Skocz do zawartości
sewer

500L - House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy moi :D

Chciałbym dosypać woreczek (9kg) żywego piasku bio active live aragonite bo jakoś część starego mi wyssało przy podmiankach.

Ponad to mam pożeracza kolczastego piasku (nie wiem jak się nazywa taka kolczasta, bordowo-biała dżdżownica grubości palca) i mi trochę poprzesuwał piachu pod skały.

Co prawda woreczek mam z rok ale szczelnie zamknięty i nie przegrzany z datą do 05.12.

Nie bardzo wiem jak to zrobić żeby nie zachwiać parametrami. Mam sporo sps'ów i nie chciałbym przedobrzyć.

Czytałem żeby zrobić to przez rurkę bezpośrednio na dno żeby jak najmniej pyliło. Czy powinienem trochę piasek przepłukać zanim wsypię do akwa żeby usunąć syfek? Czy lepiej dać sobie spokój i zostawić jak jest. Warstwa piasku ma może 2cm. Gdzieniegdzie prześwituje dno...

Parametry są wzorcowe PO4 :0,03 No3 0,2.

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi :D

Chciałbym dosypać woreczek (9kg) żywego piasku bio active live aragonite bo jakoś część starego mi wyssało przy podmiankach.

Ponad to mam pożeracza kolczastego piasku (nie wiem jak się nazywa taka kolczasta, bordowo-biała dżdżownica grubości palca) i mi trochę poprzesuwał piachu pod skały.

Co prawda woreczek mam z rok ale szczelnie zamknięty i nie przegrzany z datą do 05.12.

Nie bardzo wiem jak to zrobić żeby nie zachwiać parametrami. Mam sporo sps'ów i nie chciałbym przedobrzyć.

Czytałem żeby zrobić to przez rurkę bezpośrednio na dno żeby jak najmniej pyliło. Czy powinienem trochę piasek przepłukać zanim wsypię do akwa żeby usunąć syfek? Czy lepiej dać sobie spokój i zostawić jak jest. Warstwa piasku ma może 2cm. Gdzieniegdzie prześwituje dno...

Parametry są wzorcowe PO4 :0,03 No3 0,2.

Z góry dzięki za rady.

Co prawda jak patrzę na twoje akwa a potem na moje to chyba nie powinienem ci rad dawać... Ala co tam. Rozumiem że chodzi ci o to żeby dodany piasek był neutralny biologicznie czyli nie spowodował ponownego dojrzewania ani zmiany parametrów. Więc tak naprawdę potrzebyny ci jest martwy piasek. Przepłukaj go potem przegotuj w ro a potem przez twardą rurkę (pcv, może szkło) prosto w miejsca gdzie masz ubytki. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wsypal do litrowego sloika, wylaczyl cyrkulacje, sloik powolutku zanurzyl i ten litr wysypal. Na drugi dzien tak samo. Itd.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas Dziękuje za radę :) Trochę nie tak sobie to wyobrażałem... Myślałem żeby jednak ten żywy wsypać. Choć takie ostrożne rozwiązanie może najmniej zaingerować w równowagę akwarium.

Stani, czy jeśli otworzę worek i postoi parę dni otwarty, nic mu nie będzie?

Faktycznie rozwiązanie ze stopniowym wsypywaniem wydaje się mieć sens :) tyle że 9kg będę wsypywał z tydzień... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sewer piekny baniaczek, gratulacje i powodzenia w dalszej dzialanosci rafki.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek pierwsza klasa ... gratulacje.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję. Czerwony się zrobiłem :blushing: :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam link do krótkiego filmiku:)

Jak sobie radzicie w sytuacji kiedy koralowce zaczynaja na siebie wrastac. Tniecie czy czekanie aż sie do siebie przyzwyczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden filmik z drugiej strony Akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego twoj zbiorniczek ma dwie strony??? No chamstwo nie zna granic :) A powaznie mowiac piekny baniak (powtarzam sie), kolory tego bialobrodego powalaja, graty jeszcze raz.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , dzięki :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo piękny baniaczek :)

to jednak w Rzeszowie nie jest tak źle z morszczyzną jak by się mogło wydawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie "przyzwyczaisz" koralowcow do siebie, tylko beda ze soba walczyc o miejsce i swiatlo. Chyba czas pomyslec o szczepkach. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur: Rzeszów się rozwija....

Stani: Będę ciął koralki. Zrobię sobie na szybie szczepkarium... Jak pomyślę że miałbym pakować i wysyłać.... :wallbash: Może ktoś mnie odwiedzi jak już urosną piękne szczepeczki i sam sobie odbierze :)

Kris: takie słowa od takiego zawodnika... miło... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer na pewno ktoś(m.in ja) Cię odwiedzi jak już będziesz miał te szczepki ;) Bo oglądania akwarium na żywo już się nie mogę doczekać :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z tym piaskiem bądz pewien że po wsypaniu wyjdzie ci jakis badziew czy cyjano czy dino

a juz po żywym na bank

ja bym narazie nic nie robił bo jest fajnie :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi jakoś to podobnie czuję jak Ty i nie mogę się zebrać żeby wsypać ten piach...Trochę nie chcę ryzykować. Choć szanowna szlachta morska twierdzi powyżej że nie powinno być problemów jak zrobię to delikatnie i stopniowo. W końcu to też żywy piach...

Łukasz zapraszam na kawkę :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi jakoś to podobnie czuję jak Ty i nie mogę się zebrać żeby wsypać ten piach...Trochę nie chcę ryzykować. Choć szanowna szlachta morska twierdzi powyżej że nie powinno być problemów jak zrobię to delikatnie i stopniowo. W końcu to też żywy piach...

Łukasz zapraszam na kawkę :coffee:

Seweryn ,a co tam 600km ,przyjade :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznicę akwarium- Pierwszą. Wrzucam filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.