Skocz do zawartości
GRAFNET

Atak terrorystyczny na moje 850litrów -niestety nikt nie przeżył

Rekomendowane odpowiedzi

Bibik masz dzieci? jeśli tak to kto sie nimi zajmował w wieku 1-6 lat? Zgadzam się, że taka sytuacja nie powinna zaistnieć. Ale jesteśmy tylko ludżmi i popełniamy błędy. wiesz co moze zrobić dzicko jak np wstanie w nocy? a Ty sie nie obudzisz?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bibik - Panie Doktorze! Proszę uprzejmie o szacunek dla Nas i języka ojczystego!Po prostu wstyd - brak podstaw gramatyki, poziom zerówki! 36 lat to jeszcze młody wiek, może weź się za naukę, póki nie jest za późno.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304162 bibik :

a wiesz ze to co napisałeś jest pomówieniem i gdyby mi sie chciało sprawdzić po ip twój adres mogę cie podać do sadu z duza szansa na wygrana

...Bibik,na prawde sie dziwie Twojej reakcji,wybacz ale mam wrazenie ze mylisz pojecie patologi z nieszczesliwym wypadkiem...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik - przestać zachowywać się jak małe dziecko - sprawdź najpierw w Lexie, co to jest pomówienie, potem pisz bzdury. A jesli chodzi o funkcję - ja tu nie moderuję - ta funkcja służy tylko do edycji i tworzenia artykułów. Piszę tu tylko jako ja - osoba prywatna.

Ad rem - żeby miało miejsce pomówienie, musi być spełniony jeden warunek - musi mieć miejsce przeciwko osobie - z imienia i nazwiska, a jakoś udowodnienia przed sądem tego po nicku z Forum nie widzę, to raz. Dwa - pomówienie to zarzut a nie domniemanie bądź wątpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby za każde niedopatrzenie czy błąd rodziców (komu się nie przydażyło niech się proszę ładnie odmelduje) wyjeżdżać z opieką społeczną, to domy dziecka byłyby pełne szczęśliwych, bezpiecznych pociech :| Nawet najbardziej troskliwi rodzice nie dadzą rady non stop kontrolować wszystkiego wokół dziecka, bo one bez względu na ilość i tak mają przewagę liczebną :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik

Ogarnij się człowieku, wszystkich atakujesz, straszysz policją i pozwami, może się minąłeś z powołaniem.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakbym wiedzial ze takie sprzeczki między Wami to wywoła to bym tego na forum nie napisał bo zaraz po sądach bedziecie ciągać.

Oczywisice jest to moja wina i juz mi się za to dostało - był to jednorazowy wypadek - nie przekręcony klucz w drzwiach wiec prosze nie mówić tu o patologii !


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik - śmiechu warte - w tym co napisał Radek Ch nie ma żadnego pomówienia. Co innego gdyby on napisał : "Leczysz tak jak piszesz......" Zdanie - "jak leczysz tak jak piszesz....." ma zupełnie inny sens logiczny, więc wyluzuj trochę i nie strasz, bo od straszenia to są duchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze liczyłem na dyskusję typu - czy była szansa uratowania zbiornika - co to za maź powstała w baniaku a tu widze ze dyskusja bardzo odbiega od temetyki forum. Prosze wiec uspokojenie tematu.


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik widzisz można ? Jesteś lekarzem i czapka z głowy bo zawód masz ciężki. Możesz być doradcą na forum w różnych kwestiach i jak widać możesz pisać i mówić normalnie.

Ale to że na początku z Pioną zwyzywaliście kolegę Grafnet-a - żenada!

Grafnet - tego wątku już nie poprowadzimy w sposób jaki chciałeś :) możemy zamknąć przenieść do offtopów.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304177 bibik :

pnie icberg spróbuj pan zachować gramatykę pisząc z noki e 50 czekajc w samochodzie na ulicy zycze powodzenia

A to w takim razie bardzo Pana przepraszam Panie Doktorze. Nie wiedziałem, że pisze Pan post w tak trudnych warunkach... oby nie zza kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wystarczy utarczek!

Mysle ze nie ma co tu dodawac. Szkoda zycia w akwarium i dziekowac Bogu ze nic sie dziecku nie stalo.

GRAFNET pozazdroscic mozliwosci odnowienia akwarium :) JA mam ciezko 200L odpalic :)


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, skończcie posty z personalnymi wycieczkami - obojętnie w jaką stronę.

Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304174 GRAFNET :

Kurcze jakbym wiedzial ze takie sprzeczki między Wami to wywoła to bym tego na forum nie napisał bo zaraz po sądach bedziecie ciągać.

Oczywisice jest to moja wina i juz mi się za to dostało - był to jednorazowy wypadek - nie przekręcony klucz w drzwiach wiec prosze nie mówić tu o patologii !

Na szczęście nic się nie stało dziecku:), szkoda akwarium i życzę udanego restaru.

