Skocz do zawartości
Kubaaas

Odpieniacz do 1200+800l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdzies tam dochodzi powoli do skutku plan duzego baniaka. Chcialbym sie Was zapytac o porade dot. odpieniacza pod akwarium 1200l+ok 800l w filtrowni. Razem w obiegu bedzie +/- 2000l w zaleznosci od ostatecznej wersji sumpow (plan fitrowni tez wrzuce za pare dni do weryfikacji).

Na razie biore pod uwage nastepujace modele (wg.preferencji na dzien dzisiejszy):

ATI Power Cone 250

ATI Bubble Master 250

Korallen-Zucht - Revolution M

Deltec 2560

Reefoctopus sss5000

Tunze Master DOC Skimmer 9420

AM Turbo Flotor 5000

lub DIY - mamy w Polsce paru magikow ;-)

Wiadomo, ze za cos dobrego trzeba zaplacic ale idealnie byloby wstrzelic sie w przedzial 3000-3500pln.

Wszelkie opinie/sugestie (konstruktywne :)) bardzo mile widziane.

PS: System bedzie wspierany sporym DSB w filtrowni i oczywiscie odpowiednia iloscia LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pierwszy z listy .Wydajny i tani!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM Turbo Flotor 5000 to ja mam w 650 l system i jest w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na stożku możesz od razu skreślić:) A do listy dodaj sobie jeszcze Schurana 200:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran rzeczywiscie fajnie sie prezentuje ale 6000pln+ to juz spore koszty... a moge zapytac dlaczego nie stozkowe?

EDIT: Chyba mi sie pomyslilo z jakas dziwna wersja do slodkiej wody. Znalazlem 200 do morszczyzny w okolicach 700Euro. Ma ktos moze jakies doswiadczenia z tym cackiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302380 seb :

Wszystkie na stożku możesz od razu skreślić:)

seb rozwiń temat bo nurtuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aqua-Special z allegro wyglada na prawde super. Czyzby Polska mysl techniczna miala zawojowac swiat?

@AnT: Czy cos wiecej mozesz powiedziec na jego temat? Cena spora jak na Polska produkcje ale z rysunkow wyglada bardzo konretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

z tego co się dowiedziałem od jedenj osoby to po noc za***iste odpieniacze widział jak pracują

tyle wiem :) a wiem że sie zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsunalbym pomysl na takiego Red Skima swojej drugiej polowie jako prezent od Mikolaja ale wtedy dowiedzialaby sie ile kosztuje ;-). Dzieki AnT za podpowiedz. Bede szperal dalej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie stożek, pisałem wielokrotnie. Po pierwsze miałem BK na stożku i pracuje pięknie, ale tylko wtedy kiey jest czysty, a jak dla mnie mycie odpieniacza dwa razy w tygodniu odpada. Po drugie mega niestabilny. Po trzecie dlaczego ludzie pozbywają się KZ-ów? Stożek działa dobrze, ale jako dodatek, główna komora powinna być walcem, stożek jako "zagęszczacz". A Schurana trzeba mieć żeby go docenić:)

Pozdrawaiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiegoś konika w akwarystyce, jeden światło, drugi suplementy, ja uwielbiam odpieniacze i ciekawi mnie jak pracują, jak dobry odpieniacz potrafi postawić na nogi zbiornik z pozoru nie do postawienia, ale też trzeba mieć świadomość że nieodpowiedni czy źle dobrany odpieniacz potrafi w krótkim czasie zabić zbiornik. Dlatego cały czas tak Ci kibicuję Blue, bo widzę że jest szansa że powstanie niezła maszyna i że narodzi się w Polsce, bo cudze chwalimy a swego nie znamy:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o ważnym szczególe- ma być tani i solidny i bardzo wydajny, a to nie jest łatwe( najlepiej z wieczystą gwarancją):banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lata powercone 250 i jest swietny, kupil bym go drugi raz. a jak nie dal by rady to sobie dolozylbym drugi taki sam, i w sumie mnie to wyniesie 3400zl !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka poka o jakim piszesz?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult ma racje Power cone 250 - stosunek ceny do jakości i wydajności nie ma sobie równych !!!

ps. Kidult , Ty masz odpieniacz ??? a zielenina nie daje rady ???("ja wiedziałem że tak będzie , ja wiedziałem" - jak to śpiewał Grzesiu Halama.)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buduje nowe filtr glonowy, bo stary zostal wywalony podczas przeprowadzki. teraz jade na odpieniaczu i nie wiem, jakim cudem pozbyc sie PO4. przeciez to jest jakis horror. mam jeszcze pelletki i pochlaniacz ecophos. w piatek zmierzylem po4 - 0.19, nastepnie zmienilem wklad i w sobote bylo 0.00, a wczoraj mierze - 0.36! wrzucilem 4 kostki zarcia raptem miedzy ostatnimi badaniami. wkurzylem sie na dobre, dzisiaj zaczynam skladac moj scrubber, mam wszystkie podzespoly, bo bez niego ciezko bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.