Skocz do zawartości
stancor

Sander Ozonizer C50-NIESPODZIEWAJKA.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie ozonizera firmy Sander,jakieś trzy tygodnie temu zakupiłem uzywany i zastanawiało mnie czy był kiedykolwiek był czyszczony. Więc odkręciłem jedyne cztery śrubeczki mocujące blaszane rureczki(wlot,wylot) i zamarłem.

Pod tym blaszanym elementem nie ma przelotów do wewnątrz pudełka, jest natomiast coś co przypomina naklejke w kształcie kółka i w miejcach gdzie powinien byc wlot i wylot jest taki dziwny brud jakby sadza, przy czym w miejscy wyjscie jest to bardziej widoczne jest grubsza warstwa tej sadzy czy jak to tam nazwac. Czy ktoś z was ma tak samo, czy może to jest jakiś micro filter czy coś, i czy jest możliwośc otworzenia tego pudełka plastikowego w celu wyczyszczenia czy też wymiany jakichś elemętów.

Zrobiłem fote, ale jakosc nie jest super macro więc jeśli ktoś będzie potrzebował do weryfikacji swoich przemyśleń postaram sie wkleic.

Do czyszczenia skłoniło mnie to że od czasu kiedy zamieniłem węgiel aktywny na ozon w akwa zamiast woda robic się czyściejsza, to lekko zmętniała i zaczeło mi się pokazywac więcej glonów na szybach i gdzie niegdzie na skałkach(zielone i brązowe glony).

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam uzywany Sander 25 i jeszcze go nie czyściłam, i nie zagladałam do srodka, ale podobno trzeba od czasu do czasu. w moim na wyposażeniu była jakby mała szczotka do butelek tylko badzo twarda, ale instrukcji dzie ja wsadzić nie było.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te blaszke i "folie" czy "naklejke" wystarczy przetrzec watka na patyczku, lekko zwilzona zwykla woda, wysuszyc i na kika miesiecy spokoj. :)

Ustawic na najmniejsza dawke i po wlaczeniu powachac, czy dziala. Co miesiac, gdy sie nie czysci, mozna dawke nieco zwiekszyc.

Nie przedawkowac !

pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK i Stani,wielkie dzięki za odzew.

Stani pamiętasz mojego posta o tym właśnie ozonie że jak go podpinałem to skimer mi troche siadał, wyobraz sobie że teraz juz jest OK. po wyczyszczeniu tej blaszki czy naklejki skimmer normalnie pieni nie zmniejsza już ilosci produkowanej piany.

Kurcze wystarczyło go tylko przeczyścic. Ale i tak zrobie bajpas jak by czasem coś zablokowało wlot albo się zatkał co jest możliwe w moim przypadku bo akwa stoi w pokoju gościnnym gdzie mamy kominek i jest bardziej prawdopodobne że może zapchac się właśnie od pyłków z kominka.

Pozdrawiam Grzegorz.

ps.Stani jakie są widzialne efekty przedawkowania ozonu, chodzi mi o korale i jakieś zmiany w baniaku(piasek ,skała itp).


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.