Skocz do zawartości
inmar

Zwariował odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dalej pieni na bardzo mokro,choć otwarty jest na maksa.Wylewam co godzinę pełny kubek żółtawej wody.Rozrabiam też solankę do utrzymania poziomu zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz pompę i porządnie ją przeczyść. Ja z moim odpieniaczem często mam takie numery. A kiedy dałeś phosballs ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294767 Niejeden z nas :

Sprawdź jeszcze raz pompę i porządnie ją przeczyść. Ja z moim odpieniaczem często mam takie numery. A kiedy dałeś phosballs ??

A chyba z rok temu.Pompę wyjmowałem już i czyściłem,choć nie było co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm rok temu ?? Mówię o nowych kulkach :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś z miesiąc temu dałem i powiem strasznie szybko się rozpuszczają,zostało mi z paczki 500ml resztka została,drogo to wychodzi.

Przydusiłem wlot powietrza i trochę pomogło.

Przychodzi mi do głowy pewien pomysł czy aby wirnik mesh nie jest już do d..y ? Odpieniacz ma kilkanaście miesięcy.Mam komplet naprawczy do tej pompy PSK2500,trzy takie siateczki z otworami i spinki do kabli,które były w komplecie,ale przyznam,że nie wiem jak to założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar- Tak oglądając ten odpieniacz to niczym za wysoko ustawiony poziom wody. Wiem że stoi tak jak stał i to od dawna, no i tak jakby pompa zyskała nagle dodatkowej mocy.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tam na www facet opisywal ja czyscil swoje stare skaly.Na zdjeciach wychodzila podobna zolta woda.Cholera moze poprzez czystosc wody

Skaly zaczynaja wydzielac stary syf.No chyba ze kulki cos tam wydaly.

Powodzenia Slawek K


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku nocy wyłączyłem go bo musiałem wstawać do niego jak do dziecka :strutin Rano włączyłem to piana poszła od razu i znów go wyłączyłem.Może właśnie głębiej go dać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli piana jest żółta tzn ze wywala jakiś syf[nie ma bata] gdyby była biała to co innego .wymyj kubek i zbadaj testami wode z tego kubka i bedziesz wszystko wiedzial- mnie tak wywala po wlaniu atramentu

trudno jesli to jet żółte to trzeba wylewać nawet 20 -50 litrów [choć nie sadze ze tyle he he]aż piana zrobi się biała-chyba masz sól do uzupełnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a zona kwiatków doniczkowych czasami na robaki nie pryskała?ale to już by Ci zaczęły padać zwierzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem rano odpieniacz o jakieś 3 cm i przestał wylewać pianę choć w komorze dalej jest tyle piany,że przez bramę wylewa się woda z pęcherzykami i wszystko pływa w baniaku.

Tak przy okazji widzę,że krab ma nową muszlę a stracił się mi ślimak turbo.

Dolot powietrza przykręcony dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże u Ciebie, ale mój odpieniacz (Deltec MCE 600) wariuje jak zassie coś z wody, wystarczy wtedy, że rozłożę go i wyczyszczę i już wraca do normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skojarzyłem co może być moim problemem z odpieniaczem.Nie pomyślałem o tym i napisałem,że nic nie robiłem bo to zrobiłem dwa dni wcześniej.Chodzi o zrobienie automatycznej dolewki i chyba słodka woda szybko wprowadzona to sprawiła.Trochę to dziwne,ale dwa dni było już spokoju z pienidłem i godzinę temu przełączyłem na nalewanie do pojemnika na podmianę,ale nie zamknąłem zaworku do baniaczka i więcej wody poszło do akwarium przez co w kilka chwil miałem pełny kubek odpieniacza.Jest to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest mozliwe. Natomiast pienienie wzrasta, gdy dolewasz nowa solanke.

Mam wrazenie, ze masz w sumpie za wysoki poziom wody. To nie jest wygodne, gdy nie mozesz odpieniacza "przytlumic" az do "zera".

