Skocz do zawartości
Tester

Pomysl na ... akwarium 48L

Rekomendowane odpowiedzi

Od kwietnia mam akwarium 200 - litrowe. Nie jakies super, hiper, ale zdrowe i co najwazniejsze - moje. Dodatkowo jest jeszcze 60cio litrowy sump. Jedyny problem jaki mialem to to ze siedzac przy komputerze akwarium stalo za moimi plecami co uniemozliwialo mi jednoczesna prace i podgladanie mojej rafki. Od kilku miesiecy planowalem maly zbiorniczek stajacy na biurku. Ostatecznie zbiornik stanal dzisiaj. Jest w tym samym obiegu co duze akwarium. Prosta konstrukcja, bez odpieniacza, z lampa LED 27w, z cyrkulacja 3000L/h. Pytanie teraz co tam wsadzic. Ma kilka pomyslow ale nie wiem jak je polaczyc w calosc. Glownym zalozeniem mialo byc dolozenie wody do obiegu i zrobienie czegos odmiennego od glownego akwa.

Na poczatku chcialem przeniesc tam wszystkie moje korale nie-foto czyli 2x Tubastrea, 3x Gorgonia oraz 3 gabki. Mialo to na celu zmniejszyc ladunek uzywanego jedzenia. Do tego mialem przeniesc moje dwa Pterapogony z duzego zbiornika. To jest opcja numer 1. Watpliwosci ktore mialem to to, czy takie akwarium bez odpieniacza (nawet jesli jest w obiegu z duzym) to dobry pomysl.

Opcja numer 2 to refugium. Przynajmniej cos w ten desen. Najpierw myslalem o klaczach mangrowcow ktore widzialem do kupienia za 2,5 funta. Problem jednak byl taki ze one dosc wysoko rosna a u mnie nie ma zbyt duzo miejsca nad malym akwarium. Potem myslalem o jakichs fajnych glonach wyzszych ale tu tak duzego wyboru jak w akwa slodkowodnym nie ma. Przy tej opcji myslalem albo o Pterapogonach albo o parce konikow.

Kolejna opcja (3) to ukwialy. Kilka rodzajow i kolorow. W tym ukladzie do tego zbiornika przeszlaby para blazenkow. Nie wiem tylko jak dobrac ilosc i rodzaj ukwialow.

Ostatnia opcja to mix niefoto z konikami. Tu jednak nie wiem czy to dobry pomysl ze wzgledu na intensywne karmienie korali. Z drugiej strony widzialem koniki siedzace wsrod gorgoni wiec tu chyba problemu nie ma. Jednak w przypadku niefoto musiala by byc dosc silna cyrkulacja ktora z kolei nie jest wskazana dla konikow.

Czekam na jakies pomysly,

Pozdro

Bartek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nr 1 jest chyba najlepszy- w takim małym wygodniej karmić niefoto. Przynajmniej ręcznie tubkę.Ale jeśli byś chciał mieć same (dużo niefoto ) to popsujesz parametry w głównym.

Ukwiały IMHO odpadają- duże rosną 60 l to mało miejsca i wędrują.

ładne glony mozesz też dołozyć do niefoto. Mojej tubce i gąbce mocne oswietlenie nie przeszkadza.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tester,jakie to dziwne ze czesto i to w tym samym czasie akwarysci maja podobne pomysly...wiesz,pol nocy tak myslalem o podobnej koncepcji az rano zobaczylem Twoj post...Niefoto z konikami raczej odpada jak slusznie zauwazyles przez silna cyrkulacje ale takze wieszanie sie konikow na gorgoniach jest dobre w naturze...w akwarium i te pare gorgoni co masz nie beda Ci sie poprzez ciagly stres otwieraly...Jako ze akwarium bedzie w obiegu z duzym o odpieniaczem bym sie nie martwil,jesli jest mocny...a co myslisz o konikach wsrod glonow...?...takie typowe konikarium a do tego glony w jakiejs czesci pozjadaja fosforany i nitraty...ja zdecydowalem ze zrobie 10 l pico,takie akwarium wlasciwie gotowe z tylnym panelem znalazlem na ebay'u UK i przypadlo mnie do gustu...lecz wode bede podmienial z duzego akwa...znalazlem tez dolewke do nano,wiec nie bede sie bawil w dolewanie reczne...ale pewnie jeszcze wiele nocy bede myslal az dojde do tego co tam bede mial...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.