Skocz do zawartości
mrozikulus

Kostka 60x60x50

Rekomendowane odpowiedzi

Od zwyklych okoniowych czyli rozumiem ze też blazny ?

Też bede przed podobnym dylematem, bo blazny być musza ale powoli na swoje ocellarisy patrzec juz nie moge,4 lata to jednak sporo.

A jak sie lampa spisuje? chyba sporo droższa od ocean light czemu akurat ta ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez blazny , oczywiscie , blazny byc musza, ale niekoniecznie okoniowe :)

Ben ja mam starsza wersje lampy AM aquasunlight jeszcze prosta od gory. Przerobilem tylko z T8 18W na T5 24W . A czemu ta? bo ktos chcial sprzedac ,a ja potrzebowalem kupic :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. :bump1 Widać że dbasz o baniak. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne!!


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę piękne akwarium!!!


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak sprawdza Ci się HQI 150 W w takiej kostce ? Działa efektywnie ? Nie nagrzewa nadmiernie wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320029 Mistral :

Powiedz, jak sprawdza Ci się HQI 150 W w takiej kostce ? Działa efektywnie ? Nie nagrzewa nadmiernie wody ?

Działa, a czy efektywnie to czas pokaże. Co do nagrzewania wody to obecnie jeszcze chodza grzałki w sumie 300W pewnie ze 12 godzin na dobe wiec HQI niewiele mi wode grzeje ... latem pewnie bedzie odwrotnie :bump1


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz jak kto jest z promieniowaniem uv przy hqi?? Czy mozna grzebac w akwarium przy wlaczonym hqi czy raczej to jest nie wskazane??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320134 Piotr1 :

A nie wiesz jak kto jest z promieniowaniem uv przy hqi?? Czy mozna grzebac w akwarium przy wlaczonym hqi czy raczej to jest nie wskazane??

Nic mi nie wiadomo na temat grzebania łapami przy włączonym HQI , prawą ( waśnie tą grzebie w akwa) mam tak samo opaloną jak lewą , pozatym żarniki posiadają filtry UV .


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci jednak wypaliło łapy :googleye nie chciałem ci zrobić przykrości na privie... napisz o niusie nie wstydz się :)

Cykaj foty bo w środku pewnie też coś nowego siedzi co daje inny efekt.

Ten żółtek chyba ci skarłowaciał bo jakiś cały czas mały się wydaje w tym baniaczku.

Czerwony ukwiał lata ci po akwarium ? czy cały czas siedzi w miejscu bo moja kobieta wariuje na jego punkcie w przyszłym tanku chce go mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben Ty chyba masz ADHD :googleye

Foty foty foty co tu cykać ? parę grzybów przybyło :)

Żółtek jest u mnie raptem 3 miesiąc i już chcesz przyrostów ryby ? :)

Ostatnio oszczednie karmię ,ale żółtek wygląda bardzo ok ... mam problem z podawaniem mu alg bo ,albo midas mu podbierze , albo błazen zaciągnie do ukwiała , a ten mój żółty troche taka d*pa jest , zupełnie nie jak pokolec , daje sobie w kaszę dmuchać :)

Czerwony siedzi w miejscu i się nie rusza od grudnia czyli od chwili zakupu , myślę , że jeśli będzie miał dobrą miejscówkę to będzie grzeczny


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa gorzej AHDH.

Walnąłem gafe i nie zauważyłem w liście że konfiguracja zostaje.

Dokup mu scopasa ucieszy sie :googleye

Ps.ile kosztowała ciebie produkcja stelaża i gdzie kupileś rurki ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że na tamtym filmie albo zabrałeś światło albo tu dodałeś albo lampa dała kopa

Generalnie dużo jaśniej i ładniej na tym film

Widzę ze zgody miedzy clarkii? nie będzie i jeden siedzi na całym filmie w jednym rogu i raz przegoniony :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben oba filmy robione telefonem ... tym samym ... Pisalem Ci chyba na PW ze jestem zaskoczony.

Co do blaznow to nie ma watpliwosci kto rzadzi i ze trzeba bedzie szukac innego osobnika


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z clarkii goni inne ryby czy rządzi tylko miedzy sobą? bo podoba mi się ten błazen i duży rośnie, kiedyś sobie chyba sprawię go ale w 1 egzemplarzu bo czytałem ze sporo ludzi zrezygnowało z łączenia ich.

Czy escenius midas ci skacze nad tafle bo widzę że dosyć ruchliwa jest i całkiem ciekawa w obserwacji.

Na powera w lampie wpływa bardziej jakość/wykonanie odbłyśnika czy jego wielkość?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clarkii goni drugiego błazna i przegania chromisy jak podpłyną zbyt blisko ukwiała, reszty obsady się nie czepia.

Midas nie skacze , czasem mnie ochlapie jak jest głodny. Na powera w lampie wpłyną raczej statecznik bo odbłyśnik jest mniejszy.


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludzie mówili że nie ma dużej różnicy miedzy magnetycznym a elektronicznym statecznikiem.

Czyli jednak warto brać HQI z elektronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperaj w necie , ostatnio czytałem ,że sporo zależy od samego żarnika ... jeden będzie świecił lepiej na magnetycznym inny na elektronicznym.

Traf chciał , że mój dostał niezłego kopa na elektronicznym


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć cenna uwaga na przyszłość dzięki za info.

"Podejrzewam" że najlepiej kupować lampę i żarnik tego samego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.