Swoja drogą to kara finansowa wieksza, niż by orzekło jakieś kolegium.

Moj sym u babci jak miał sześć lat napił się (nie połknął) kondentratu z orzechówki(spirytus i łupiny orzechów) bo była w butelce jak jego ulubiony soczek. Babcia się kajała i miała wyrzuty sumienia przez rok.

A dwa uszkodzenia po których wyladował na pogotowiu w młodszych latach to jak ja posadziłam go na rowerze i trzymałam,zeby nic sie nie stało i tata jak bawił się z nim na materacu też zeby było bezpieczniej :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304129 bibik :

szanowna pani tmk prosze nie uczyc lekarza co to jest denaturat powtrazam to sie nadaje do opikie społecznej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alkohol 40% moze niodwracalnie uszkodzic rogóke u oka dziecka poparzyc ciezko przelyk nie chce mis sie nawet myslec co troche takich przypadkow w zyciu niestety widziałem

Nie pisz posta pod postem, od tego jest opcja Edytuj.

mintaj

tak i dzieki takim ludziom nasz kraj coraz bardziej zbliza sie do chorej Ameryki.

Dyrektywy na wszystko jak masz zyc, postępować, totalna kontrola nad wszystkim.

Grafinet kulturalnie, szczerze przedstawił sprawę. za szczerość oberwał.

Zastosowań denaturatu w domu znam od groma. Niektórzy np uzywaja do mycia okien. Dziecko wiadomo żywioł, na sekunde odwrócisz wzrok i juz armagedon. Każdy rodzic ma wlasne doswiadczenia i nauczki. My jako zgrane grono powinnismy sie wspierac pomocą tutaj, a nie napiętnować grozić czy zastraszać w takim stylu. rzygać się chce.

teraz doczytałem z ostatniej strony komenty nawołujące do pokoju. z mojej strony zakupuje topór wojenny


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak najlepsza jest postawa modów, już dawno ten offtop powinien być skasowany a dla niektórych delikwentów warny powinny polecieć, całą dyskusję na temat opieki nad dzieckiem polecam przenieś to off-topicu... a następne posty nie związane z akwarystyką powinny być nagradzane warnem. Takie zachowanie skutecznie zniechęca do forum, a myślę że kolega GRAFNET mógłby sporo ciekawych informacji i porad wnieść.

#304186 bibik :

aa co mi tam po twojej wierze wazne ze moi pacjenci we mnie wierza koncze juz naprawde pozdrawiam

#304177 bibik :

pnie icberg spróbuj pan zachować gramatykę pisząc z noki e 50 czekajc w samochodzie na ulicy przed własnym domem z niknącym sygnałem wifi zycze powodzenia

#304186 bibik :

aa co mi tam po twojej wierze wazne ze moi pacjenci we mnie wierza koncze juz naprawde pozdrawiam

To już pozostawmy bez komentarza

Mam cichą nadzieję że następny post będzie na temat, i może wyjaśni co to za biały kisiel powstał


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozładowania napięcia proponuję watek tu http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33507&n=last

Kisiel to bakterie, w koncu dostał się alkohol (vodka methode) w dużych ilościach, a potem namnażanie bakterii -> brak tlenu -> padanie organizmów-> bakterie gnilne, rózne rozkładajace materię śluzowce grzybopodobne, sinicopodobne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstala "blona" (masa, ktora bakterie sobie w spolce z kilkoma szczepami buduja, zeby tam miec spokoj, zyc i sie rozmnazac - swoj mikroklimat i zajeta powierzchnie - skala, pompy, piach, szyby, krasnale itp).

To wlasnie o tym pisalem, gdy poddawalem delikatnie w watpliwosc skutecznosci systematycznego, czestego dodawania bakterii Pro D itp. Do wnetrza takiej powloki, te "nowe" i tak nie zostana dopuszczone (moim zdaniem, nie jestem fachowcem jak Bibik), a ich przydatnosc polega na wybraniu z toni wodnej NO3, Po4 i weglowodanow i spadanie do odpieniacza. Pwtaruzam, to moje zdanie, ale wydaje mi sie jednym z najdrozszych sposobow prowadzenia akwarium.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisał "hektor" - moze lepiej to co nie zwiazane z akwarystyka prosze skasowac.

Jesli chodzi o scisłość to takze widzialem wiele tragedii dzieci bo jakis czas oddawałem honorowo krew w dzieciecym szpitalu w Prokocimiu w Krakowie wiec napatrzylem sie, a o dzieci (mam dwoje córka 6 lat syn 2) staram sie dbac jak kazdy rodzic a dzieci lubie do tego stopnia ze moja firma co roku sponsoruje prazenty dla dzieciaków z przedszkola a ostanio takze zaplacilem czesne za przedszkole najbardziej ubogiej rodzinie wiec ogólnie to chyba dobry ze mnie człowiek .

