Skocz do zawartości
inmar

Słaba cyrkulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pompy,opis w stopce wydaje mi się,że słabo dmuchają.Dziś jak przedmuchałem skały z góry to ryb nie było widać.W kilku miejscach,gdzie było widać,że słaby jest prąd miałem skupiska glonów.

Od jakiegoś czasu mam w planach zrobić z tym porządek,sprzedać te pompy co mam i kupić coś konkretnego.Moja skała jest tak ustawiona,że za nią mam ok. 10 cm wolnego miejsca gdzie teraz chodzi tam JVP 102.Zależy mi też oczywiście na estetyce i najchętniej pomp bym nie widział wcale,szkoda,że tak się nie da.

Może dać jakąś pompę dużej mocy za skały gdzie jej nie będzie widać a z przodu jedną jako jakieś uzupełnienie ? Rozważam też pozostawienie tych Resunów a zamienić tą JVP na Aquaela 10 tyś.

Myślałem też o vaveboxach,ale nie wiem czy woda nie będzie pluskać wtedy dwa naprzeciwko siebie a jakąś cyrkulacyjną za te skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem sporo pomp w swoim zbiorniku jvp tunze koralie i nawet Resona ale tylko 15 min bo jak naprzeciwko ustawiłem tunze 6060 to resu mi rady nie dawał. Jeżeli chcesz waveboxa to on załatwi fajnie cyrkulację ale ze skał ci nic nie zdmucha. Ja teraz mam dwie mocne koralie i waveboxa i koralie mocno walą tam gdzie chcę a wavebox załatwia resztę, tylko ten wygląd. A może lepszym rozwiązaniem są te pompy vortech, ale niemiałem z nimi doczynienia zbyt wiele więc musisz zapytać użytkowników. Co do korali i tunze to zmieniłem tunze na koralie bo koralia oferuje szerszy strumień wody niż tunze ale z drugiej strony tunze możesz schować w skałki choć kolega mój ma tak zrobioną cyrkulację i mówił że jest problem z ustawieniem pomp w skałkach tak by było idealnie.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dobry odpływ z komina to kupujesz jedną dobrą pompę obiegową np 12000L/h i zamiast falowników robisz rozgałęzienie dyfuzorów (ja mam łącznie cztery) i taki obieg ci wystarczy. Ja mam tak zrobione narazie na pompie New Jeta 6000L/h od półtorej miesiąca i działa mi to jak narazie bardzo dobrze. Do tej pory miałem cztery falowniki Koralie 4 i tak mnie denerwowały, że przerobiłem dotychczasowy obieg i w tej chwili zostały tylko dwie. Jak dozbieram kase to kupuje dużą pompę i likwiduje te dwie koralie i zostaną same dyfuzory które sa mniejsze i między skałą i koralami nie widać ich tak jak tych pierońskich falowników.

A ja jeszcze raz na miesiąc robie w akwarium sztorm, czyli biore falownik i przedmuchuje skałę, i widać efekty. Na rafie też są sztormy.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie Twój patent to1mas. A w jakich miejscach masz wyjścia tych dyfuzorów ?? Jak to rozwiązałeś żeby wody zbyt wiele Ci nie zeszło do sumpa po wyłączeniu ?? Masz jakąś fotkę ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas nie jest to zbyt popularne rozwiazanie, ale w USA, gdzie i prad jest tanszy, i duzo wiecej akwariow jest z akrtlu (w ktorym sie duzo latwiej wierci) takie rozwiazanie (zwane closed loop) jest duzo bardziej popularne - standardowo robi sie to szczelnej instalacji, wiec nawet jak braknie pradu to woda nigdzie nie spynie - po prostu to zewnetrzna pompa, ktora zasysa wode bezposrednio z akwa, i tloczy ja tez do akwa, wiec nie ma problemu jak sumpem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam czesto amerykanskie fora i wiekszosc baniakow ma normalne pompy cyrkulacyjne,pewnie ze wzgledu na mniejsze zuzycie pradu i latwosc instalacji.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze wiekszosc w USA ma closed loop, ale pewnie i tak jest tam to kilka/nascie/dziesiat razy bardziej popularne niz u nas :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to obciach ,ze nie firmowe , ale ja jestem bardzo zadowolony dmuchają super na magnesie, nic nie słychać o cenie nie wspomnę ,nie można sterować ale mi ten bajer do niczego nie potrzebny koralom chyba tez, wcześniej miałem tunze. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś postanowiłem zwiększyć cyrkulację właśnie przez cyrkulację i kupiłem OR 6500.W sumpie zrobił się wir i po minucie nie było w nim wody hehe.

