Skocz do zawartości
goral

ph w baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jakie jest najlepsze ph w akwarium.u mnie jest okolo 7.5 prosze o porade


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph 7,5 jest za niskie


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. pyszczaki i naskalniki beda zachwycone :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym najlepiej podbic ph


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wietrz pokój, spróbuj dodawać Kalkwasser.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede wietrzyl jak ma pomuc


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj też tutaj


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno wezyk z odpieniacza za okno sie daje w celu podniesienia ph.w ktore miejsce w odpieniaczu sie go daje?


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goral- nie możesz mieć pH 7,5 - w wodzie o takim odczynie zachodzi dekalcyfikacja czyli rozpuszczanie wapiennych szkieletów korali :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pH 7,5 na pewno nie zachodzi proces rozpuszczania się szkieletów wapiennych. Optymalny jest zakres mniej więcej od 8 do 8,2. Przy pH 7,2 kalcyfikacja zachodzi w przybliżeniu o połowę wolniej niż przy 8,0. W przybliżeniu bo zależy od dodatkowo od wielu innych czynników głównie zawartości CO3 w wodzie. Co nie znaczy że niskie pH to nie problem. Jeśli w natuurze korale żyją w pH około 8,1 to należy się starać zapewnić im podobne w warunkach sztucznych. W zimie częstsze wietrzenie, rura z odpieniacza na zewnątrz, glony w sumpie w cyklu odwrotnym (niestety średnio pomaga), akwa w pomieszczeniu w którym się nie śpi, kiedyś co nieco pomagał mikser ale teraz już się ich nie stosuje z przyczyn wiadomych.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PH waha się od rana średnio 7,65 do wieczorem 8,05 ostatnio.Jak do karmienia czasem wyłączam na noc odpieniacz to rano mam 7,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297901 tdew :

W kiedyś co nieco pomagał mikser ale teraz już się ich nie stosuje z przyczyn wiadomych.

Pzdr

Co to są przyczyny wiadome:>


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to, że woda wapienna wytrąca z wody fosforany, które się odkładają w baniaku i przy spadku pH ponownie uwalniają.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie, ze z powodu miksera odkłada sie po4 w skałach i po spadku pH zaczyna oddać do wody.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wziolem litr wody z baniaka i pojechalem do kumpla co ma ph komputer i moim oczom ukazal sie wynik 8.1

a na tescie saliferta wychodzi 7.5 .szczerze zglupialem az tak by te testy klamaly?


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że również czystość sumpa ma wpływ na PH, odkłądsające się zanieczyszczenia wpywają na PH w zbiorniku. Czy ktoś się już spotkała z taką teorią?


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298055 goral :

koledzy wziolem litr wody z baniaka i pojechalem do kumpla co ma ph komputer i moim oczom ukazal sie wynik 8.1

a na tescie saliferta wychodzi 7.5 .szczerze zglupialem az tak by te testy klamaly?

Testy są do d..y

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=32812&n=last#bottom


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo koledze źle pokazuje pH komputer:strutin


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298091 BIGBLUE :

Myślę, że również czystość sumpa ma wpływ na PH, odkłądsające się zanieczyszczenia wpywają na PH w zbiorniku. Czy ktoś się już spotkała z taką teorią?

Ja się spotkałem :) tyle że nie chodziło o zanieczyszczenia, a o azotany i ich związek z pH. Qbab ciekawie o tym opowiadał w Krakowie tydzień temu na zlocie akwarystów, mam zamiar poszukać nieco więcej info bo temat ciekawy a mało znany.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298155 zielony mintaj :
#298091 BIGBLUE :

Myślę, że również czystość sumpa ma wpływ na PH, odkłądsające się zanieczyszczenia wpywają na PH w zbiorniku. Czy ktoś się już spotkała z taką teorią?

Ja się spotkałem :) tyle że nie chodziło o zanieczyszczenia, a o azotany i ich związek z pH. Qbab ciekawie o tym opowiadał w Krakowie tydzień temu na zlocie akwarystów, mam zamiar poszukać nieco więcej info bo temat ciekawy a mało znany.

jak coś znajdziesz to koniecznie się podziel, bo mnie też to zaintrygowało :) aż zacząłem u siebie uważniej przyglądać się ph :)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez widze ten temat do rozwiniecia.

W koncu detrytus to cos dawno przerobionego, jak popiol, czyli juz dawno spalonego. Mimo to, chetnie przebywaja tam pozyteczne zwierzatka.

To chyba jest temat jeszcze nie zbadany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś jeszcze chciałby posłuchać o wpływie pH na przesunięcia NO3 to polecam wykład Qbaba a właściwie ten fragment od 10tej minuty:

http://www.tvaqua.pl/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=61&video_id=29


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę sprostować swój post odnośnie moich parametrów.Poczytałem stare wątki na temat ph metrów,kalibracji,wymianie elektrolitu i ten ostatni właśnie wymieniłem w swojej sondzie.Moja sonda ma już półtora roku i nie miałem go jeszcze wymienianego.Po wymianie i powtórnym skalibrowaniu pokazuje teraz rano 8,05 a wieczorem 8,20.Mam nadzieję,że teraz mam ok.Będę jeszcze zamawiał nówki płyny kalibracyjne na 7 i 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.