Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Kto zajmuje się Akwarium podczas waszej nieobecności ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie dość często w pracy mogą się zdarzyć jakieś wyjazdy w delegacje na kilka dni i wtedy zbiornik musimy zostawić w domu pod "opieką" kto u was się tym zajmuje żona/mąż lub domownik ? nie każda Dziewczyna się przecież tym interesuje a wręcz niekiedy nic na ten temat w ogóle nie wie jedynie co pozostaje to pozostawienie pod opieką znajomego który ma taki zbiornik :waving swoją drogą to w Zgierzu nie wiem czy jest jakaś Dziewczyna co ma jakie takie pojęcie o Akwarystyce morskiej może się mylę ale raczej z palcami u ręki trzeba by takiej tu szukać. U mnie raczej by nie miał kto się tym zająć wszyscy tylko w komputer nosy wpatrują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyuczyć sąsiadkę (pokazać wszystko, nie opowiadać, bo wyobraźnia czyni cuda), poporcjonować i naszykować co się da, napisać dokładną instrukcję w punktach i dać telefon alarmowy do jakiegoś akwarysty. Nie trzeba znać cyklu azotowego, żeby umieć opróżnić kubek od odpieniacza :waving

A w Zgierzu była moja żona, ale ją wziąłem i teraz zajmuje się akwarium w Swarzędzu :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305554 Jader :

A w Zgierzu była moja żona, ale ją wziąłem i teraz zajmuje się akwarium w Swarzędzu :)

Jader oddaj zone :waving


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno byc tak zaprojektowane zeby zielona osba wiedziala jak podniesc pokrywe i dac pol lub koste jedzenia. W praktyce jak otworzysz szafke z sumpem to im wiecej tlumaczysz tym mniej rouzmie:D

Nie ma prawa sie nic stac, zalac. Mniej sprzetow niejsze prawdopodobienstwo awarii. Ale szkodliwosc rzeczy martwych jest taka ze zawsze sie cos spieprzy jak nas nie ma.

Zostawialem akwarium bez zupelnej opieki najdluzej chyba na 5-6dni. Nic sie sie dzialo za wyjatkiem wzrostu agresji u ryb i nalotu na szybach. Jak mnie nie ma karmi moja lepsza polowa, jak nas nie ma karmi moja najlepsza kolezanka :waving

Wody tez doleje bo nie lubie automatycznej dolewki. Kubek odpieniacza na tyle duzy ze na dwa tygodnie by starczyl, ale w razie W daje wezyk i baniak po wodzie mineralnej jakby mu sie chcialo zygac.

Pierwszy wyjazd jest najtrudniejszy, potem zero stresu, ale klucz zaufanemu koledze zawsze zostawiam.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmienie IMO to najmniejszy problem (od biedy można nie karmić). Największy to dolewka ze względu na wodę z RO i fakt, że jak za bardzo poziom spadnie, to załatwi pompę. Przy wyjeździe na 2 tygodnie musiałem nałapać wody na ten okres i "szczególnie uczulić" (zbiornik na dolewkę wystarcza mi w lecie na 3-4 dni).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dolewki na 3 tygodnie, automatyczny karmnik na granulki i urlop !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...odpieniacz na sucha piane,czyli nisko...Ja wyjezdzajac na 10 dni zostawialem akwarium same sobie,czyli dolewka,zegary i zero karmienia (skimmer moze zaczac za duzo wywalac)...jakis kumpel moze wpasc co trzy dni i sprawdzic czy wszystko gra a i dziewczynie bedzie przyjemniej spedzac dlugie wieczory pod Twoja nieobecnosc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.