłą środę do akwa trafił malutki (6-7cm) Entacmaea quadricolor - czerwony

dsc05984.jpg

Dzisiaj rano zamieszkały w nim moje dwa malutkie Nemo :)

(jakość filmiku pozostawia dużo do życzenia, kręcony był telefonem :D )


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie wędruje Ci....??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie ... znalazł sobie miejscówke i siedzi ... zobaczymy jak długo :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt

Na fotce powyżej (środkowej-największej) widać 2x Euphyllie

Od tygodnia przestały mi się pompować, reszta korali OK, rybki też,co może być powodem ?

Pozdro

ps ... cyrkulacja i miejscówka ta sama


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.