Skocz do zawartości
Adam Rybowski

Sharm El-Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek wróciłem z Egiptu po 9 dniach nurkowania w ciepłej,przejrzystej i pełnej bajecznie kolorowych ryb i koralowców wodzie na rafie w parku Ras Mohammed.Gdyby się ktoś wybierał to polecam szczególnie Iberotel Fanara Club-wspaniałe warunki zakwaterowania i wypoczynku oraz bajeczna rafa 100 m. od brzegu.W porywach do tej rafy przypływało nawet 20 statków z nurami.Zniszczenia spowodowane najazdem turysów widać jednak to co jest jest nadal fantastyczne.Akwarysta może stracić głowę!702-egipt10.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem 4 razy w roku latam nurkowac jak sie udaje :) i sharm to moje ulubione miejsce najlepsze jest to ze mieszkajac w hotelu club fanara sasiad wykupil wycieczke na ras mohamed i wiecie gdzie wyladowal :) heheheh pod swoj hotel ale byl wkur... polecam serdecznie a co do zniszczen to niestety tacy juz ludzie sa wszystko musza dotknac urwac ukrecic itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ADAM:)

Jakie koszty takiej wycieczki ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1850 zł od osoby na 9 dni/wszystko w cenie/jedzenie i drinki od 6do 24 i to do oporu.Jeżeli się chciało nurkować to z jedzeniem trzeba się było ograniczać.

702-egipt30.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, niezle - foty sam pstrykałeś?

Ja już teraz niestety do końca września jestem uziemiony w pracy i nigdzie sobie nie pojade (no chyba ze w lipcu na jakiś weekend 3-4 dniowy na urodziny z berlina). Ale za to październik/listopad na pewno do Sharm wyskocze.

Dzięki za info o dobrej rafce przy Fanara Club - przyda sie w pracy :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oj wróciły wspomnienia z podroży poślubnej, do Egiptu, tam się wszystko zaczęło, żona coś straciła :), a ja coś znalazłem - zamiłowanie do akwarystyki morskiej, pamiętam jak dostałem przysłowiowego kopa od beduina jak wsadził mi głowę pod wodę, pierwsze co zobaczyłem to piękną magneficę z dwoma frenatusami hmmmm............:)

@Adam Rybkowski, a jak wzmagania z PO4 , czy przyszły juz nowe testy które wykrywają te "niewykrywalne" przez dotychczasowe testy stężenia fosforanów ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem sam, aparat był z wypożyczalni w hotelu /43 dolce za dzień ,ale nie miałem wyjścia gdyż do mojego aparatu nie mogę jak do tąd dokupić obudowy/Część zdjęć wyszła nieostro,gdyż chciałem jak jak najbliżej dojechać do korala.Następnym razem będzie lepiej.Jak na pierwszą moją seję podwodną to i tak jestem zadowolony.

@Roman Rożek,test Mercka na fosforany mam.Popełniłem jednak pewien błąd gdyż kilka dni wcześniej zastosowałem zeolit i pomiary Po4 wyszły mi zerowe.

Mam również RowaPhos.Do jego używania raczej niezbędny jest reaktor -sam preparat RowaPhos jest bardzo pylisty i przez 2 dni po jego zastosowaniu miałem mętną wodę i teraz jestem w kropce co wybrać: zeolit czy RowaPhos?702-egipt50.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Adam Rybkowski, czyli wszystko przed Tobą, swoją drogą poszukam tego testu Mercka może się przydać, i widze jeszcze jednego zwolennika Zeolitu, ciekawe czy korale tak wyglądają jak te na zdjęciu :), po stosowaniu tej metody.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ SMK

Dwa zdjęcia "nadwodne" dla dopełnienia obrazu -możesz spokojnie polecać to miejsce

702-hotel.jpg

702-hotel1.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk 2 hotele club fanara i club farana sa polozone obok siebie i maja najpiekniejszy dostep publiczny do rafy jesli komus nie zalezy na 5 * polecaj te wlasnie hotele przynajmniej piekna rafa poprostu piekna zreszta widac jak ktos ma jakies pytania w sprawie Egiptu zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bez pomostu (co widac na zdjeciu) ciezko dojsc na czolo rafy, dlatego polecam Amphoras.

