Skocz do zawartości
inmar

Zrobienie podstawek do szczepek

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem biały cement portlandzki i mam drobny żwirek.Zrobiłem podstawki,które niestety są kruche.Mieszałem tak na oko,woda z cementem i jak już było gęste to wsypałem sporo tego żwirku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało cementu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół mniej więcej, mieszasz wszystko razem, potem czekasz minimum trzy doby i dopiero moczysz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nowe na próbę 100g cementu i 100g żwirku,zmieszałem z niewielką ilością wody i zrobiłem kupki.Zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, a może zrób tak jak kiedyś nie było betoniarek i wszystko się ręcznie mieszało. Najpierw zmieszaj dokładnie na sucho żwirek z cementem, a później dodawaj po trochu wody mieszając i sprawdzając konsystencję. Jak uznasz że wlałeś za dużo wody to wtedy dodaj luzem żwirku i trochę cementu. Ja tak robiłem i podstawki twarde jak kamień. Oczywiście muszą swoje przeleżeć aby uzyskały pełną twardość. Analogicznie -tak jak się robi dekę na budowie.:strutin Czas i odpowiednie polewanie.:(


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej odpowiedni jest duński biały cement portlandzki AALBORG ponieważ nie zawiera żadnych dodatków uszlachetniających. Można go kupić w Polsce. Dla wiadomości AnT-a w Tarnowie w sklepie Renowa na kapłanówce na wagę kupisz każdą ilość nawet 1 kg.

Dobrze jest dołożyć troche cementu szarego o właściwościach jak wyżej. Podstawki nie będą wtedy takie białe a barwą zbliżą się do ż.skały. Zrobiłem sobie takie i już się moczą 2 miesiące w RO.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszły mi ładne podstawki.Czyli pół na pół żwirek z białym cementem portlandzkim.Teraz się moczą,ale już dwie sztuki dziś wykorzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

dzięki pomocy @godeusz (:kapeluszza pomoc przy materiale )wyszły ładne podstawki :)

dobrze mieć w gronie chemika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.