Skocz do zawartości
inmar

Zwariował odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

@inmar daj fotkę odpienka w sumpie :)

byłe w sobotę u @Sebastek i rozmawialiśmy na tema t twojego pienidła i testowaliśmy rożne myki na odpienku u Sebastian :)

Albo napisz do niego to wyjasni ci o co chodzi bo z tego co koja-że to poziom wody gdzie stoi(przegrodzie) odpieniacz masz taki sam ?

Pompa to PSK jakis model :)

Wystarczy tylko coś zamontować przed pompą i piany cała komora reakcyjna i tyle a nie jakieś czyszczenia i inne pomysły - nikogo tu nie-neguje

- Bo i tak w przegrodzie gdzie stoi odpieniacz poziom wody masz stały - Tak ? niezmienia sie od ilosci odparowaniej wody lub o dolewanej

Bo jesli tak to sie nie dziwie że ma skoi jak poziom wody mu się zmienia i on tez :)

Pozdrawiam AnT

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pracuje już od dawna w miarę dobrze.Po drodze przeszedł za sprawą Skiby modyfikacje bo wyciąłem z środka 5 cm rury,poza tym ma nowy mesh,ale obcięty z większym naddatkiem nie tak jak oryginał.Sebastek wysłał mi do testów nakładkę na wlot do pompy,wersję testową i od razu widać,że piana dużo gęstsza.Moja pompa to PSK 2500.Poziom wody stały,chyba 18cm.Generalnie PO4 i NO3 mam prawie zerowe więc w sumie nie ma o co walczyć,ale jak na razie ciemno-brązowego płynu jeszcze nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dorzucę od siebie, że coś jest w tym co napisał Seb o zaciąganym powietrzu.

U mnie tak czasem świrował, że w kilka minut przelewał zbiornik (a z tej piany czysta woda się robiła). Pytałem o to kiedyś w Shoutboxie.

Od pewnego czasu się to jednak nie zdarza i po przeczytaniu postu Seba połączyłem fakty.

Miałem w kontakcie obok akwarium odświeżacz powietrza taki elektryczny i wyniosłem go z pokoju gdy przeczytałem, że to może zatruć zbiornik.

Odpieniacz jak do tej pory nie ześwirował ani raz, więc na tą chwilę obwiniam ten zapachowy gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.