Skocz do zawartości
robi

Jak można skomplikować akwarium !

Rekomendowane odpowiedzi


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skubany, projekt bardzo ciekawy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie działało i nie uprzykrzało życia (głośność) to rewelka. Pomysł zdecydowanie zasługuje na :)

O naśladowców może być ciężko, bo stopień skomplikowania duży, ale trzeba przyznać, że projekt bardzo ciekawy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie skompilowane i dobrze przemyślane.

Tyle powiem po obrazkach :) bo z angielskim gorze, ale nie rozumiem za bardzo o co ma chodzić z tym ze poziom wody będzie tak się zmieniał, że skała będzie wystawać z wody OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...swietny link i juz polubilem tego misia,ktory to zrobil...kurde,tyle myslano o jak najbardziej naturalnym falowaniu i oprocz weveboxa nic sie wlasciwie nie przyjelo w domowych zbiornikach...takie proste rozwiazanie z ta rura i wywalaniem wody a efekt piorunujacy...wydaje mnie sie ze ruch wody to cos o czym zbyt malo sie mowi...mowimy o tym jak ustawic pompy zeby nam wizualnie to odpowiadalo a zapominamy ile istnieje rodzajow falowania.Od kiedy mam wavebox'a juz nie wyobrazam sobie ze mozna leciec tylko na pompach cyrkulacyjnych...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze do wave boxa trzeba spbie troszke akwa przygotowac. U mnie np poziom wody jest 2cm pod krawedzia i jak bym mial tam box-a wstawic to po 3 sekundach mial bym wiecej wody na podlodze niz w akwa:).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam waveboxa, pamietajcie ze wavebox ma bardzo silna pompe ( nie wiem jak ten nano) wiec sens wsadzania go widze od akwarium okolo 600 litrow. Przy mniejszych poprostu nic nie ustawisz bo zabije korale. Musi mic troche przestrzeni przed soba zeby dmuchnac :) ale generalnie bardzo fajna rzecz bo dodaje cyrkulacje w miejscach niedostepnych dzieki czemu nie trzeba montowac 15 pomp.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308900 W32darWin :

Mi sie wydaje ze do wave boxa trzeba spbie troszke akwa przygotowac. U mnie np poziom wody jest 2cm pod krawedzia i jak bym mial tam box-a wstawic to po 3 sekundach mial bym wiecej wody na podlodze niz w akwa:).

Pozdrawiam

Maciej

...ja przygotowalem,zostawiajac z piec centymetrow ,tak w razie czego...wystarczylo dac trzy cm (mam nano wbx)...wiecej sie nie rozbuja,choc chce troche pokombinowac z pompa,tzn podobnie jak w tunze 6045 scialem ten niepotrzebny badziew przed wirnikiem,tak chce tez uczynic w Waveboxie...swoja droga,czy ktos go przerabial,tuningowal ze tak powiem...?...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308898 Tofik :

no ale skoro Wave box jest dobry to czemu nikt go nie używa?

Znaczy używają ludzie ale garstka?

Może jednak coś w tym jest?

...Oj jest,jest Tofik...zamiast namiastki jeziora w domu masz namiastke oceanu i o to chyba w wbx chodzi...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne rozwiązania. Mnie osobiście zainteresował generator fal. Niestety z moim angielskim jest nieelegansio, więc może ktoś przetłumaczyć fragment o samym tłoku. Czy jest on idealnie dopasowany do cylindra czy coś tam użyto do uszczelnienia. po co na jego górze jest woda??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.