Skocz do zawartości
Tofik

Hepatus zbladł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto pytanie:

Hepek lata po akwa nie chowa się bardzo dobrze przyswaja pokarm, zero białych plamek wszystko w porządeczku od 2 chyba tygodni.

Kolorki też ładne.

O 19 zgasło światło i teraz na chwilkę zapaliłem.

Hepek wstał i lata po akwa widać że barzo zdenerwowany a przede wszystkim blady... tak blady jak człowiek który zemdleje zaraz....

Krewetki mają się dobrze, rozgwiazda również nemo to samo kraby też.

A ten możliwe jest tak szybka utrata koloru w stresie?

Ps. Ma wytrzeszczone oczy - nie nie wychodzą mu z orbit ale coś jak powiększone źrenice na takiej zasadzie.

Co zrobiłem?

Zgasiłem światło w akwa i pokoju. Hepek schowal się w skale i już siedzi spokojnie.

U siebie też zauważyliście takie reaktywacje?

Pozostałe ryby w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Zebrasomę to zapal w nocy światło i zobacz jak wygląda :waving (w dzień żółta, w nocy blada jak ściana)

Nie przejmuj się, brak światła, brak kolorów...... chyba że go przyłapałeś na ..... :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dobre :waving

nie no tam myślałem, że ryby w nocy stają się bladsze ale nie przypuszczałem że aż tak.

A zatem moja wina :)

Poczekam do rana zobaczymy co dalej :)

Kupiłem mu smaczne jedzonko IT :) może posmakuje.

Jakby co napiszę jutro jak kolrki

A tobie Skoczek dziękuję!

Aha żeby nie zaśmiecać:

Pierwszy raz mam morskie i spotkanie z błazenkiem

Więc pytanie: one nie śpią? :) szaleje w dzień i w nocy zgaszone światło a on świruje po akwa.

Doktorek śpi chociaż dalej nie wiem gdzie.

Hepek też śpi.

A ten gania jakby dziewicy szukał

Aha i to normalne jest że na błazenek ma taką przezroczystą otoczkę? - na końcach pletw jest tak jakby płetwa miała bezbarwny kontur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiekszone zrenice, blady? Nie pal trawki przy akwarim bo odpieniacz wszystko wciaga:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowałem post wyżej odnośnie błazenka :waving

Ta właśnie zauważyłem że z odpieniacza kiepska fajka wodna :) - hehe

chociaż jakby go tak przerobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307562 Tofik :

Pierwszy raz mam morkie i spotkanie z blankietem

Więc pytanie: one nie śpią? :waving szaleje w dzień i w nocy zgaszone światło a on świruje po akwa.

Doktorek śpi chociaż dalej nie wiem gdzie.

Hepek też śpi.

A ten gania jakby dziewicy szukał

Aha i to normalne jest że na błazenek ma taką przezroczystą otoczkę? - na końcach pletw jest tak jakby płetwa ale bez koloru wiecie o co mi biga?

Stary jak to czytam - szczególnie "morkie i spotkanie z blankietem" to tak myślę że "diler" Ci lewy towar opylił :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam idę spać a Ty nie podglądaj ryb ........fuj :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też sie kiedyś wystraszyłem po zapaleniu światełka :waving patrze, a żółtek prawie biały ,ale szybko sobie przypomniałem ,że to samo jest z moim okinawe ... w nocy szkaradą za dnia pięknością :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307566 Tofik :

A dzięki! Nie dam satysfakcji dla NIki :waving zaraz poprawię :) A Ty tym czasem ogarnij moje zapytanie wyżej

...

to jeśli chodzi o satysfakcję :)

a co do hepatusa, swego czasu gdy miałam aktyniczną świetlówkę Narvy, to po zgaszeniu białych świetlówek, zebrasoma veliferum dostawała schizy. Po prostu robiła się sina, gdy świeciła tylko Narva, wariowała w zbiorniku, atakowała szyby i pływała w kółko. Problem natychmiast ustępował, gdy świetlówka gasła lub zapalały się dodatkowe. Tak więc według moich obserwacji, niektóre ryby reagują na światło-barwa/zapalanie/gaszenie dość gwałtownie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepek powrócił do kolorków :) Tylko, że brzuszek jest jednak bledszy i taki ma od kiedy go kupiłem.

Da się jakoś wybarwić?

są jakieś konkretne pokarmy wybarwiające?

PS. Nika ty to wszędzie musisz się wcisnąć z tym perfidnym różem..... :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik pokarmy wybarwiające to tylko bełkot marketingowy, poza odpowiednimi parametrami i minimum stresu to różnorodność pokarmów sprawia że rybka jest zdrowa czyli radosna i odpowiednio wybarwiona.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307666 kmirko :

Tofik pokarmy wybarwiające to tylko bełkot marketingowy, poza odpowiednimi parametrami i minimum stresu to różnorodność pokarmów sprawia że rybka jest zdrowa czyli radosna i odpowiednio wybarwiona.

dokładnie tak jak prawisz kmirko :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus ma dwie formy barwne- całą niebieską oraz z jasnym brzuchem. Sprawdź chociażby na reeflex.net. Ten jasny też jest bardzo atrakcyjny, musisz go polubić takim jakim jest. Farbowanego kabana przez karmienie nie zrobisz.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi ktoś zapali światło w środku nocy to też przez chwile jestem blady , a zaraz potem czerwony ze złości , no i lecę jak szalony do wyłącznika , albo chowam się pod kołdrę ....

ryby robią to samo - tylko że wyłącznikiem ja zarządzam :):waving

pozdr.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.