Skocz do zawartości
Adam22

Start akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja ostatecznie zapadla. Planuje zrobic start w poniedzialek 13.12.2010 :)

Akwarium: 80x30x40(h)

Sprzet:

- oswietlenie 2x39W t8 (teoretycznie na akwa rybne + troche miekkich ma starczyc)

- grzalka 100W (z termostatem)

- odpieniacz AM Midiflotor. Jaka pompke zastosowac? W sklepie doradzono mi filtr kubelkowy. Mysle ze to glupi pomysl wiec zostaje przy odpieniaczu ( filtr kubelkowy ok 500zl, mysle ze taniej kupie odpieniacz + pompa)

- Koralia nano oraz koralia 1 do cyrkulacji.

- termometr itp...

Mysle ze ze sprzetu to wszystko.

W sklepie zywa skala (z dzialajacego zbiornika) 50 zl za kg, planuje kupic jej 15- max 20 kg. Droga ale juz odgazowana i przeczyszczona... Do tego piasek ok 10 kg.

Dostane rowniez wode z dzialajacego zbiornika + swieza na dolewki + podmiany.

Nie kupuje narazie filtra ro. Gotowa wode bede kupowal w sklepie, przynajmniej przez pierwszy okres.

Bez sumpa. Jest to akwarium do nauki :) Jezeli wszystko pojdzie po mysli to za rok postawie wiekszy zbiornik.

Jezeli cos byscie zmienili prosze pisac :)

Pozdrawiam Adam.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to ja bym zmienił sklep ? Troszkę drogo jak za zwykłą odgazowaną skałę.... chyba że to jakaś extraśna. Pytanie też - ważne - ile ona działa już w tym zbiorniku ? Bo tak naprawdę to skałę z działającego zbiornika można kupić za połowę tej ceny.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Zmienilibyśmy, to znaczy ja bym zmienił:

- akwarium na 80x40x40 (30cm głębokości to bardzo mało, w solance głębia bardzo ucierpi)

- cyrkulację - Koralia Nano + Koralia 1 na 100l to mało

- odpieniacz - z kostkowego na napędzany pompą z wirnikiem igiełkowym (kostki zużywają się szybko - jedna wystarcza na 2 tygodnie)

No i nie żałuj na filtr RO+Di - dziennie odparuje Ci ok 2-3l wody... którą musisz dolać. Jak łatwo policzyć, musisz kupić 100l wody na miesiąc na odparowaną plus ok. 60l na podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304784 Adam22 :

....

Akwarium: 80x30x40(h)

Sprzet:

...

- Koralia nano oraz koralia 1 do cyrkulacji.

...

wydaję mi się, że te pompy będą za słabe do akwarium 80cm długości. ja miałam w akwarium 40x40x40 właśnie koralię nano + 1 + ciut z obiegu (panel) i szału nie było.

#304784 Adam22 :

...

Dostane rowniez wode z dzialajacego zbiornika + swieza na dolewki + podmiany.

Nie kupuje narazie filtra ro. Gotowa wode bede kupowal w sklepie, przynajmniej przez pierwszy okres.

...

mimo wszystko namawiałabym Cię na własne RO, nie jest to aż tak duży wydatek natomiast daje pewność co do wody. W sklepie nigdy nie wiesz na 100% kiedy wymieniali żywicę/prefiltry. Poza tym jakość wody w zbiornikach sklepowych często (choć nie zawsze) odbiega jakością od tych w domowych akwariach. i w razie problemów/plag (gdyby się pojawiły) nie bedziesz wiedział co i jak, bo nie wiesz jak wygladało to w sklepie (podmianki/filtracja/obciążenie).

Natomiast jeśli stanowczo wzbraniasz się przed zakupem RO, to poszukaj jakiegoś morszczaka w okolicy, i dogadaj się w kwesti RO , a może i wody z podmianek.

edit:

@Radek Ch, ooo byłeś szybszy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RO to faktycznie sprawe przemysle ale na start niestety woda z cudzego baniaka.

Postanowilem ze zamontuje odpieniacz biostar flotor i 2x hydor koralia 2 :)

Mysle ze taki zestaw bedzie odpowiedni.

Akwarium niestety musi pozostac o takich wymiarach jakie podalem ;/

Takie mam i z takim akwarium musze wystartowac :)

Zywa skale kupie przez internet, zreszta caly sprzet bedzie mi sie bardziej oplacalo kupic w necie niz w sklepie;)

Ciezko w kaliszu o morszczakow. Znam 1 ale to nowicjusz, ktory kupuje wode w sklepie zoo :)


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304837 Adam22 :

Co do RO to faktycznie sprawe przemysle ale na start niestety woda z cudzego baniaka.

...

z "cudzego" prywatnego - super, z "cudzego sklepowego" - nie super, ale to moja opinia :)

#304837 Adam22 :

...

Zywa skale kupie przez internet, zreszta caly sprzet bedzie mi sie bardziej oplacalo kupic w necie niz w sklepie;)

...

Akurat po skałę dobrze by było pojechać osobiście, to podstawowy zakup i bardzo ważny. często skała zakupiona "by net" w dłuższym czasie wychodzi dużo drożej :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przyslą Ci kloca większego od akwarium:clowning

To byl akurat zarcik,ale tak na powaznie to skała ktora dostaniesz moze zupelnie nie odpowiadac ksztaltem do aranzacji jaka sobie w baniaku zaplanowales.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani jakością jaką prezentowały fotki :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy ktos moze podac cene live rock w Polsce? pytam poniewaz jestem zmuszony kupowac w uk z powodu miejsca zamieszkania cena £13 za kg pochodzenie z fiji, a potrzeba mi jej jeszcze okolo 70kg, mam juz 60kg i boje sie mysli o ponownej wyprawie do sklepu:shocking :banghead. Wiec jesli ktos moze podac jakies info gdzie jest jakis dobry sklep w Polsce bede bardzo wdzieczny:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tu trolem czuc. Przywitalbys sie najpierw to nie jest forum na onecie. Skad jestes? i gdzie kupowales skale po 13funtow?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje sorki, mieszkam w Kettering Uk zbiornik 850 litrow , skala kupowana w northampton garden centre maja tam dzial morski £13 to tanio obok w wellingborough £15 mozesz polecic lepsze miejsce? z gory wielkie dzieki i sorki za takie wtargniecie:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.