Skocz do zawartości
daimen

APF 600 słabiej pieni

Rekomendowane odpowiedzi

hmm chyba coś jest nie tak od kilku dni odpieniacz słabiej pienił , wczoraj postanowiłem że go wyczyszczę no i wszystko wyczyściłem, do dziś bez skutku ani lepiej nie pieni a dodatkowo wywala w cholerę pęcherzyków powietrza i zauważyłem że pieni tka jak by była do niego nalana zwykła woda żadna piana się nie robi, chyba pompa też ciszej chodzi i może spadła jej wydajność czyżby pompa mówiła do widzenia ????


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może raczej nie pompa. a coś z wirnikiem? połamał się czy coś

Ale wtedy to by było słychać.

Więc może prędzej, ośka się poluzowała ? - w sensie wirnik się ślizga i przez to wydajność drastycznie spadła?

Nie znam budowy tej pompy ale tylko to mi przychodzi go głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz sprawdz - czy dysza doprowadzajaca powietrze do venturiego jest drozna - tam sie czesto odklada cos (chyba sol), u mnie w AP 600 jak nie czyscilem to potem okazalo sie ze prawie caly otworek zarosl - jak to jakims drutem / wiertlem przeczyscilem to sie znacznie poprawila jakosc. Samo moczenie nic nie pomagalo, trzeba to bylo mechanicznie czyscic.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ta dysze co pisze o niej MariuszD - wyczyść ją szpilką lub wykałaczką.

sprawdź zaworek powietrza - najlepiej zanurzyć go na chwile w ciepłym ro jak odpieniacz pracuje.

sprawdź tłumik, czy jest drożny.

...

generalnie po myciu ten odpieniacz tak ma, że słabiej pieni i wywala bardziej mokrą pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294363 daimen :

ani lepiej nie pieni a dodatkowo wywala w cholerę pęcherzyków powietrza i zauważyłem że pieni tka jak by była do niego nalana zwykła woda żadna piana się nie robi,

Takie pytanie, czy to że nie pieni lepiej, oznacza, że w odpieniaczu jest mało pęcherzyków powietrza? Czy że mało piany robi?

Bo może teraz przerwa, bo był czyszczony. A może nie ma co odpieniać?

A to, że wywala pęcherzyki, może sugerować, że poziom wody jest za nisko ustawiony.

Najlepiej dorzuć zdjęcie


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście fałszywy alarm dziś jest ok uffff:) wczoraj też myślałem że coś jest z powietrzem i czyściłem wszystko jeszcze raz dokładnie tak jak napisał Natan, jednak nie widziałem aby coś było niedrożne dmuchałem ,wacik do uszu w zakamarki, szczoteczka, mała szczotka do mycia butelek tego używam, już się bałem że pompę będę miał do kupienia ;/ ale odpukać na szczęście nie, dzięki za zainteresowanie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.