Skocz do zawartości
Tester

Czarna tuba nie chce jesc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare tygodni temu kupilem wyglodzona czarna tubke. Byla w zalosnym stanie ale zal mi sie jej zrobilo. Na 30 wapiennych "kielichow" polowa byla pusta a reszta niepelna albo z przeswitami wapiennego szkieletu. Spedzalem duzo czasu karmiac kazdy polip osobno. Najpierw jajami krabow a potem artemia. Po tygodniu zaczela sie niesmialo pompowac az w koncu nabrala "cialka". Nie przypominala w zaden sposob starej, zaglodzonej i wymeczone tubki sprzed kilku tygodni. Jedyna pamiatka po przeszlosci byly ziejace pustka wapienne kielichy. Tubka regularnie przyjmowala pokarm choc duzo czasu w ciagu dnia pozostawala zamknieta. Od dwoch tygodni przestala sie otwierac w ogole. Mimo moich usilnych prob zachecenia jej do otwarcia nie otwiera sie, a jej polipy sa zapadniete. Nie wyglada tak zle jak kiedys, ale jesli nie zacznie jesc to pewnie ten stan powroci. Nie zmienialem jedzenia ani nic istotnego w akwa. Na ten sam pokarm co kiedys przestala reagowac.

Macie jakies pomysly? Spotkaliscie sie z takimi glodowkami u tubek?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja u siebie mam to samo z dużym okazem, małe które są wszędzie w około i szczepki są otwarte, a duża nie chce się otworzyć, parametry wody ok, próbowałem z różnym pokarmem i nic, chyba spróbuje cofnąć się do początku, czyli butelka i kąpiel w pokarmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do karmienia dozylnego :) dzieki Natan przynajmniej wiem co robic.

Po za tym rzeczywiscie zolta tuba ma sie swietnie. Nie jestem rasista ale widocznie czarna odmiana sprawia problemy :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może tak wielkiego doświadczenia nie mam jak chłopaki , ale zauwazyłam na podstawie jednej żółtej główki.:)

Świetnie" wywabia" się tubkę za pomocą suchego pokarmu. Tuba zachowuje się tak jak nassarisy tylko w zwolnionym tempie.

Jak już sie otworzy dopiero daje mrożonki.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester..Ja osobiscie przyzwyczaiłem swoje lps. ze po komendzie (SWIATŁO gasnie) wszystkie są gotowe do przyjmowania pokarmów ..po 1h wszystko jest otwarte ..Miałem tubostrea (pare gatunków) ale własnie brak czasu aby dokarmiać je bezposrednio było powodem z rezygnacji z tego korala...Zapraszam do siebie do domu ..Pogadamy i mysle ze konsrtrukcyjnie przedstawie ci sprawy ....pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.