Skocz do zawartości
Admed2

PROBLEMY Z FILTRAMI PRZEPŁYWOWYMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie jak wsypujecie węgiel lub absorber fosforanów do filtra przepływowego? ja na początek daje gąbkę a potem sypie absorber fosforanów potem znowu gąbka i węgiel i znowu gąbka.

Zauważyłem że gąbka która jest na samym dole zabrudza się przez co zmniejsza się przepływ przez filtr. Co za tym idzie wydajnośc absorbera spada.

Mam pytanie czy zatem jest jjakis inny sposób wykluczający gąbke?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od filtra,może powinien mieć odpowiednie sitka.Też tak miałem.Węgiel i absorber fosforanów można mieszać.Idealny filtr moim zdaniem to taki jak do pelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka się nie sprawdza, bo gromadzi detrytus i po czasie truje akwarium a także jak napisałeś przez zapychanie zmniejsza wydajność filtra. Ja sypię absorber fosforanów wprost do filtra przepływowego, takiego jak do peletek, ale mam go podłączonego na elastycznych wężykach, co umożliwia mi zamieszanie wkładu co 1-2 dni. Bo w przeciwieństwie do peletek absorber jest ciężki, nie miesza się sam i leży na dnie. Mieszając/wstrząsając uwalniam do kolumny filtra( jest przeźroczysty) dużo detrytusu. Osoby, które używają woreczków na absorber, czy węgiel, też nimi mieszają.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili używam filtra od Skiby, gąbkę wywaliłem już dawno, mam drobne sitko i używam węgla w grubych granulkach, ale kombinuję jak by to przerobić bo po ostatnich testach chcę używać innego węgla. Idealnie byłoby zrobić tak jak napisał Inmar, czyli tak jak te nowe filtry do peletek, z lejkiem na dole, musiałbym to pomacać i skądś wziąć taki zawinięty lejek.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę swój przerabiał bo na dół filtra pelletek dam właśnie lejek.Zrobiłem z normalnego lejka,ale jego średnicę przyciąłem na średnicę wewnętrzną kolumny filtracyjnej a dół do wymiaru rurki idącej do pompy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a rurkę która podaje wodę będziesz jakoś nacinał na dole czy po prostu przytniesz ją tak że między nią a lejkiem będzie szparka?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytania.U mnie jest tak,że w tej chwili poziomo wchodzi rurka z boku do kolumny a na jej końcu teraz jest kolanko skierowane w dół.Ciśnienie wody uderza w dno filtra i odbijając się idzie do góry.Nie ma żadnych sitek a kulki tylko trochę wpadają do rurki przy braku zasilania.Niestety czasem z boku w jednym miejscu robi się strefa kulek,które nie idą do góry i to chciałbym wyeliminować,choć od czasu do czasu na chwilę odkręcam zawór przepłukując filtr.

Teraz chcę zrobić tak,że kolanko odwrócę do góry do którego wcisnę lejek.Tu obawiam się,że dużo kulek może wpaść do rurki i mogą wlecieć do samej pompy przy braku zasilania.Po drodze jest zawór regulacyjny,który jest mocno przykręcony więc jest nadzieja,że przez niego nie przelecą jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz inny filtr, będę kombinował ze swoim.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.