Skocz do zawartości
Gość AnT

Balling-czym wzbogacacie ???

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżę trochę temat bo zastanawiam się nad wzbogaceniem balibga tym płynem ultra traceb.. ale nie mogę się doszukac więcej info...a może cos w temacie się zmieniło??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ultra Trace jest wygodny bo dolewasz odmierzoną dawkę do pojemników z balingiem i zapominasz o osobnym dawkowaniu tak jak to jest w przypadku innych wspomagaczy. Dawka producenta to odpowiednio 10 ml z każdej buteleczki na 2l balinga, ale dawki trzeba dobrać samemu. Ja na razie leje jak podaje producent ale będę musiał zmniejszać dawkę bo pokazało się cyjano.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Ultra Trace od roku,ale dawka jaką stosuję to 4ml na 2l Ballinga,dawka polecana przez producenta jest mocno przesadzona pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Ultra Trace od roku,ale dawka jaką stosuję to 4ml na 2l Ballinga,dawka polecana przez producenta jest mocno przesadzona pozdrawiam Grzegorz

Masz rację,nawet w erybce w Zabrzu w głównym zbiorniku pościemniali sobie korale i zaprzestali lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zaczynam lac nowe 5l bańki balinga wiec myslę że wzbogacę po 10ml ultra. na 5l balinga.

jak myslicie nie za dużo jak na początek... nie chcę przesadzic.

i mam jeszcze pytanko... te preparaty mają jakis termin przydatnosci?? pytam bo kiedys odkupiłem od pewnego kolegi akwarium i dostałem te preparaty w zestawie. mam je w nie orginalnych butelkach tak ok 40ml w każdej. w sumie są u mnie już 3 miesiące a ile były u kolegi wczesniej to nie wiem.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije trochę temat,bo mnie korci żeby zobaczyć jaki będzie efekt dołożenia do ballinga czegos co go jeszcze bardziej wzbogaci,mam ballinga Ca,KH,i SBS.Dawki nie za równe,bo tak jakkos wychodzi.Co możecie polecić sprawdzonego,AF strong i czy po dodaniu do płynów tych strongów zwiększa się w wodzie KH,czy Ca?Czy wartości zostaja nie zmienne tylko samm płyn wzbogaca wodę o dodatkowe mikroelementy?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol masz prawie 3000tyś postów i zadajesz takie pytanie ?? jak strągi mogą podbijać Ci wartość Mg czy Ca ????


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol masz prawie 3000tyś postów i zadajesz takie pytanie ?? jak strągi mogą podbijać Ci wartość Mg czy Ca ????

Nie wiem

Nigdy nie używałem dodatków do ballinga,ale już mi Debora wytłumaczyła co i jak,wolałem zapytac u źródła żeby nie wysadzić akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stary temat :)

Ja od tego czasu zuzyłem prawie/dopiero 1L dodatków do ballinga z FM ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stary temat :)

Ja od tego czasu zuzyłem prawie/dopiero 1L dodatków do ballinga z FM ;)

Ant te twoje dodatki też dodaje się do rozrobionych wcześniej płynów?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.