Skocz do zawartości
Gotterdammung

Jvp 101 & 102 - chyba decybeli...

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jak w temacie... Odpaliłem dzisiaj po 2 takie pompy w celu rozmieszania soli w akwarium i opanowała mnie zgroza! Wszystkie chodzą okrutnie wręcz głośno (a są na przyssawkach). Poczytałem kilka tematów i co mnie przeraża - większość osób jest zadowolona z ich kultury pracy. Zna ktoś jakieś sposoby na wyciszenie ich? Trochę doprowadza mnie to do obłędu, tym gorzej, że akwarium stoi w sypialni.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzeba im czasu to same się wyciszą

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz miód na moje serce, oby było jak mówisz... Dzięki za odpowiedź!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje hałasowały przez dwa dni, teraz cisza jak po śmierci organisty :D więc nie przejmuj się.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale teraz chyba poważnie zacznę się przejmować, bo odnoszę smutne wrażenie że mam przebicie na obudowę od jakiejś pompy, niestety nie mam miernika dzisiaj w domu i nie mogę stwierdzić, ale jutro się dowiem...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, miałem trzy pompy JVP i wszystkie potwornie hałasowały.

Temat przerobiłem - problemem jest m.in przenoszenie drgań z pompy na szybę - w moim przypadku okazało się to nie do przeskoczenia...Kupiłem droższą pompę i przekonałem się co to znaczy jakośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś uzbroił sie w cierpliwośc, pompy tego typu tak właśnie maja, jak się dotrą nie będzie ich słychac.Ja jakis czas temu kupiłem dwie 3000l/h i były tylko w baniaku przez pół godziny jedna chodziła prawie cicho ale druga to była maskra, więc tą cichszą wysłałem koledze do polski który właśnie kompletował sprzęt do nowego baniaka a drugą zostawiłem sobie do mieszania soli a w zamian za nie zakupiłem 2xTunze6045 których wogule nie słychac.

Ale po trzech podmianach żona mnie pyta,ty masz włączoną pompe w tym wiaderku bo jest jakoś cicho, noi faktycznie pompa którą można by było na początku porównac kulturą pracy do małej wkrętarki akumulatorowej dotarła się i jest tak samo cichutka jak Tunzy które były droższe.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa glosne ale nie oczekujmy cudow za cene 5 razy mniejsza niz firmowa pompa, niestety tez mam lekkie wibracje przenoszone na szyby ale w akwarium pracuja juz grubo ponad pol roku i przy nich zasypiam bez problemu a do snu jeszcze muza mnie tuli.... masz pecha ze na przyssawki - niestety jedna moja taka jest i od swieta sie odczepi i zrobi sajgon....

Na magnez to mozna cos pomysleć z 2 stron akwarium/magnezu pelna amortyzacja i wibracja na szybie znikna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy jest jakaś różnica w "dmuchaniu" pompek jak ze zdjęć? Jak widać są to dwie różne konstrukcje. A swoją drogą użytkownik ten na alledrogo sprzedaje falowniki z mocowaniem na magnes i ośkami z tworzywa - ponoć posiada również części zamienne do tego sprzętu (taką odpowiedź dostałem na email)

3730-falownik_101.jpg.jpeg3730-falownik_102_3.jpg


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza pompa to 3000L

druga pompa to 5000L

w dmuchaniu tez różnica jest spora :D


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - u tego dostawcy, ale inni na allegro mają 5000L na tej pierwszej konstrukcji. I dlatego pytam...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gotterdamung uzywam tych pomp od ponad dwoch lat i nie mam zielonego pojecia co to znaczy HALAS-pracuja bezszelestnie-malo jest pomp na rynku z tej cenie ktore tak swietnie dmuchaja-wspomniane pompy tunze-uzywalem rownierz modeli 6025 i 6045-nie ma o czym mowic-JVP bije je na glowe!!!,mam je na przyssawkach,osce ceramicznej [orginalnej] , ijak na razie sobie chwale i nie narzekam-za ta cene to i tak WARTO ,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

posiadam JVP102 na magnesach i ośkach ceramicznych tydzień temu zapodałem nową rewelka odpierwszego startu cichutka aż miło

