Skocz do zawartości
mc91PL

Sklepy Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś sklepy z morszczyzna w Szczecinie lub okolicach?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to nie znajdziesz takich. wielka lipa! kiedys rozmawialemz kierownikiem sklepu w Galaxy i odparl,ze za duzo zachodu:shocking

do Berlina masz zabi skok. a tam wysmienity wybor:waving


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokladnie, lepiej na Germanie podjechac i tam masz wybor jak tralala. W Szczecinie raczej ciezko Ci bedzie cokolwiek znalezsc. Jesli potrzebujesz cos ze sprzetu dzwon do Mateusza (imiennika). Zycie raczej w Niemcach.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś namiary dokładniejsze na Berlin?

Ale takie sprawdzone jeśli ktoś był.

Byłem na Teglu w Seaworld , ale tak jakoś mi się nie podobało. W sumie mało życia, gość mało kontaktowy, a przy okazji

od razu przy wejściu rzuciła mi się na oczy martwa ryba.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berlin niby niedaleko ale tak z ciekawosci się chciałem dowiedzieć czy u nas można coś znaleźć, tak żeby można było w czasie przerwy z zajęć wyskoczyć i zobaczyć jak to całe życie wygląda na żywo. Ostatnio na zumi znalazłem jakiś sklep na jagiellońskiej chyba, ale kręciłem się tam kilka razy i nic nie znalazłem. Całe te poszukiwania nie są aż takie pilne, bo do założenia mojego zbiorniczka jeszcze mnóstwo czasu zostało, myślę że może coś rusze w okolicach wakacji, bo wiadomo jak to się kasa studentow trzyma :)

Panczew można wiedzieć o jakiego Mateusza chodzi, takie przyszłościowe pytanie :waving

Jeszcze gdybyście mogli wymienic pare sklepów z Berlina to byłbym bardzo wdzięczny, może kiedyś się wybiorę.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie trafilem ostatnio na tą stronę, gdzieś była w tym dziale

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szczecinie jest straszna lipa. Nie ma żadnego sklepu z morszczyzną. Ja robię zakupy w sprawdzonym sklepie internetowym. Kupuję zarówno sprzęt jak i życie. Minus życia to taki, że kupujesz w ciemno, ale sklep jeszcze mnie nie zawiódł - zawsze ładne i zdrowe okazy, raz zdarzyła się zdechła krewetka, ale i ten problem rozwiązaliśmy. Jedynie mrożonki kupuję na miejscu (CH Ster, Ku Słońcu). Dostać można solowca (artemię) i oczlika (cyclop), ale zapomnij o lasonogach (mysis), jajach krabów, ikrze homara, czerwonym czy zielonym planktonie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panczew! Daj jakieś namiary na Berlin. Pisałeś że wybór " jak tralala ".


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to również proszę o namiary.

Pozdrawiam Mateusz

Ktokolwiek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wszystko świetlówek ATI nie mają :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dzwoniłem tak tylko i dowiadywałem się o świetlówki, jeżeli ma ryby to pewnie

współpracuje z jakimś sklepem i na zamówienie sprowadzi Ci tyle skały ile będziesz chciał,

ale wybrać sobie raczej nie będziesz mógł, wiec wyjdzie na to samo jak byś zamawiam w sklepie internetowym.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś na mazurskiej ma tylko ryby, preferuje akwaria fish only, czasem zamówi jakiegoś koralowca ale to jeśli się nie sprzeda to zaczyna padać, widziałem konające goniopory ... Można zamawiać, ale to się wiąze zazwyczaj z bardzo długim czekaniem, sprzętu firmowego nie ma więc nie ma co liczyć na świetlówki ATI, tylko juwel. LR nie ma. Powiem tak, jeśli po rybkę to jak najbardziej, czasem ma naprawdę fajne morskie, sam u niego kupiłem, ale jeśli chodzi o porady to z dystansem =) Ogólnie, polecam ten sklep, być może kiedyś się coś więcej tam rozwinie z morskiego, wielka wiedza i wybór ryb jeśli chodzi o słodkowodne, z morskim zaczyna. Jak z nim gadałem to planuje dołożyć kilka akwariów ze słoną wodą, ostatnio z 1 baniaka solniczki powiększyło się do 3 :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do początku wątku, ktoś był w berlinie w sklepach z akwarystyką morską? Szukałem kiedyś, ale nie bardzo posługuję się językiem niemieckim i nic się nie udało znaleźć. Berlin blisko, wybór pewnie też będzie zacny, chyba warto skoczyć. Może ktoś ma adresy takich sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do początku wątku, ktoś był w berlinie w sklepach z akwarystyką morską? Szukałem kiedyś, ale nie bardzo posługuję się językiem niemieckim i nic się nie udało znaleźć. Berlin blisko, wybór pewnie też będzie zacny, chyba warto skoczyć. Może ktoś ma adresy takich sklepów?

kup u nas - PKP - połączenia bezpośrednie do Szczecina

np: Acropora, Erybka, Reefshop

Szkoda kasy nawet na paliwo, a ceny porównywalne - przerabiałem temat kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki sklep w Szczeciniu, Aleja Powstańców Wielkopolskich, w piwnicy tego najdłuższego bloku, zaraz za szpitalem. W 1997 roku widziałem tam akwarium morskie FOWLR i to nie jest żart. Wtedy postanowiłem, że też takie będę miał :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktos firme GRANCO ZOO? Ze Szczecina


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup u nas - PKP - połączenia bezpośrednie do Szczecina

np: Acropora, Erybka, Reefshop

Szkoda kasy nawet na paliwo, a ceny porównywalne - przerabiałem temat kilka razy

W okresie zimowym niestety z takiej formy zakupów nie da się skorzystać.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że było FOWLR - czasem jak jestem w podróży to widzę morskie "displaye" FOWWO :)

Kiedyś pod Berlinem była dosyć fajna hurtownia - Impex Marine - wiem ze sporo berlińskich sklepów się w niej zaopatrywało - ale sprzedawali takżę w detalu.

pozdrawiam :)

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okresie zimowym niestety z takiej formy zakupów nie da się skorzystać.

Ależ jak najbardziej da - jak wspomniał przedmówca - szczególnie gdy są połączenia PKP ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.