Skocz do zawartości
adam1203

Białobrody a nowy lokator

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek przenoszę do odpowiedniego działu

AquaManiac

Witam

Wczoraj wpuściłem dwie nowe rybki.. doktorka i... (nie podam nazwy aby nie zapeszyć)

Natychmiast po wpuszczeniu pierwszego Białobrody podpłyną do doktorka na ocenę swojego stanu zdrowia :nono

Po wpuszczeniu drugiej (nie pokolec) zaczęła się masakra... Białobrody zrobił się granatowy i ganiał nowego mieszkańca po całym zbiorniku...

Udało mi się rybcię wyłowić i umieścić w sumpie... 3 godz. po zgaszeniu światła gdy Białobrody poszedł spać wpuściłem nowego do głównego zbiornika. Podglądałem co jakiś czas czy wszystko ok,

Dzisiaj rano Białobrody nadal chociaż już "delikatniej" pokazywał kto tu rządzi (gówniarz ma 3-4 cm a nowy mieszkaniec ok 5 cm)

Jak myślicie... przejdzie mu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie, pokolce zawsze muszą pokazać kto tu rządzi :nono


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety przy białobrodym tak jest, to powinna być ostatnia ryba która chciałeś wpuścić do banika :nono


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj akwa zostawiłem zasłonięte i bez światła, obecnym mieszkańcom chyba nie zaszkodzi a mam nadzieje że pomoże nowemu w aklimatyzacji .. Białobrody też może nawącha się jego zapachów i się przyzwyczai.

Jak wrócę do domu to odsłonie zbiornik i zobaczymy jak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, pokolce zawsze takie są. Poustawia koleś nowego po kątach jeszcze tak ze dwa dni, a potem będą razem pływać ;):nono


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką rybę dopuściłeś, bo wcale nie jest powiedziane, że białobrodemu "przejdzie" i zaakceptuje nowego kolegę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ten doktorek to jak jest ryba dokladnie jak sie nazywa


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labroides dimidiatus


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to nie jest reguła (no chyba, że to drugi białobrody...).

Osobiście przeżyłem takie zdarzenie. Do pływającego już jakiś czas Flavescenesa i Veriferium wpuściłem, i to w dzień borsuka (Siganus vulpinus). Żółtek ganiał go cały czas przez 3 dni. Borsuk padł :nono. to była straszliwy błąd.

Po jakimś czasie wpuściłem znowu borsuka, tym razem wieczorem po zgaszeniu światła. Żółty ganiał go, ale nie nachalnie tym razem, tylko podpływał i prezentował się bokiem. Trwało to 1 dzień. I potem spokój. Od tego momentu borsuk pływa razem z Żółtkiem i Veriferium.

Tak, że reguły sztywnej raczej chyba nie ma. Kwestia innych czynników. Instynkt plus reakcja na wydzieliny, parametry w wodzie (co wpływa znacząco na zachowanie ryb) itp...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym agresji białobrodego i flavescens. Leucosternon to zakapior, a najgorzej jeśli dopuszczana do niego ryba ma podobny kształt lub kolor, ale i tu nie ma reguły, bo może uwziąć się na rybę zupełnie do niego nie podobną. Jeśli białobrody z jakiegoś sobie tylko znanego powodu potraktuje rybę jako intruza to na prawdę jest mała szansa, że odpuści. Oczywiście są wyjątki. Kiedyś w jednym akwarium miałem białobrodego razem z achillesem, były wpuszczone razem i były praktycznie tej samej wielkości. Udało się, trochę się poprzepychały i był spokój. W innym akwarium nigricans dopuszczony do białobrodego pomimo wszelkich czarów, wpuszczania nocą, przeławiania do akrylowego boxu, leucosternon nie dał żadnych szans koledze. Pokolce to w ogóle dziwne ryby jeśli chodzi o agresję, miałem kiedyś osobnika, który wybijał dopuszczone do akwarium anthiasy, ryby, które w żaden sposób nie powinny stanowić dla niego konkurencji i nie powinny być celem ataku.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak zwycięstwo !!! udało się, Białobrody odpuścił....

Może komuś się przyda...

1. Nowy do sumpa na 1 dzień aby agresor się "nawąchał" jego zapachem

2. Nowy do baniaka i czas ciemności na 36h (zostawiłem tylko światło wpadające od góry)

3. Karmić "obficie" ryby aby nie walczyły o żarełko.

U mnie POMOGŁO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, to zdradź wreszcie co to za "nowy" :nono


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy będzie podgryzał korale . Piekna ryba , co za kolory .....:nono


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he,he,he ... pewnego dnia zacznie...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pażywiom, pasmotrim


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.