Skocz do zawartości
Yendruu

Paliwo z zatoki Meksykańskiej

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pracuje w firmie zaopatrujacej platformy BP w systemy wiercace. Normalnie mi wstyd :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie druga moja myśl, ciekawe z ile lat bedzie całkowity zakaz wywozu korali/ryb/skały z oceanu.

...

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie projekt akwarium "reef safe" - akwarium w którym całe życie (łącznie ze skałą) nie będzie z oceanu, wszystko z hodowli, a to już wysoko zawieszona poprzeczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... na innej planecie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300091 Natan :

Ciekawe czy kiedyś przyjdą czasy, gdy ekolodzy zwrócą się do akwarystów z prośbą o szczepki by zasiedlić na nowo ocean.

ci złodzieje chyba raczej pieniądze z nas wyciagna bo to jedyne co ich interesuje :) juz nas niezle łoją a co dopiero bedzie to az strach pomyslec.

wstyd powinnio byc gazietce wybiorczej i jej ekofaszystom, kazdy chce miec w domu plastik, ciepelko a w aucie rope wiec niech ci dewoci przestana szczekac albo przesiada sie na rowery (byleby bez plastkiowych elementow bo to tez z ropy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola...........

Szkoda kazdego zycia straconego na w skutek tej katastrofy. Cos nieodwracalnego i niezmierzalnego

ALE dla dla zainteresowanych zglebieniem tego tematu proponuje poszukac glebiej. Bo nie tylko tu chodzi o zycie, ale i koszty usuwania katastrofy ekologicznej. Ceny akcji British Power polecialy katastrofalnie na wskutek tego wycieku i propagandy popowanej przez media a odwiert robila zakontraktowana amerykanska firma i co? i spi*******


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300091 Natan :

Ciekawe czy kiedyś przyjdą czasy, gdy ekolodzy zwrócą się do akwarystów z prośbą o szczepki by zasiedlić na nowo ocean.

Wiele gatunków zwierząt przetrwało dzięki człowiekowi - daltego, że żyły w niewoli.

Ale faktem też jest, że o wiele więcej przez człowieka wyginęło.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho.Konrad vel r.romek vel vel wrócił. Tym razem a Algierii :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pikuś w porównaniu z tym co zachodnie mocarstwa robią przez dziesięcolecia w Delcie Nigru.A jak troche ropy wypłyneło u nich to wielka katastrofa. np w Delcie Nigru większość gazu ziemnego wydobywanego w szybach naftowych jest natychmiast spalana i dostaje się do atmosfery z prędkością 2,5 miliarda metrów sześciennych dziennie. Jest to 40% zużycia gazu ziemnego w całej Afryce i czyni deltę Nigru największym źródłem emisji gazu cieplarnianego na świecie. Co do zatrucia wody ropą to lepiej nie mówić! trwa to dziesięciolecia na skale nieporównywalną z żadnym innym wyciekiem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł i "zaciekawiły" mnie te "kolorowe koralowce" na głębokości 1000 metrów? WTF?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza powierzchnią nieodbijającą światła, każda jest potencjalnie kolorowa :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwsz katastrofa na zatoce Mexykanskiej.W latach 70tych byla podobna.Zajelo im ponad cztery miesiace zeby zatkac studnie.

Co prawda inaczej prasa i telewizja to opisywala.A niestety z tego co slyszalem do dzisiaj widac skutki na dnie zatoki Mexykanskiej.

Wystarczy pochodzic po plazy w Texsasie.Bylem w Pensacoli FL parenascie tygodni temu.Na plazy jest widoczne ile piachu zostalo wywiezione

z plazy.Do dzisiaj czyszcza plaze 24/7.Co bardzo mnie zdziwilo brak glonow na piachu.Nawet male kraby byly zadkoscia na piachu.

Te tereny sa waznym miejscym dla zulwi.Ciekawe bedzie ile malych sie wykluje.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nic specjalnego.

Średnio, to pewnie co miesiąc mamy gdzieś katastrofę naturalną, a akurat BP dostało się po tyłku bo skala jest nieco większa niż średnia, ale na pewno nie największa. Do tego pewnie konkurencja dobrze opłaciła media. I ekolodzy, których ostatnio się namnożyło muszą mieć z czego żyć, prawda? ;>

Codziennie pewnie jakiś gatunek wymiera na ziemi, inne pewnie już powoli ewoluują. W skali całego istnienia życia na ziemi, takie parę miliardów ropki do oceanku nie ma znaczenia. Tak samo jak człowiek w ogóle. Coś tam wymrze, to gdzieś pojawi się nisza, za milion lat coś do niej wskoczy. Nie będzie to ani lepszy, ani gorszy gatunek. Może nawet ładniejszy ;>

Parę koralowców wymrze teraz, kolejnych parę za 100 lat. Ciekawe czy was interesują wymierające płazy i owady w klimacie równikowym, pewnie nie za bardzo.

Oczywiście, nie powinniśmy dopuszczać do takich rzeczy, ale nie mam zamiaru płakać, jak już się stało. BP poniosło konsekwencje i tyle, nie ma co rozdmuchiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300116 ZenonPL :

Oho.Konrad vel r.romek vel vel wrócił. Tym razem a Algierii :/

Po czym poznałeś? :)

To jak to jest z multikontami, szanowna moderacjo? :kapelusz


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.