Jesli chodzi o "zajęcie" w profilu mam wpidsane motocykle - zajmujemy sie dorabianiem naklejek na motocykle - www.grafnet.eu

Co do mojego syna to takiego spryciarza drugiego nie ma - zakodował samochodowe radio philipsa, sam sobie włacza TV DVD, scrackował pralkę tak ze nie da się włączyć blokady przed dziecmi,kiedys wydrukowal z 50 stron testowych na drukarce laserowej i wiele róznych numerów. Rodzina twierdzi ze powinnismy zapisywac jego numery.


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafnet, nie czuj się złym ojcem, mam dwuletnią córkę i dwóch nieco starszych synków i wiem co potrafi dziecko:) Co do baniaka to cóż, "zmiany zawsze na lepsze" więc głowa czy co tam wolisz - do góry i naprzód! Nie ma lekko, jak nie dykta do baniaka, to jakaś inna katastrofa, średnio co dwa - trzy lata reset:). Bibik, obojętnie czego byś nie pisał, to robisz to w sposób tak niechlujny i pozbawiony sensu że żal bierze, nie interesuje mnie z jakiego miejsca piszesz i z jakiego telefonu, jeśli nie potrafisz pisać po polsku - to nie pisz wcale. Twojego podejścia do tematu nie będę komentował, bo albo nie masz dzieci, albo wychowuje je niania, a Ty nie spędziłeś z nimi ani jednego całego dnia, ale nie mnie to oceniać, w razie jakbyś chciał mi wytoczyć proces (żałosne to było) to miej na uwadze że to z mojej strony domniemanie, nie pomówienie. Za całokształt czyli kompletny brak szacunku dla innych forumowiczów otrzymujesz ode mnie ostrzeżenie, jeśli się nie ogarniesz będzie ban. Ja w przeciwieństwie do Radka jestem pełnoprawnym modem i możesz w tej sprawie interweniować do Przemka jeśli przyjdzie Ci na to ochota. A Grafnet dostaje plusa ode mnie za szczerość i zdrowe podejście do tematu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304166 bibik :

radek ch pisze w twojej sprawie do Przemka jesli nie pozbawi cie funkcji moderatora rozważę kroki prawne

właściwie z którego przepisu???

Właściwie to się z Tobą zgadzam ale mam wrażenie, że się za bardzo zapieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie rozumiem was ludzie :) moj syn jak mial 3 lata wypil lapmke czerwonego wina :) odprowadzalismy gosci do drzwi a dzieciaki zwijaly slodycze ze stolu. Czego ten maly diabel za kieliszek zlapal ? nie wiem. smakowalo mu bardzo :) oblizal sie dwa razy. po doslownie 30 sekundach zrobil sie blady i padl jak stal. A chrapal jak stary :D A rano wypil 0.75 kubusia :):):)

Moja corka za to wlala do akwarium lakier do paznokci. I tez przeciez mogla wypic czy cos :/ Kazdy kto ma dzieci, moze wymieniac w nieskonczonosc dziwne, smieszne, nie smieszne i nie bezpieczne poczynania naszych pociech. Najwazniejsze, ze na strachu sie konczy.

Co do akwarium to moim zdaniem dales kolego ciala :/ trzeba bylo od razu odlowic zwierzaki. nawet do nowej solanki. A wode od razu rura do scieku. sprobowac nazbierac od ludzi jak najwiecej wody i zalac na nowo.

No ale coz. sie stalo i nie odstanie. Najwazniejsze glowe do gory trzymac i probowac nie popelniac starych bledow.

Trzymam kciuki za powodzenie reinkarnacji zbornika. :)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Mój syn ma własnie dwa latka i powiem tak przy akwa to wiele nie zrobie jak jestem sam z nim w domu -nie dasie :)

Pełną gebą akwarysta :

- ja zdjecia on też łapie aparat i jazda :)

- czyscze szybe on też chce :)

- otworze szafke aby np. zapodac balinga on juz jest przy sumpie

- dzis klejiłem szczepki był (eridanus umnie) to normalnie mały był obok a tu pattex na krzesłku,obok młotek by jakieś podstawki ze skałki zrobic mniejsze i patrze na młodego by sie czegos nie chwycił bo niewiem co wymyśli, głowa wrecz do sumpa wsadzona bo fajne bajery wsrodku.

- podniose pokrywe musze go na rence wziaśc i pokazac wiatraczki w pokrywie bo nie da nic zrobic :D

I co zrobic :D

Szafka od akwa nie ma żadnych uchwytów by młody nie otworzył tylko magnesy, ciekawe kiedy luknie jak otwieram szafke :),narazie mi sie udaje go oszukac ale jak długo :)

Tak że wiem co może zrobic 2-latek :)

Pozdarwiam

P.S

GRAFNET

Jak bedzie czeba jakies szczepki pisz :) coś potniemy (mam dobrego kuriera do krakowa co jakis czas :) ) za piwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.