Skocz do zawartości
sewer

500L - House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dwa filmiki z dwóch stron z nowymi żarnikami Crystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie w sprawie oświetlenia. Po tej wymianie zarnikow na giesseman Cristal trochę mi tak za fioletowo. Niby ładnie ale Brakuje mi tu tej ciepłej barwy. Czy moge cos zmienić t5-mi? Malem do tej pory ati purple i 3xblue plus. Zmieniłem ze dwa dni temu jedna blue plus na ati blue special . Jest jaśniej ale ciepłej raczej nie. Jaką swietlowką mozna uzupełnić hqi 17500k zeby trosze dodać ciepłej barwy? Moze drugi purple? Chce niebiesko ale trochę ciepłej... Zjeść ciastko i mieć ciastko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purple zrobi Ci jeszcze bardziej fioletowo ;) Ja bym dał dwa BluePlus i dwa AquaBlue Special. Chociaż możnaby spróbować z jakąś Arcadia 14 000K - powinno być jeszcze cieplej


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć , które zrobiłem do konkursu na Mandaryna roku...:) ale mogłem zgłosić tylko jedno

post-11375-0-26209700-1337248183_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarino :)

post-11375-0-34219500-1337248232_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno

post-11375-0-18380100-1337248378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie :)

post-11375-0-48312400-1337248507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zbiorniczka.

Wracając do Twoich porównań. Planuje zmianę u siebie na żarniki Giesemanna Megachrome Coral. Byłem napalony na te nowe Crystale, ale nie ma jeszcze wersji z gwintem E40. Podobno mają mieć premierę na dniach w Norymberdze i za jakiś czas powinny być spokojnie dostępne. Myślisz, że warto na nie poczekać, czy mogę spokojnie brać model Coral? Z porównań zdjęciowych niestety różnicę ciężko mi zobaczyć. Jak na dzień dzisiejszy oceniasz Crystale w porównaniu do Corali?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,

Dzięki za dobre słowo :)

Jeśli chodzi o żarniki Cristal to chyba drugi raz bym ich nie kupił. Niby nie jest źle ale wolałem Corale. Jakoś mam wrażenie że pełniejsze spektrum kolorów miały w porównaniu do Cristali. Już teraz trudno mi obiektywnie ocenić ale Cristale stępiają czerwone i różowe kolory a zieleń i niebieski jest intensywniejszy.Róż jest taki bardziej sprany i wpadający w fiolet. Mam wrażenie że corale były bardziej naturalne a Cristal z tym niebieskim wygląda sztucznie. Tak jak pisałem wcześniej kolory to dość indywidualna sprawa i to tak jakby namawiać kogoś żeby sobie kupił niebieskie auto bo wygląda lepiej niż czarne whistle.gif

Gratuluję zbiorniczka.

Wracając do Twoich porównań. Planuje zmianę u siebie na żarniki Giesemanna Megachrome Coral. Byłem napalony na te nowe Crystale, ale nie ma jeszcze wersji z gwintem E40. Podobno mają mieć premierę na dniach w Norymberdze i za jakiś czas powinny być spokojnie dostępne. Myślisz, że warto na nie poczekać, czy mogę spokojnie brać model Coral? Z porównań zdjęciowych niestety różnicę ciężko mi zobaczyć. Jak na dzień dzisiejszy oceniasz Crystale w porównaniu do Corali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, o co Ci chodzi. Zamawiam Corale. Dzięki za pomoc :czapki z głów:)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie zgłoszone do konkursu ale prawdopodobnie zostanie usunięte bo miałem zle ustawioną datę w aparacie ... crybaby.gif

post-11375-0-94387700-1337263049_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ujęcia :unworthy: Zbiornik rewelacja :unworthy::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***iste ... :w00t:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny baniaczek, gratulacje.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę że moje akwarium ma już dwa lata... Wrzucam filmik jak to teraz wygląda :)

i z drugiej strony

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać. Szacuneczek.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:czapki z głów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa rybcia - Cudo :) (Macropharygodon bipartitus - samiczka )

Cudo

I krabik

Porcelanowy

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmiany :)

Właśnie zawisło nad moją rafką nowe słoneczko :icon_lampka:

Ati 8x54W z 3x75 led.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Światła wydaje się być więcej i koralowce mają bardziej intensywne kolory. Lampę ustawiłem na 30 cm nad wodą i ledy na 50%. Pomimo to jest jaśniej niż hqi 2x250W i 4x54W.

Filmik poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest MOC :D Myślę, że lampa warta była zmiany ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc jest aż za duża... :) Filmiki bez edycji kręcone Iphonem...Pracuję nad ustawieniami Lampki. Krzysztof T. też ma taką lampkę od miesiąca i testuje różne ustawienia. Własnie otrzymałem od niego ustawienia , które sam sobie zrobił. Jutro sobie wgram i zobaczę jaki będzie efekt. Może pojawią się takie kolorki jak u niego... ;) .

Fajna sprawa że można sobie przesyłać ustawienia lamp.

Oprócz lampy wymieniłem sobie w acroporze zwężkę venturiego (tak się to piszę ?) w odpieniaczu ati power cone 200i. Ati poprawiło starą wersję. Do tej pory trzeba było ją dość często czyścić bo się zapychała. Nowa ma już dłużej chodzić bez czyszczenia. Pojawił się dodatkowy efekt bo wzrosła ilość zasysanego powietrza. Teraz zasysa max 3000l/h. Nieźle... Jak ustawie na 3tyś to już przelewa. U mnie optymalnie chodzi na 2200-2400l/h

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.