Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#308713 Tofik :

Hym znaczy są syfy i syfy.

Bo mój nie śmierdzi tak jak to wy opisujecie :)

Owszem zapaszek jest ale nie taki żeby cała szafka capiła, no chyba że kubkiem mocno zabełtam :) wtedy mocno łoi w dekiel :)

spokojnie zacznie "pachnieć" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308726 Tofik :

a po co wódka jak są BP :)

a po co BP jak jest wódka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308731 Tofik :

A po co wąchać smrody jak można nie czuć ? :)

wrzuć BP to poczujesz różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308736 Tofik :

no wrzuciłem, telepią się od miesiąca, ale jakiegoś kosmicznego syfu nie wywala ani smrodu

:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308740 Tofik :

A możesz bardziej rozbudować tą jakże ciekawą odpowiedź? :)

#308716 Peniek :

@Tofik,zacznij lac wodke,zeostart3 czy inna pozywke dla bakterii to zobaczysz ile i jak smierdzacego syfu wywala odpieniacz.No i zelezy jeszcze kto ma jaki odpieniacz i ile rybek w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...kubek czyszcze raz na trzy dni,myjac i wycierajac do sucha...smrod moze i jest bo nikt w domu nie wytrzymuje jak ide wylac zawartosc kubka do lazienki ale ja zastosowalem autosugestie ze to zapach oceanu w czystej formie...i odtad smrod mnie nie przeszkadza...Co do reszty odpieniacza to chlor z woda i chodzi sobie w wannie,potem ocet z woda i dalej chodzi,potem sama woda i znowu smiga...dzieki temu wiem ze mechanizmy i pompa odpieniacza nie zarasta czyms co spowoduje jego mniejsza wydajnosc,nie wspominajac o venturi,ktore chyba warto przeczyscic raz na jakis czas...dmucham na zimne...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zniwelowania przykrego zapachu mozna do kubka wsypac troche wapna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna takie w tabletkach jak ma sie uczulenie?:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam,przy okazji wymiany sumpa na nowy wyczyściłem wczoraj pienidło,potem wypłukałem w słonej i wytarłem do sucha komorę reakcyjną ile się dało.Efekt taki,że teraz strajkuje.A tak fajnie pienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek przyniosę ci mrożonkę Ichtyotropic ikra morska taka pomarańczowa, po karmieniu muszę wyłączać odpieniacz na kilka godzin bo chce mi go wysadzić w powietrze :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to mrożonkę,ale ja mojego nigdy nie wyłączałem po karmieniu.Pienidło niby pianę bije,ale jest bielutka i brud nie zbiera się.Od wczoraj kubek pusty a jak go trochę przykręciłem to zaraz zaczął wywalać długo wodę.

Ps.Pozostaje czekać,chyba,że jest jakiś sposób na przyśpieszenie pienienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309396 inmar :

No i mam,przy okazji wymiany sumpa na nowy wyczyściłem wczoraj pienidło,potem wypłukałem w słonej i wytarłem do sucha komorę reakcyjną ile się dało.Efekt taki,że teraz strajkuje.A tak fajnie pienił.

...Prawde mowiac Inmar dziwie sie...masz przeciez skimmer z wyzszej polki...ja mialem tego typu himery problemy tylko z red sea prizm,ale od kiedy zaczalem sie bawic w prawdziwe odpieniacze,nigdy juz nie mialem tego typu klopotow...octopus nwd 110 z pompa recylkulacyjna ,czy byl myty czy nie zawsze pienil idealnie,nigdy nie wariowal...marines sources csa 120,ktory mam teraz ,zaczal prawie od razu pienic a przede wszystkim wywalac syf,zaraz po zamontowaniu (nawet go specjalnie z fabryki nie czyscilem)...co jest najsmieszniejsze ze bawiac sie doprowadzeniem powietrza tez ani w jednym ani w drugim nie zauwazylem wariowania...czyzbym mial po prostu szczescie...?...Mam problemy z innymi rzeczami,parametrami czasem ale nigdy ze skimmerem...Przyszlo mnie do glowy ze po prostu nasza woda bardzo sie rozni...czytalem wielokrotnie o jakis wariacjach odpieniaczy,wywalanie wody przez kubek i inne...nigdy mnie to nie spotkalo...moze rzeczywiscie tylko szczescie...zawsze ladny brazowy syf i piana wokolo...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem też jak go kupiłem,był wątek na ten temat przez kilka dni.Wtedy walił pianą jak zwariowany,doradzono poczekać i to pomogło.Generalnie dla mnie to dziwne choć to pewnie prawa fizyki i chemii.Niedawno też był temat przerabiany mojego odpieniacza bo zaczął pienić jak oszalały z dnia na dzień bez żadnej przyczyny.Komora reakcyjna była cała w pianie jak nigdy.Potem wróciło wszystko do normy,ale dużo więcej od tego momentu wywalał widocznego syfu.

Woda z powietrzem się miesza ładnie,piana się tworzy a syfku z tego żadnego.Czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze przeszlo przez moja mysl ze jakbys sie pobawil z powietrzem...daj mu mniej powietrza tak z dzien i zaobserwuj...nie znam sie ani na fizyce ani dzieki o Jahwe na matematyce,ale zauwazylem ze odpieniacz z przyduszonym powietrzem jest latwiejszy do poskromienia...pompa wtedy jakby pracowala inaczej...Ja mam wezyk wystawiony przez okno i jest to okolo 5ciu metrow...wiem ze jakby nie dostawal powietrza z zewnatrz to jego praca byla by troche inna ale pienilby i wywalal to co ma wywalac...Sam nie wiem ,dlaczego tak jest...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk fi 12mm od dawna za oknem.Wtedy kiedy miałem problem z jego wariacjami to założyłem na jakiś czas zaworek regulacyjny.

Ps.Teraz też dałem bo mi Przypomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.