pozdrawiam daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dotarcie pomp zajęło miesiąc. Teraz, po pół roku, nie słyszę ich w ogóle. U mnie wpływ na głośność dodatkowo miało odwrócenie pompy o 180 stopni.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem Panowie!! Dmuchają sobie, ja jestem w pracy to nie muszę ich słuchać... Ale i tak będę zmuszony przynajmniej jedną reklamować bo na 99% przebija mi do akwarium, dzisiaj zrobię profesjonalne pomiary to będę wiedział co i jak dokładnie... Oczywiście miałem świadomość że sprzęt w zasadzie za grosze nie będzie najwyższych lotów. Docelowo mają mi dmuchać na samą skałę, w przyszłości mam zamiar wymienić na coś bardziej markowego.

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi i pozdrowienia ! :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także mam taką pompe (jvp 101) i przez pierwszy tydzien chodziła ciuchyteńko, teraz jak zacząłem zmieniać co chwile jej miejsce to zauwazyłem że hałasuje. . .

i nie wiem czy coś mogłem zepsuć czy co

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dwie 3000. Teraz zostala mi tylko jedna, ktora od poczatku byla cichutka. Nie wiem czy te 4W to prawdziwe dane ale jak na moc to nie narzekam z halasem. Druga zas od samego poczatku miala problemy z zaskoczeniem a wirnik dostawal takich wibracji ze kolysalo calym akwa. Myslalem ze sie dotrze, niestety po kilku wylaczeniach i zalaczeniach zamiast dotrzec to chyba sie przetarla. Padla na amen. Druga dziala juz od pazdziernika bez zarzutow. Startuje natychmiast. Pokusilem sie na kolejne dwa chinczyki resun link:

http://www.ebay.co.uk/itm/Resun-Wave-Maker-Pump-for-nano-coral-reef-marine-tank-/250883196830?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3a69cdc79e#ht_1774wt_1037

Ciekaw jestem jak te beda pracowac bo cenowo wychodza jeszcze taniej

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale SPRZĘT przypięty jest niedawno założony przez Lufta temat p.t. „Falowniki/cyrkulatory porównanie”.

Tam, w poście Nr. 29 przedstawiłem sposób na wyciszenie pompy JVP-101 wraz z ze zdjęciami, jak wygląda amortyzator wyciszający – wystarczy zajrzeć !

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie JVP 201...te podwójne...

na szczescie akwarium stoi w salonie...nikt tam nie śpi...

niska cena to niska cena

co prawda dotarły się po kilku dniach i sa duuużo cichsze ale jednak mnie irytują....jak już finansowo odpocznę z checią zamienię je na inne...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje jvp po miesiącu pracy jest tak ciche że wydaje się że nie działa. ZERO dzwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem kilka jvp 100, 101 i 102 i były bezgłośne od samego początku. I prawdę mówiąc nie bardzo wyobrażam sobie co ma się w nich docierać? Może ktoś obeznany w mechanice zechce to wyjaśnić?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem kilka jvp 100, 101 i 102 i były bezgłośne od samego początku. I prawdę mówiąc nie bardzo wyobrażam sobie co ma się w nich docierać? Może ktoś obeznany w mechanice zechce to wyjaśnić?

Kolego , jak się trafi !!!

Mam dwie, jedna cicha a druga nie.

Zależy od jakości wykonania wytłoczki obudowy i jakości montażu, przez skośnookich.

Może bardziej napisałem na temat głośności a nie docierania-sory.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe akwarium w salonie to nie widzę tam pomp jvp.

Miałem 3 pompy i na razie mam 2 jvp ale to jako okresowo.

Dla mnie dylemat się kończy na tunze.

A jvp może zrobić niezła fotannę z akwarium moja jedna leży obecnie na dnie przycisnięta skała, druga tunze po prostu rewelka.

Mogę dodać jeszcze że jeśli chodzi o wydajność jvp to jest ok.

Oczywiście każdy sobie wyrobi ocenę jak spróbuje.

Jednemu starczy mercedes drugiemu fiesta ten co jezdzi fiestą i wie ze nigdy go stać na merca nie będzie chwali fiestę.

Tak jest zrególy u posiadaczy starych kompaktów którzy jezdzą na kormoranach/dębicy i je chwałą bo michelin to dla nich abstrakcja.

Nie ma się co sugerować niektórymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.