Skocz do zawartości
stancor

Dziwny przypadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,dziś rano zadzwonił do mnie znajomy i nie miał dobrych wieści,padły mu wszystkie ryby,kraby jakieś i chyba krewetki i to w jedną noc.

Opowiedział mi to tak:

Wczoraj wieczorem około godziny 10.30 jeszcze wszystko normalnie pływało i nie było widac żadnych niepokojących obaw,rano wstaje do pracy około 7.00 i podchodze do akwa żeby włączyc skimer po nocnym odpoczynku a tu masakra ryby leżą krewetki też jakiś krab jest poruszany przez prąd wody, normalnie zwaliło mnie z nóg, przeciez wieczorem było wszystko OK. tylko tyle co wyłączyłem skimer i poszedłem spac, a tu rano masakra.

Powiem szczerze że jeszcze o takim przypadku nie słyszałem,sam w głowę zachodzę co się mogło stac, żeby za kilka godzin wszystko padło,dziwne to trochę.Aha i jeszcze dodał że woda była trochę zmętniała.

Akwarium ma narożne 350L tak samo jak ja,temp.27stopni,skimer AM TurboflotorBlue1000 na noc go wyłącza bo mówi że mu pompka przeszkadza spac, ale obsady nie miał wielkiej więc myślę że skimer można wykluczyc jako przyczyne.Myslałem że może coś z jakąś chemią przecholował ale on jeszcze jedzie na samych podmianach.

Czy ktoś z was ma na to jakieś wytłumaczenie, co mogło się stac?

Ja obstawiałem grzałke że termostat zwariował i przegrzał wode, i z tąd to zmętnienie wody. Ale to tylko moja teoria, on twierdzi że grzałka jest oki.

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO2 albo grzalka ma przebicie.Brak przeplywu wody moze CO2 walnoc mocna do przodu.Mnie grzalka wywalila i woda mlekowa i wszystko padlo(8 lat temu).

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyducha?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Włodek, to tak że moja pierwsza myśl.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebicie grzalki polozylo w 5 godz wszystkie korale, kraby, krewetki i slimaki. Ryby - o dziwo - przezyly...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 stopni nad ranem troche duzo,może w nocy było więcej?

i do tego brak tlenu bo odpieniacz wyłączony


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze przyducha. Przy temperaturze 27'C wylaczyc pienidlo?

Szkoda ze kolega nie zmierzyl pH. Zapytaj go jeszcze czy leje wodke, ZS2, albo uzywa biopeletek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jesli ma już odpoczywac, to powinien to robic raczej w dzien niz w nocy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie było przerwy w dostawie prądu??

Odpienek i tak wyłącza wiec możliwe że mógł nie usłyszeć że cyrkulacyjne nie chodzą.

Temperatura była wysoka, tlenu ubyło, prąd wcięło i .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli to brak pradu to niech kolega sie pospieszy z formalnosciami,czyli lista strat dla ubezpieczalni by moc kupic nowa obsade...przykre to ale w tym momencie to juz musztarda po obiedzie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blue 1000 to jest za maly na 350l i jeszcze go wylaczal na noc,wcale sie nie dziwie ze mu rybki padly.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło że padła mu jedna ryba, czy tam krab, przy braku odpieniacza, czyli braku napowietrzania nastąpiła klasyczna jak to koledzy napisali przyducha:)

Pozdrawima

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odzew chłopaki, wszystkie info przekazałem dalej i czekam na odpowiedz od znajomego.

Peniek ja mam ten sam odpieniek w swoim baniaku i śmiga jak ta lala, z biornik mam naprawde mocno obsadzony koralami co mo[blue]ż[/blue]e potwierdzic kolega chodi i tygodniowo wywala około 0,5L syfku, producent zaleca stosowanie w 500L więc przy mocno obsadzonym zbiorniku wydajnośc spadnie i myśle że u mnie coś napewno spadła ale nie widzę nic coby mogło mnie niepokoic.

Pozdrawiam Grzegorz.

tia... morze jest szerokie i głębokie:)


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt :strutin obsade moge potwierdzic :( ale pol litra syfku to wywala odpieniacz a nie ja. jak to wynika z tekstu. Hehehe:clowning


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.