Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Wirnik ATI PSK 2500 igła

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam takich wirników tylko igiełkowe nie mesh ,może ktoś wie gdzie można kupić lub ma na sprzedaż

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał bo sprowadzam właśnie z USA dla mnie,kolegi Biołego i Skiby.Sprawa jest w początkowej fazie więc się załapiesz.

A jaki masz teraz wirnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar priv


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego igła a nie mesh ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie trzeba jej regenerować i podobno igła lepiej pieni


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba to potwierdził,że będzie lepiej pienił no i faktycznie odpada regeneracja.Może jeszcze będzie lepiej startować bo moja sama po zaniku prądu nie wstaje,muszę dmuchnąć do rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298600 Jacek_Lublin :

Bo nie trzeba jej regenerować i podobno igła lepiej pieni

Jeśli chodzi o regeneracje to mój mesh śmiga ponad rok i myśle że jeszcze tyle wytrzyma a co do lepszego pienienia na igle ??? co masz na myśli ? że więcej pobiera powietrza ? igła pobiera go max. 700 L/godz , a mesh jeśli dodasz jedną siatke więcej niż w orginale ( 3 szt) czyli 4 siatki ,to pobiera nawet 1100 L/godz.

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio pytałem o oryginalny wirnik,który u mnie wygląda jak pumeks twardy a komplet naprawczy to siateczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam po co zmieniać skoro na wirniku mesh ma większy pobór powietrza niż na igle


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze więcej powietrza równa się lepsze pienienie.Może będzie robił lepszą pianę,bardziej gęstą ?Ja muszę powietrze przymykać bo mi wywala.Poza tym skoro Skiba stwierdził,że lepiej będzie pienić to dlaczego by nie spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości ile za taki wirnik sobie cenią?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd to masz ??? toż to nowość na rynku , być może najlepszy wirnik !!!kupiłeś razem z pompą PSK 2500 ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298618 azja-83 :

z ciekawości ile za taki wirnik sobie cenią?

To nie jest cały wirnik tylko ta nakładka ,cena super


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igła robi pianę, mesh robi kremową pianę:D jedyna zaleta igły jak dla mnie to że się nie zużywa, w pozostałych konkurencjach przegrywa z meshem, przede wszystkim stabilność pracy odpieniacza.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ! inmar - szto eto ? ten ala mesh ! to jest twarde ? czy jak twarda gąbka? podoba mi się ,ale chyba często sie zapycha ? U mnie na meshu to raz na 3-4 m-cy czyszcze i wygląda o NIEBO czyściej niż twój !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio moje pienidło raczej robi taką mokrą pianę,trudno ustawić jak było kiedyś.Szkoda,że jak kupiłem pienidło to nie zmierzyłem tego mesha i nie zrobiłem fotki,wiedziałbym czy się zużywa,zmniejsza.Teraz nie mam porównania.Na oko wygląda cały czas tak samo.Mam ten komplet naprawczy z siateczkami i nie wiem czy nie warto spróbować z nim.Ten mesh jest taki gładki i też zastanawiam się czy go nie ponacinać brzeszczotem,postrzępić,może wtedy polepszyłoby się pienienie.Pytam bo nie chcę go popsuć.

Próbowałem zdjąć ten mesh,ale ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy udało Ci się sprowadzić wirnik igiełkowy do pompy ATI PSK.

Jeżeli tak to jak się spisuje.

Pozdrawiam


100x50x55(w),lampa 2x150 HQI + 2 x39 T5, AM 3000 blue na pompie AB2000/1, 40kg LR,10 kg LS, obieg NJ3000, cyrkulacja 2x 3200 Koralia 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się,teściowa zawiodła,hmm....Pracuję nad tym z Skibą,ale też ktoś z forum już zamówił i właściwie w tym czasie powinien już mieć,może się pochwali ?.Wiadomo,że mesh jest lepszy od igły bo nie zabija wartościowych składników dla korali w wodzie,ale nie wiem czy ten mesh mój się zużywa czy jest dożywotni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.