Skocz do zawartości
squdo

Nowa lampa - zobaczcie po tygodniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim; jak zwykle u mnie jak nie problemy to coś dziwnego.

Po ostatniej akcji ze zużyciem lampy kupiłem nową. Zamontowałem i jak to zwykle bywa tydzień mnie nie było.

Wracam i taki efekt. Nie widać co mam w akwarium.

Nie wiem czy to dobrze czy źle, że nastąpił taki rozrost. Korale wyglądają znacząco lepiej poza jednym niestety który przed moim wyjazdem biednie pokazywał jeden polipek - mocno mu się oberwało w trakcie uszkodzenia lampy; teraz zarósł na zielono i coś czuję już nic z niego nie będzie.

Jakieś pomysły przyjaciele :D

DSC00001.jpg

DSC00002.jpg


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko OK, tylko szyba beeee.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie czyścił szyb przez tydzień, też by tak wyglądały.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podoba mi sie, gdy tak szyby wygladaja po powrocie z urlopu. Korale az pekaja w szwach. Ciekawe jak by bylo, gdyby nie ruszac akwa kilka miesiecy...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wróciłem po 2 tyg urlopu to widoczność w moim baniaku spadła do zera, ale korale i ryby miały się super .... zatem ??? Zostawiać raz na jakiś czas :D


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mnie zaskoczyliście;

wcześniej wystarczyło czyścic szybę raz na miesiąc. Robiłem to podczas podmiany wody.

A co myślicie z moim koralem po przejściach skromnie wystawiającym przed wyjazdem jeden polipek, teraz niestety już polipa nie wystawia i jakby zarósł na zielono cały


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze poziom PO4 ma tu lekki wplyw ...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge szybe raz na 4-5 dni czyscic magnezem, swieciles chyba caly tydzien 24h ? no i nowa lampa stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...widze ze moglby byc z tego bardzo ciekawy temat...nie widzialem jeszcze na forum rozmowy o zarastaniu glonami akwarium podczas nieczyszczenia szyb...widzac te zdjecia przypomnialo mnie sie moje akwarium dawno temu,kiedy wyjechalem na dwa tygodnie...wlasnie tak wygladalo a korale czuly sie swietnie i tez przebiegla mnie mysl ze one jednak moze wola byc same,bez ingerencji...teraz szyby czyszcze rzadko,gdyz sie nie brudza tak jak wczesniej...Ze wszystkich postow wynika ze szyby nie zarastaja glonami u wszystkich w takim samym tempie...Stani zasugerowal PO4 a ja pomyslalem ze moze istnieje mozliwosc okreslenia co jest nie tak w zbiorniku na podstawie koloru glonow i czasu w jakim zarastaja szybe...z testem jest podobnie,potrzebujemy czas i kolor...Wiemy ze jezeli glony atakuja skale i piasek to cos jest nie tak ,ale glony chyba u wszystkich w jakims stopniu robia sie na szybach...Dlaczego jedni musza czyscic szyby codziennie,kiedy innym wystarczy raz w tygodniu...?...Jezeli jest to PO4 to stosujac np. "atrament",mozemy go dawkowac na podstawie wzrostu glonow w jakims czasie i bez testow wiedziec ,kiedy juz zbijac nie trzeba...to tylko spekulacje ale chyba kazdy z nas slyszal ze doswiadczony akwarysta jednym spojrzeniem potrafi ocenic co jest nie tak w zbiorniku...Oczywiscie nie zastapi to testow,szczegolnie elektronicznych,precyzyjnych ale chyba pomoze ustalic ze cos jest nie tak,jezeli komus sie uda stworzyc regulke...ja zauwazylem ze u mnie dopiero po trzech dniach nieczyszczenia szyby pojawiaja sie brazowe plamki a tak do tygodnia to nie przeszkadzaja...kiedys bylo inaczej,szybciej...zaznaczam ze mam dosc wysokie dKH (9-12) a kiedys bylo ono w granicach 7-8...wiem tez ze glony ozdobne u mnie nie rosly,jak sprobowalem je dac do sumpa...moze byla to kwestia oswietlenia,moze dKH,moze jeszcze czegos innego...PO4 nigdy nie mierzylem,gdyz nie mam elektronicznej Hanny a inne testy typu Salifert,TM to wiadomo jak mierza,zawsze 0...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to bardzo ciekawy temat,ja szyby muszę czyscic co 2 dni,ale zauważyłem ze im więcej wódki leję tym częściej muszę szyby czyścić z zielonego nalotu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299839 piter39 :

tak to bardzo ciekawy temat,ja szyby muszę czyscic co 2 dni,ale zauważyłem ze im więcej wódki leję tym częściej muszę szyby czyścić z zielonego nalotu

...widzisz,ja kiedy lalem vodke ,zauwazylem cos jeszcze innego...kiedy lalem sporo na szybach odkladalo sie bialy osad,mysle ze to nadmiar bakteri,to samo bylo ze skalami i na podstawie tego wrescie ustalilem dawke...vodki nie stosuje od kiedy przeszedlem na kulki...ale u mnie podczas stosowania vodki nie bylo mowy o zielonych glonach...cala zielen sie gdzies wyprowadzila a glony zbielaly,oslably i szybko znikly...niestety nigdy nie prowadzilem dziennika a bylo by to chyba pomocne w ustaleniu co,kiedy i dlaczego sie dzialo...z drugiej strony kombinowalem na pare sposobow tak ze nawet jakbym dziennik prowadzil to pewnie pozostala by zawsze niewiadoma...ktory z tych sposobow doprowadzil do tego czy tamtego...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.