Skocz do zawartości
kozigrze

Wpływ akwarium na 2-tygodniowego nowicjusza akwarystyki:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Kilka dni temu przyszedl nam na świat nowy pasjonat akwarystyki morskiej:)

Z żoną zastanawiamy się, czy takie maleństwo moze przebywać - spać w pomieszczeniu

w którym stoi 200l akwarium. Interesują nas pozytywy jak i negatywy. Pozdrawiam Grzesiek.


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pozytywnie z powodu odpowiedniej wilgotności,czyli mikroklimatu szczególnie w zimie kiedy kaloryfery grzeją i jest suche powietrze.które wysusza błony śluzowe.Uczulenia jedynie z tego co wiem są na suchy pokarm.Może inni coś dodadzą.Ja wychowałem przy akwarium czwórkę dzieci,jedno już dorosłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium jest zadbane w sensie nie gnije i nie rozkłada się to jak najbardziej, dobry mikroklimat mniej zestresowani rodzice. Jedyne zagrożenie jakie widzę dla tak małego dziecka to światło. ono dopiero uczy się patrzeć , tak więc pilnowałabym żeby nie mogło bezpośredno patrzyć na akwarium ze swojego miejsca.

To światło ma inne widmo, dużą moc więc Może- ale tylko może wpływać negatywnie jeśli taki maluch będzie narażony na patrzenie - bo on jeszcze nie umie widzieć. Myslę że u półrocznego dziecka juz zagrożenia nie ma.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Drugie dziecko wychowuję mając akwarium i co mogę powiedzieć ? Żona jest mi wdzięczna :D Jak już "juniory" kumały kolory to potrafili 2-3 godziny siedzieć w foteliku i gapić się w akwarium, łącznie z zasypianiem.

Polecam.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmienie "na żółtka" bezcenne :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę podać tylko przykład negatywnego wpływu dziecka na akwarium :D

Niestety moja 3letnia córka kumata :D postanowiła nakarmić kibki.. i niestety mimo zabezpieczeń udało się.... podnóżek z łazienki do mycia ząbków pod akwa, klocek w szczelinę pomiędzy obudową a pokrywą i 500 gram pokarmu płatkowego w akwarium.

Skutki niestety opłakane .. ale zostało jej wszystko dokładnie wytłumaczone i (mam nadzieję) więcej tak nie zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299431 el_kocurro :

ja mogę podać tylko przykład negatywnego wpływu dziecka na akwarium :D

Niestety moja 3letnia córka kumata :D postanowiła nakarmić kibki.. i niestety mimo zabezpieczeń udało się.... podnóżek z łazienki do mycia ząbków pod akwa, klocek w szczelinę pomiędzy obudową a pokrywą i 500 gram pokarmu płatkowego w akwarium.

Skutki niestety opłakane .. ale zostało jej wszystko dokładnie wytłumaczone i (mam nadzieję) więcej tak nie zrobi :D

Nie u Ciebie pierwszego i obawiam się, że nie ostatniego. Sam musiałem przed miesiącem restartować akwarium tylko, że słodkowodne, po przekarmieniu.

Nie radzę polegać na wytłumaczeniu, karma pod klucz! :D


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja niunia wlala lakier do pazkokci do akwarium :D Od tamtej pory akwarium jest szczelnie przykryte :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyławiałem różne rzeczy nawet po zbudowaniu "szczelnej" korony m.in. latarkę, auta na baterie .. akwa ma się w sumie nieźle :D


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy naszym 4-miesięcznym babe akwa to ostatnio najbardziej przydatna rzecz. Pilnuję tylko żeby nie patrzyła bezpośrednio na t5-ki. Ostatnio hitem są bliki hqi na suficie :D


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pozwalam pociechom na grzebanie w akwarium jeśli mają ochotę ,karmią czyszczą szyby straszą rurówki ...:D oczywiście przy okazji tłumacze ,że mogą to robić tylko w mojej obecności. Jak na razie z dziećmi problemów nie było :D


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy suche płatkowane mogą uczulać, jesli dziecko jest alergikiem(zreszta dorosly tez), np. ma astme oskrzelowa, to nie wskazane jest uzywanie takich pokarmów.

Taki maluch to jeszcze spokojnie przy morskim, jak podrośnie zastanwaialbym sie nad poważnym zabudowaniem dostepu do akwa, wkoncu troche toksycznych zwierzat mozemy trzymac(zeby daleko nie szukac, cala rodzina zoa) a wyobraznia dziecka nie ma granic.


30L 30x30x35 aquael nano reef,koralia nano, preis, 4kg LR, 4,5kg LS Natures Ocean White

Rhodactis,Zoa,Protopalythoa,Pseudogorgonia,Clauvaria,Capnella, Glony&Algi&Gąbki

Akwarium w pracy http://it-nanoreef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie! Pytam, ponieważ kiedyś słyszałem opinię, że nie należy umieszczać akwarium w sypialni. Może chodziło o szum wody, pomp. Jeszcze raz dzięki!


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299627 kozigrze :

Dzięki wszystkim za zainteresowanie! Pytam, ponieważ kiedyś słyszałem opinię, że nie należy umieszczać akwarium w sypialni. Może chodziło o szum wody, pomp. Jeszcze raz dzięki!

tak bo to już inna bajka ale co tam szum pomp i wody jak i tak będziesz wstawał do dzieciaka całą noc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299627 kozigrze :

Dzięki wszystkim za zainteresowanie! Pytam, ponieważ kiedyś słyszałem opinię, że nie należy umieszczać akwarium w sypialni. Może chodziło o szum wody, pomp. Jeszcze raz dzięki!

...eee,chyba chodzilo o niegorszenie rybek,szczegolnie tych mlodych...sypialnia,miejsce intymne,wiele fajnych rzeczy tam sie robi,takich jak gra w domino przed spaniem na przyklad...albo propaganda wroga...chca mnie pozbawic przyjemnosci zasypiania,kiedy woda faluje na suficie,pompy monotonnie bucza i woda przelewa sie przez szyby sumpa...to gdzie mozna stawiac akwarium jak nie w sypialni...?...wyjezdzajac nie moge spac...brak dzwieku odpieniacza...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szum wody uspokaja dziecko ale taki delikatny jak w akwa a nie przy wodospadzie, zresztą ja zauważyłem że jak miałem akwa słodkowodne to plusk wody był faktycznie relaksujący :) nie mówiąc już o ponoć magicznym działaniu jodu coś w tym musi być


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.