Czekam jeszcze na inne rady i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ mam fi 50mm i taką samą rewizję,to rury odpływowe od zlewu.Tak nam organizował kiedyś hydraulikę miejscowy sklepikarza.Przez rewizję mam powrót wody z sumpa na rurce 1/2 cala a odpływ mam zredukowany do 25mm zaworem,którym reguluję poziom w kominie.Jeśli miałbym zwiększyć obieg to musiałbym to wszystko przerobić.Generalnie pomysł dobry,trzeba by zrobić orurowanie nad powierzchnią wody z wylotami lockline i zaworkami regulacyjnymi przed każdym aby ustawić równe ciśnienia w wszystkich punktach.Może przy bardzo mocnej pompie cztery takie dysze i jedna pompa za skały jakieś 15K by wystarczyły ? Wtedy z przodu baniaczka nie było by żadnej pompy,było by wspaniale.Co o tym Myślicie ?

Jaka pompa by była polecana,energooszczędna ?

Takie rozwiązanie widziałem w filmiku w którym gość chyba z USA miał podnoszoną całą górę na specjalnych mechanizmach.

Ps.Patrzałem na Delteka i Red Dragony,ale cena masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304381 Peniek :

Ogladam czesto amerykanskie fora i wiekszosc baniakow ma normalne pompy cyrkulacyjne,pewnie ze wzgledu na mniejsze zuzycie pradu i latwosc instalacji.

Zo Oceanem acrylic jest bardziej popularny.Dlatego

Jest o wile latwiej powiercic dziury na tyle tenku.

Ze szklem czeba troche ostroznie.Przy tym sposobie

Moc strumienie jest wieksza,wiecej masy wodniej

Wszystko czyszci mocniej.

Sk

Inmar widze ze na 40 vortech jesszcze sie nie skosiles.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek,szukam różnych opcji,ciekawi mnie ten temat.Minęło ponad 2 lata jak mam baniaczek a ciągle szukam różnych rozwiązań i coś zmieniam.Nie da się nudzić przy nim.

Ps.Cena 1650 zł za sztukę trochę odstrasz,może jedna mi starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przez Us bedzie taniej(8% Vat albo przez www )

Sk

Ps tytaj najtaniej

http://seaaquatics.com/index.php?main_page=product_info&products_id=150&zenid=4e8ldq4lk1564ptp4dpribdin1


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w USA musisz się liczyć że będzie problem z gwarancją. Moim zdaniem gwarancja to bardzo ważna rzecz bo miałem kilka przypadków że kupiłem nowy produkt i był zepsuty. Zastanów się czy warto ryzykować.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa vortechy po bokach rozwiązały by mi sprawę z cyrkulacją,są nie duże i estetycznie by u mnie wyglądało,ale niestety nie stać mnie na nie.Z wzmocnionym obiegiem oprócz pompy dużo pracy było by zmianą całej hydrauliki.Najbardziej poszedł bym w kierunku dołożenia mocnej pompy za skały.Przepraszam,że tak się miotam,ale trudno podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304548 inmar :

Sławek,jedna taka wystarczy ?

Jeden votech 40 stka I twoje stare I bedzie dobze dmuchalo.

Mozesz ja ustawic na ten program co powoduje ze co siedzi

Na skalach bedzie latalo do sumpa.Mozna troche pokombinowac

Czy lepiej na boku albo na tylniej po srodku.

Co do gwaracji maja dobra obsluge.Ten nowy model

Byl dopracowany.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304608 Borsi :

Kupując w USA musisz się liczyć że będzie problem z gwarancją. Moim zdaniem gwarancja to bardzo ważna rzecz bo miałem kilka przypadków że kupiłem nowy produkt i był zepsuty. Zastanów się czy warto ryzykować.

Pozdrawiam

Trzeba jeszcze pamiętać o innych wtyczkach zasilających urządzenie i o tym, że w USA urządzenia zasilane są pradem 110V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.