Tak swoja droga, dziwne ze wlasciciele hotelu sami zadeptuja swoj interes, za dwa lata klijenci po ogoloceniu rafy na brzegu, przeniosa sie do nowowybudowanego hotelu z dziewicza rafka:(, chyba ze postawia pomost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są znacznie lepsze miejsca. W Iberotelu byłem dwa razy i faktycznie jest nieźle, jednak znacznie lepszą rafę ma np. La Perla - hotel mniejszy, bardziej kameralny - z dowozem na rafę - dwa pomosty i full wypas pod wodą. Jednak są to rafy w miarę porównywalne. Prawdziwy odjazj jest po drugiej stronie cypla w kierunku porty i zatoki rekinów - ok 100m od plaży hotelu Albatros. Jest to część rezerwatu zagospodarowana jedynie budkami strażników. Ok. 5-6 m od brzegu zaczyna się 20-sto metrowy pas acropor nad którymi mozna przepłynąć tylko podczas przypływu. Gdy poziom wody opada końcówki koralowców są na powierzchni - świetny widok na takiej przestrzeni. Dalej jest tak jak wszędzie ściana z koralowcami jednak nie opada tak głęboko i na ok 4-5 m jest już piękne piaszczyste dno z podwodnymi wysepkami skalnymi z niesamowitą obsadą. Tutaj królują duze mureny, często można trafić na duze żółwie, czasem małe rekinki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info - wiecie jak to jest zdjęcia w katalogach i opisy są piękne a potem się okazuje jak jest w rzeczywistości, dlatego takie informacje od osób które sprawdziły na własnej skórze są bezcenne bo wiadomo co polecać w tym gąszczu hoteli.

Ja mam zboczenie zawodowe i zawsze jak jestem na wczasach to ze 1-2 dni biegam po hotelach i pstrykam fotki / filmy dla klientów. A wiadomo ze najlepiej się sprzedaje to co się widziało i można polecić.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ułatwieniami dla turystów w postaci pomostów to bym nie przesadzał-trochę głębsza woda działa jak naturalna selekcja i redukuje ilość penetrujących rafę.Pożytek z człowieka na rafie żaden-może jej tylko zagrozić. 702-deptacz1.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię nie rozumiem. Co to za naturalna selekcja? Gdyby pomostów było więcej to takich głąbów jak ten na zdjęciu byłoby mniej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mnie nie rozumiesz.Pomost stanowi ułatwienie i więcej ludzi dzięki niemu może dostać się na rafę.Bez pomostu tam gdzie byłem trzeba przepłynąć conajmniej 150 metrów by wrócić na plażę i byłem zdziwiony małą ilością osób pływających u czoła rafy.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glombow :) hehe

To jeszcze dziaciak i nie zdaje sobie sprawy ze to zyje , jest piekne , delikatne i ze sa to korale ktore wypuszczaja polipy ,najwyrazniej traktuje to jako kolorowe skalki :):)

Nikt z nas by tego nie zrobil bo wie ile to trzeba "zachodu" zeby to utrzymac przy zyciu :]

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak patrzac na jego reke to to jest chyba juz dojrzaly glomb a nie dzieciak :) tak to glabisko :):):D:) , tak sobie dziwnie w dodaku przykucnol jakby chcial tam jeszcze pomiedzy te twardziele klocka postawic , hehe nie zdziwilbym sie :) hihi


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pod tego klocka depta miejsce. :):):):D:Dwedł€g mnie wstemp na rafe powinien być kontrolowany a rafy powinny być strzeżone.osoby takie jak ta myślom bardzo płytko.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe swirlej ma rację - naszło mnie to od razu jak zobaczyłem jak gościu się wypina (a niby że zdjęcie robi czy cuś). Może to jakiś morszczak chce wyprobować metode alternatywną nawożenia koralowców. Na pomidory i pieczarki działa to czemu nie na korale :D

U nas w Świnoujściu to prawdziwa plaga - plażowicze sadzą centralnie cygara w wodzie. Toż to beszczelność. Sorry jeśli kogoś uraże ale z moich wieloletnich :) obserwacji wychodzi że to najczęściej ślązacy tacy mili są dla innych współplażowiczów. Wysiurać się chce ok - w bałtyku nic to (najwyżej woda czystsza będzie no i cieplejsza hehe) ale klocka sadzić? Słów brak. Mówie wam nic nie zastąpi tego duchowgo przeżycia jak gdy wybiegasz z wody na plazę dajesz przy brzegu ostatniego nura, wypływasz a tu w odległości 20cm od twojego nosa spławik :D

Więc sami widzicie - co tam jakiś Egipt i rafy Przyjezdzajcie nad polskie morze!!! hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki , jak przyjezdzacie do tego egiptu to problemow biegunkowych nie macie ??

Slyszalem ze tam na dzien dobry dwa dni w toalecie ?

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów biegunkowych to każdy ma na to swój sposób. Ja z racji /nie chwaląc się/ w miarę reguralnych wizyt w tym regione popijam sobie dziennie jakieś 2 drineczki i nigdy nie miałem kłopotów z żołądkiem. Natomiast moja koleżanka małżonka nie uznaje tej metody za stosowną i cierpi na zemstę faraona regularnie...... :D

Dodam jeszcze, iż nasze krajowe medykamenty nie działają na tamtejszą florę bakteryjną, w razie potrzeby trzeba się leczyć ichniejszymi specyfikami - bez problemu dostępnymi w tamtejszych aptekach.

Piotr:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.