Skocz do zawartości
Łysy

Cena a jakość skały

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym się zwrócić do grona doświadczonych, mam okazję kupić skałę za 30 pln za kg, jest na niej kupa rurówek, zoa grzyby, makroglony- również bordowe całkiem ładne, wężowidła, rozgwiazdy ogólnie skała sprawia wrażenie rewelacyjnej jakości ale jest jeden a właściwie kilka problemów mianowicie jest również zasiedlona aiptasią, po kilka na jednej skałce, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Moim zdaniem aiptasia to akurat najmniejszy problem,

łatwo kontrolować jej populację w zbiorniku,;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze okazy mozesz wykonczyc RO z kawskiem cytrynowym lub kalkwasser etc. Aby usunac reszte malych i zeby nie trafil cie .... piorun bardzo pomocna bedzie krewetka zywiaca sie ukwialami szklistymi. Oczywiscie nie zrobi tego w ciagu 24h ale na pewno oczysci skale z tego paskudztwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jest więcej tej skały?


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to bedzie wundermani to powinna jesc . jest kilka krewetek bardzo podobnych do siebie (bylo gdzies na forum). Jesli bedzie dokarmiana to pewnie z mniejsza ochota bedzie wcinac aptasjem, wiec wtedy trzeba karmic tak aby jak najmniej jej skapywalo z panskiego stołu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wcale nie jest rewelacyjna za skałe z czyjegoś zbiornika zdecydowanie wolałbym dołożyć 10zł na kilogramie i zakupić w sklepie.Jeżeli kupisz taką skałę i masz dużo cierpliwości i czasu to możesz skutecznie się pozbyć aiptasi poprzez rozrobienie kalwaisera do gestosci pasty do zębów i nałożenie w miejsca gdzie się rozprzestrzeniła.Najlepiej wyjąć skałe ze zbiornika na kilka minut.Czasami trzeba powtórzyć całą operacje w miejscach gdzie się pojawi,ale ta metoda pozwoliła mi całkowicie pozbyć się tego problemu.Stosowanie preparatu Joes Juise krewetek wurdemanni wstrzykiwanie kwasku cytrynowego nie dawało pozytywnych rezultatów.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To że skała jest ładnie obrośnięta nijak ma się do jej jakości. Skała ma być przede wszystkim zaskakująco lekka jak na swoja objętość. Po prostu bierzesz kamola do ręki i jeśli się zdziwisz że taki lekki to jest szansa że to super porowata skała dobrej jakości. Jeśli jest ciężka i super fajnie obrośnieta to znaczy że masz do czynienia ze zwartym wapieniem ożywionym powierzchniowo w akwa, czy morzu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306706 DarekB30 :

Moim zdaniem aiptasia to akurat najmniejszy problem,

łatwo kontrolować jej populację w zbiorniku,;)

Dareczku, mógłbys mi zdradzic ten magiczny sposób na jej kontrolowanie??? bo u mnie już zarosła całe akwa!!! i czuje się bezradny jak "szesciolatek pierwszy dzień w szkole".


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę hita jeszcze raz: kupujesz zywy piasek, wkladasz skałe do wody morskiej bedacej w nieduzym baniaku, zasypujesz piaskiem koralowym tak zeby zakryc skałę. na to swiecisz lampką. aiptasia wyjdzie do swiatla na piasek skad chadrę weźmiesz i zabijesz jak juz ci się spodoba ;)

jesli ladne grzybki sa na ladnej porowatej skale to warto...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306738 adamus_23_as :
#306706 DarekB30 :

Moim zdaniem aiptasia to akurat najmniejszy problem,

łatwo kontrolować jej populację w zbiorniku,;)

Dareczku, mógłbys mi zdradzic ten magiczny sposób na jej kontrolowanie??? bo u mnie już zarosła całe akwa!!! i czuje się bezradny jak "szesciolatek pierwszy dzień w szkole".

Adam

u mnie pomogło coś takiego:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=277451#277451

teraz jestem w stanie policzyć aiptasie na palcach jednej ręki a jak pamiętasz miałem ich sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.