Skocz do zawartości
hyper72

Kolejny RM:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilkunastu dniach czytania forum i po kilku wizytach w sklepie z akwariami morskimi postanowiłem założyć swój zbiornik.

Z braku doświadczenia z akwariami morskimi i miejsca na większy zbiornik postawiłem na ReefMax'a.

Zgodnie z poradami dla nowicjuszy, krok po kroku doprowadziłem do zalania akwarium.

100% wody z działającego akwa, 13 kg skały, 9 kg piasku, 1 x Koralia nano 1600l/h.

Skał wsadzona w sobotę. Teraz czekamy.

W planach dokupienie drugiej pompki cyrkulacyjnej oraz automatycznej dolewki.

Proszę o uwagi i porady od doświadczonych kolegów:)

Fotka w załączeniu.


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego ReefMaxsiarza :)

Życzę powodzenia i cierpliwości w puszczaniu zwierzaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest stanowczo za mała...

Gdzie kupiłeś skałę?? wygląda na mało porowatą...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (kolejnego sąsiada ) skala wygląda ok częściowo porosnieta ,bedzie dobrze :)

Tylko faktycznie potrzebny jeszcze jeden cyrkulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dolewkę a w raz z nią pompka cyrkulacyna.

Skała i woda w całości z "erybka" w Warszawie


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolejnego Reefmaxiarza

Życzę powodzenia z akwa i trzymam kciuki aby wsio było gites.

Co do cyrkulacji polecam jednak jak najszybciej dołożyć cyrkulacje - te 1600 to jednak za mało.

Ułożenie skały całkiem spoko - miejsce jest na korale i gitara.

Spiesz się powoli a założysz duuuuuuuużo szybciej.

POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada :)

Podstawy już są, teraz trzeba aby czasu i cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy druga Koralia 1600l/h wystarczy czy raczej coś większego dodać? mam chwilkę na zmianę decyzji.


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 l/h dołóż... potem koralie NANO wymienisz na np. Koralie 1 albo JVP 101


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mija 3 tydzień działania RM. Zamontowana dolewka i druga pompka cyrkulacyjna. W akwa od wczoraj 1 x turbo, 1 x stombus, 3 x małe krabiki pustelniki. Zielone glony mocno ruszyły.

Parametry:

temp. 25 stopni

zasolenie 1,022

PH 8

PO4 0,25-0,5

NO3 40

KH 9,6

CA 440

MG 1450

Czy parametry są ok jak na ten czas?


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że na razie jest ok...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po jakimś czasie przyszedł czas na wymiane świetlówek.

Prosze o radę, jaki zastosować układ świetlówek?


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: 1 x ATI Actinic i 2 x ATI Aquablue Special. Wydaję mi się, że jest ok, nawet bardzo ok. Otwierając pokrywę do góry układ mam taki: na samym dole Actinic no i dwie górne Aquable Special. Powodzenia z RM!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za biało przypadkiem ? bo Aquablue Special to świetlówka prawie biała.. tworząca komplet z Aqua Blue Plus, ktora jest niebieska.

http://www.spsholic.com/tag/ATI

U mnie jako pojedyncza to dalem Aqua blue plus (ten jej niebieski ladniej niz aktynka Ati wybarwia korale gdy swieci pojedynczo) jako te dwie kolejne włączające się razem mam wrzucone Aqua Blue Special i Ati Actinic.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczę dzisiaj aparat zrobię fotki i pokażę Wam. Jest to moje pierwsze akwarium morskie, poprzedni właściciel a mój przyjaciel kupił te świetlówki i mówił, że są git a ja mu wierzę. Barwa jest na załamaniu białego z niebieskim. Wieczorem, jak nie ma zbędnego światła i świeci tylko RM, to mam czasami wrażenie, że jest aż za niebiesko :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Nie chciałbym mieć aż tak bardzo niebiesko.


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to tak wygląda i wydaje mi się że nie jest za niebiesko, chyba że przez wstrętny odcień reefmaxowego tła :)

imgp6729.jpg


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się tak, że zrobię fotki za dnia jak baniak stoi w pokoju i wieczorem. Na spokojnie sobie zobaczysz i porównasz oświetlenie innych morszczaków. Z kasą u mnie ciężko ostatnio, ale korci mnie na ATI Purple Plus i na poczet właśnie tej świetlówki zrezygnować z jednej Aquablue Special :)

Fotki z telefonu robione dosłownie parę minut wcześniej. Telefon strasznie przekłamuje w rzeczywistości nie jest aż tak niebiesko. Aparat Google Nexus One. Na pierwszych dwóch fotka z daleka wydaje się strasznie niebiesko im bliżej, bardziej biało... :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek na dzień dzisiejszy.


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, czysto schludnie! Ja fotki z tymi świetlówkami wstawię max do poniedziałku. Dzisiaj mi wyskoczyła mega praca z moim baniakiem... ehh... już nie mogłem patrzeć na te glony... prąd przez kręgosłup... zez rozbieżny... palce u rąk przeistoczyły się w krogulczaki :) mówię no koniec... spuściłem 5 litrów wody wrzuciłem korale do wiadra z wodą z baniaka... spuściłem 3 litry do michy, szczoteczka do zębów i jazda każdy kawałek skały "szczotkaaa, pastaaa, kubek, ciepłaaaa wodaaaa tak zaczyna się ReefMaxowaaaaa przygoda" :) Każdy kawałek skały szuruburu i płukanie w ro/di i do michy. Jak zacząłem ruszać tą skałą to wypłynął syf po ślimunach no to "pokaż ryplej Władziuuu!" i wężykiem zasyska z podsyską :) No i Bartosz Grabarczyk na prowadzeniu po wyścigu ze szczotką w dłoni... układam skałę... układam... Hmmm wpadłem na koncepcję myślę sobie "god deam it!" to jest to! Zostały mi dwie sztuki... hmmm co z nimi zrobić... a wepchnę tutaj i co? g*w*o :) Rozleciało mi się wszystko, na domiar złego z tego podniecenia :) zapomniałem jak ja to wszystko ułożyłem... po upuszczeniu pary z lokomotywy czytaj puszczeniu paru k,ch, j i kopnięciu w ścianę zirytowany wrzuciłem wszystko do baniaka... woda była taka mleczna od piasku że brakowało tylko projektora i mógłbym wyświetlać "Avatara 3D" w RM :) teraz czekam jeszcze z godzinkę i zaczynam znowu działać. Nie łam się! Przełam się!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to źle czy dobrze, ale prawie nie miałem oznak dojrzewania. Kilka kępek zielonych glonów. Krabiki załatwiły je w 1 dzień. Nic nie padło.


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nie jest jeszcze ustabilizowany, potrzeba na to dużo czasu. BTW lejesz jakieś bakterie?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacja zbiornika następuje mniej więcej miesiąc, dwa po CAŁKOWITYM zasiedleniu (czyt. jak juz zaprzestaniesz wkladac zwierzaki) nie mówimy tutaj o akcjach typu "sprzedam po 8 mc sarco bo jest już za duzy "


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o stabilizacji mojego zbiornika tylko o braku oznak dojrzewania. Do stabilizacji jeszce daleko jak i do pełnego zasiedlenia. Powoli do przodu:)


750 litrów w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.