Skocz do zawartości
slawomirdyl

Jak można się wyrejestrować z forum ??

Rekomendowane odpowiedzi

#292435 piter39 :

przecież napisał"wyrejestrować mnie", to skasujcie go w wwwwwwwww koniec !

po co ta dyskusja

A może tak trochę ogłady? Nie jesteśmy na podwórku!

A co do postu Sławka, to na każdym portalu, forum, sklepie itd, powinna istnieć możliwość wyrejestrowania/usunięcia swojego własnego konta, bez interwencji administratora. Forum musi działać zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 18 lipca 2002 r. o "świadczeniu usług drogą elektroniczną" oraz przepisami Ustawo o Ochronie danych osobowych. Założone konto jest w całości własnością osoby która go założyła (czyli użytkownika forum - usługobiorcy), a więc stanowi ona jego dobro osobiste, którym może on rozporządzać wg własnego uznania (ale oczywiście w ramach zgodnych z regulaminem forum) i które podlega ochronie z tytułu Art.23. kodeksu cywilnego. Również to w gestii właściciela konta leży decyzja o zaprzestaniu korzystania z usługi, czyli skasowaniu konta. Użytkownik nie musi również mieć i podawać żadnego powodu by usunąć konto. Wystarczy jego wola, gdyż w myśl Art 6 ust. 1 i ust. 2 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych oraz wykładni stosowanej przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych tak nick jak i numer IP stanowią daną osobową umożliwiającą w sposób pośredni identyfikację osoby fizycznej przez co podlegają ochronie. Nie ma więc znaczenia, czy w regulaminie forum jest napisane że konta nie będą usuwane, lub usunięcia może dokonać wyłącznie administrator, bo nie są to wiążące zapisy. Opinię tę podzielił również Sąd Najwyższy, który analizował kwestię używania i ochrony nicków, a 11 marca 2008 r. wydał w tej sprawie orzeczenie (sygn. akt II CSK 539/07). Kwestie te zaczerpnąłem z forum prawnego, więc panowie i panie - nie ma żartów.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja z innego komputera i IP nic nie daje sprawa jasna

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292454 slawomirdyl :

Rejestracja z innego komputera i IP nic nie daje sprawa jasna

pozdrawiam

CO to znaczy Rejestracja ? Zakładasz nowe konto i nie możesz ?

Czy chodziło ci o zalogowanie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogować się mogę ale pisać nie, tylko w tym dziale, nie mogę PW odbierać tak jak kilka miesięcy temu Ci mówiłem, z innego komputera też tak jest oraz z innego IP a więc wina nie jest po mojej stronie.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niezbyt ładne rozwiązanie i nie powinno się tak robić :-) ale niech może Skoczek albo inny moderator zmieni Twoje hasło (oczywiście za Twoją zgodą) i sam się zaloguje Twoje konto i zobaczy co źle działa.

Bo jeśli na forum nie ma mechanizmów ograniczania IP do konkretnych działów to faktycznie jakoś dziwnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL

Może trzeba sprawdzić ręcznie, w bazie, a nie w panelu administracyjnym uprawnienia dla Sławka? Czasami się zdarza, że baza może się "rozjechać". Jakby trzeba było pomóc, mogę się tym zająć.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292478 rpp :

Wiem, że to niezbyt ładne rozwiązanie i nie powinno się tak robić :-) ale niech może Skoczek albo inny moderator zmieni Twoje hasło (oczywiście za Twoją zgodą) i sam się zaloguje Twoje konto i zobaczy co źle działa.

Bo jeśli na forum nie ma mechanizmów ograniczania IP do konkretnych działów to faktycznie jakoś dziwnie to wygląda.

Login

slawomirdyl

hasło

xxxxxxxxxx - błagam nie publicznie :) - już sprawdzam

a ja się wyloguję


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Przemek powinien zainteresować się problemem.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tego postu "Jak można się wyrejestrować z forum ??"

Dorosły facet strzela fochy jak mała dziewczynka, tupie, trzaska drzwiami a teraz chce wrócić, ale nie może.

I po co cały ten cyrk ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Punisher

Konto zostało zawieszone z dwóch powodów:

1. Decyzji Administratora forum - która podjęta została na podstawie punktu 2.

2. Na prośbę zainteresowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.