Skocz do zawartości
lithiumkc

co to za słupki???

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takich kilka okazów na skałce, jakiś czas temu małe "słupki" jak je nazywam pojawiły się na kolejnej, a niestety nie mam pojęcia co to może być:) Może ktoś pomoże ???:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptazja to nie jest, na majano chyba tez nie wygląda....jakies ukwiałopodobne coś :).... może jakaś tubastrea ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie to takze na jakiegos lps'a wyglada po polipach :-) ciekawe bardzo :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Proszę, według mnie masz właśnie to:

http://pl.reeflex.net/tiere/2069_Corynactis_sp.%2001.htm

Skąd wiem? Bo też to mam - podobno niefoto :)


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja moje wszystkie uśmierciłem bo myślałem , że to majano :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim w sobotni poranek.

Victor - no właśnie jest jak mówię (chyba że użyłam za dużego skrótu myślowego), pierwotnie gromadka znajdowała się na skałce przywiezionej z indonezjii, i żyło to swoim własnym życiem. Później gdy w akwa pojawiły się ryby to podkarmiane były artemią i po jakimś czasie zauważyliśmy, że na drugiej części skały wyrosły kolejne (w pewnej odległości).

Altum - kurcze podobne rzeczywiście jest do Corynactis ale i do tubo również.

Ogólnie wiem jedno, w momencie kiedy zaczęły być przez nas podkarmiane to rosną i rozmnażają się jak szalone

Na innych fotach wyglądają tak jako gromadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będą to tubki, ale czy tubki mają takie właśnie "frędzle" na końcach polipów? Mnie właśnie to nakierowało przy identyfikacji - miałem takich 3-4 sztuki, wychodziły ze skały w nocy i się pompowały, w dzień były raczej schowane w skale - nie karmiłem bo to był zbiornik na przechowanie skały, teraz mam tą skałę już we właściwym zbiorniku i nie wiem gdzie akurat ułożyłem skałkę z nimi...


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tubki mogą mieć takie "frędzle" na końcach polipów zwłaszcza w momencie kiedy nie są do końca napompowane. Tylko zastanawia mnie ten kolor.

Oto jedna z moich małych, nie są podobne?

dsc03901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to to ma twardą podstawkę. Jeśli tak to może są to Rizo??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "frędzle" są dużo bardziej widoczne niż te na zdjęciu małych tubek - Lizard, twoje tubki mają jakby przebarwienia końcówek polipów, a nie frędzle (czy kuleczki - jak kto woli). Wydaje się jakby to był mały ukwiałek - całość jest miękka - wydaje się że nie mają żadnej twardej podstawy.


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.