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wodą słodką masz rację Stani,przecież nieraz dolewałem jednorazowo z litr wody i nic się nie działo.Odpieniacz jak już pisałem działał prawidłowo od bardzo dawna.W sumpie mam szybkę na regulowanych nóżkach od 10 do 13 cm na której on stoi.Odpieniacz jest zanurzony na zalecany poziom czyli ok 16 cm.Do tej pory zawór bramowy miał ustawiony na dosłownie szparkę a teraz jest otwarty ma maksa i jeszcze powietrze jest przykręcone do połowy a on pieni jak szalony.Generalnie wariuje dalej,dziś w nocy znów go wyłączyłem.Dziś go wyjmę całkiem,umyję,posprawdzam wszystko,podniosę go jeszcze wyżej i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem już, serio... Marek, wkładałeś jakąś watę może do sumpa?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak gdzieś coś się przytkało. No chyba, że automatyczna dolewka była czymś ubrudzona. Bierz TDSa w dłoń i zobacz jaką masz wodę w tej automatycznej dolewce.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waty nie wkładałem.Na TDS-sie mam teraz zero choć na początku miałem między 2 a 6.Rurki wszystkie są nowiutkie,DI wymieniona dołożony w sumpie jeszcze jeden filtr DI.Wczoraj wyjąłem całość,wszystko sprawdziłem i podniosłem go jeszcze o 2 cm teraz jest zanurzony na 17 cm,wcześniej źle napisałem o zanurzeniu.Po tym zabiegu jeszcze więcej pieni bo pompa jest bliżej lustra wody.Wieczorem dam go na dno i zobaczę jaki będzie efekt,ale powinno być mniej powietrza.

Dalej się zastanawiam co się stało,że tak zmienił pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie tak dzialo jak wkladalem wate, ktorej odpowiednio dobrze nie przemylem w goraczej wodzie - widac miala cos w sobie co zmienialo napiecie powierzchniowe wody - pedejrzewam ze nawet minimalna ilosc moze zmienic prace odpieniacza. Ale skoro nie wkladales waty, to moze cos przypadkiem wpadlo do akwa? Typu srubka/makretka - moze jakas odrobinka smaru moze miec podobne dzialanie?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki i śrubki w przeszłości już mi wpadały nieświadomie bo potem przez przypadek je odnajdowałem,ale to jak miałem świetlówki.Jedyną ingerencją w baniaku to jest ta dolewka,ale ona działała już dwa dni wcześniej niż ujawniły się te problemy.Mam włożony do sumpa filtr DI z korpusem,który stoi na dnie,ale jego dałem dopiero potem.Wszystko wygląda jak by pompa zwariowała i daje więcej powietrza,które teraz do połowy przydusiłem i tak aby cokolwiek mi odpieniacz działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to się wtrace Dwa tygodnie temu zrobiłem mała gorycz u siebie w zbiorniku kostka z zawieszonym odpieniaczem poza baniakiem często miałem problem z ustawieniem odpieniacza ale jakoś udało mi się go ustawić. W moim odpieniaczu było sporo glonow wapiennych co wpłynęło na jego prace ale za namową Testera zapałem odpieniacz roztworem octu z dobrze ciepła kranowa woda postąpi to tak z godzinie potem czyszczenie szczoteczka do zębów i solidne przemycie. Odpieniacz chodzi jak nowy i nie ma problemu z przelewaniem no czasami po karmieniu Grzeska domowej roboty pokarmem ale wtedy wylaczam poprostu odpieniacz na noc a rano nic złego się nie dzieje kiedy włącze go zpowrotem

Wydaje mi się ze może kawałek jakiegoś glona wapiennego gdzieś mógł Ci się zapodziac w środku i coś blokuje przepływ swobony wody

A tak przy okazji raz jeden w ciagu godziny wywalilo mi dosłownie jak czerwone wino wodę bez dodatkowych zanieczyszczeń dosłownie jakby ktoś tam czerwonego wina nalal do tej pory nie mam pojęcia co się stało

Pozdrowienia


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni jest spokój,powietrze idzie teraz na całego,ale zawór bramowy jest odkręcony do końca i dalej komora reakcyjna jest pełna piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak pieniło i sie przelewało jak dolalem nutrafin cycle po podmiance wody. odpieniacz dochodzil do siebie ze 3 dni. walił na max mokra piane i napełnaiał kubek co godzinke. teraz nie leje juz bakterii i jest luz. pieni jak przystało. ciemna ciecz zbiera sie powoli, co kilka dni ja sobie usuwam.

może u ciebie był jakis niekontrolowany rozwoj bakterii, nowe skały bakterje w sumpie przezywały jakies gody.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulamiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.