Skocz do zawartości
Gotterdammung

Wrocławianki, wrocławianie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest we Wrocławiu czaderski sklep zoologiczny, w którym mają na sprzedaż Ocellarisy. Ale jak widać nie są to zwykłe błazny, ponieważ sztuka kosztuje u tego "pana" 300 PLN. Słownie trzysta polskich nowych złotych zero groszy. Ja nie dysponuje taką gotówką, ale może ktoś z Was, dlatego po koleżeńsku informuję, taka okazja szybko się nie powtórzy...

PS. To chyba bardziej się nadaje do "trochę śmiechu" ale co mi tam...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy konkurs pt: "Śmiechu warte" albo "Największy Wałek" ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam by to sie najprędzej nadawało... Albo coś w stylu "ile to jest warte" ? :))))

Ale szczerze sam nie wiem jak mam do tego podejść... Czy facet psychiczny jest, czy czeka na jakiegoś frajera, czy w ogóle nie wie o co chodzi... Ja tam byłem do połowy konwersacji miły względem niego :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w Lublinie też mam takie miejsce :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koniecznie muszę wpaść, będę miał drugiego debila do kolekcji hahaha :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo ustalić cenę jaką uważa za słuszną. Często na forum pojawiają się kwiatki, ot prawo sprzedającego ustalić cenę, a prawem kupującego jest kupić lub nie.

Może nie wie jak ceny u konkurencji wyglądają, może liczy na osobę dla której 50 czy 300 pln to żadna różnica, może to tylko wystawa, a cena zaporowa. Dużo możliwości.

A jak mogę coś doradzić- nie kupuj : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o chciwość i nie wiedzę. Bo np: w stolicy nikt nie wyskoczy z ceną x10 bo jest konkurencja. A na takim zad... jak Lublin ..... ale powoli się to zmienia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruku - jasna sprawa, masz 100% racji. Ale ja się pana zapytałem czy rybki są na sprzedaż, jeśli były wystawowe, wystarczyło powiedzieć że nie i koniec kropka. Mówiąc 300 zł w sumie tylko się ośmieszył, bo nie wyobrażam sobie kogoś kto za tyle takie ryby kupuje. Do morskiego akwarium trzeba chyba podejść racjonalnie i nie na "hurra". Człowiek nawet średnio ogarnięty nie kupi tej ryby, tak sądzę.

A co do tego że ktoś może nie czuć różnicy między 50 a 300 zł to mam taką prywatną teorię, że właśnie ludzie są bogaci dlatego że liczą każdy grosz, a nie szastają kasą na prawo i lewo :)

A co do tego że każdy ma prawo ustalić cenę jaką chcę to mam takie teoretyczne pytanie, czy jakbym był jedynym sprzedawcą żywności w twojej miejscowości i chciałbym za bochenek chleba 30 zł, a Ty byś wiedział ze w reszcie kraju on kosztuje 3 zł, to jak byś mnie nazwał ?

Zaznaczam iż mam pełną świadomość że błazenki nie są w życiu tak ważne jak chleb, żeby nie było że jestem oderwany od rzeczywistości...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście za 2-3 miesiace we Wrocku skonczy sie rozbudowa jednego ze sklepow w ktorym jest morszczyzna i wtedy nikt nie bedzie myslal nawet wstepowac do sklepu w sklepie po rybki za 300PLN.

PS. Moze ta rybka jest rozmiarow karpia na swieta:).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem że miałeś szczęście że udało Ci się uzyskać cenę . :-)

Kolega Maciek jak pytał się o cenę w tym sklepie zawsze słyszał że ryby są jeszcze nie wycenione :)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, i wszystko stało się jasne, facet opłacał przez rok olbrzymią grupę ekspertów badających rynki akwarystyczne, po roku powiedzieli mu że ryby są warte 48zł 31gr. Facet utopił w ekspertyzach 3.2mln zł, załamał się, to wrzucił cenę 300zł za sztukę. Za te pieniądze kupi sobie 12.5 butelek wódki i zapije się na smutno...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez większych krępacji możesz powiedzieć gdzie to widziałeś takiego kwiatka - obstawiam Arkady. Bingo ?

lepiej by nie było to Ultramarino - bo pokrywam pewne nadzieje :) które z każdym następnym miesiącem - bledną ..bledną


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią kto "gupi" ten kupi.. W pewnej miejscowości, po powodzi w tym roku, jak już woda opadła, facet prowadzący lokalny sklep przecenił gumowce z 35zł za parę na... 120zł. - to się nazywa wolny rynek. I chętni byli .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ice4 - w arkadach nawet błazenków nie mają, więc nie :) Ale rzecz się działa w Astrze na pięterku :)

@loccutus - jasne, jak cena się nie podoba, to nie kupuj, nikt lufy do głowy nie przystawia, aleeeee moim zdaniem jest to jakieś, przepraszam za wyrażenie, durnowate, przebitka rzędu 600% mnie śmieszy i tyle :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale dlaczego przebitka 600% śmieszy. niech da nawet i 1000%. W Polsce kochani obowiązują ceny umowne - nie urzędowe. ta epoka sie skończyła. Cena umowna to nie mniej nie więcej niż wartośc na którą się umówisz ze sprzedawcą. Jaki problem sie potargować ? Że nie leży to w zwyczaju bo lata komuny go zabiły? Przecież w każdym momencie jest możliwośc w każdym sklepie negocjować cenę. Każda kasa fiskalna umożliwia od ręki wpisanie stosownej pozycji - rabat%. Prowadziłem do niedawna mały punkt handlowo-serwisowy. przyjechał facet kupić radio - na metce było 200zł. Pogadaliśmy, sprzedałem za 180. Na paragonie dostał rabat - i każdy zadowolony. Ja zarobiłem te 20zł, on utargował 20. wiec co za kłopot z "nemo" za 300zł ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak już wspominałem, przebitka 100% może dziwić, przebitka 200% zaskakiwać, 300% drażnić, 400% denerwować, 500% oburzać, a 600% po prostu śmieszy i tyle, piszę sobie żeby obśmiać faceta, nie chce wyrażać się o nim wulgarnie, bo nie ma sensu... Ceny są uwolnione ale wolność słowa również, więc chyba mogę spac spokojnie, i nie bać się tego że ktoś mi zarzuci miłosć do poprzedniej epoki :) Taki kłopot że nemo 300 zł nie kosztuje i tyle :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - przegiął, choć mu wolno :) Dla mnie to jest po prostu cena skalkulowana na odstraszenie klienta. Po to żeby d... nie zawracał no bo jakie inne motywy gościem kierują? Chyba że koleś rodem z egiptowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

A może sprzedawca znalazł w necie ceny A. ocellaris, tylko takich:

pl8.jpg

lub takich:

naked.jpg

i postanowił równać w górę. Bo w końcu to błazenek i tamto błazenek.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus - Heh, żeby się klient w d*** pocałował... Podchodząc do człowieka zapytałem się uprzejmie czy te ryby są w ogóle na sprzedaż, wystarczyło odpowiedzieć "nie, mam je jako ekspozycję". Jeśli robił to z takich pobudek jak wspominałeś, to całowanie w sensie, to mam go za jeszcze gorszego frajera niż nim jest :)

@soncho - ech, kwestia gustu, choć te pomarańczki nie powiem, fajne :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie teraz błazenka we Wrocławiu...

Kobita się pyta:

- ile dałeś za Nemo

Odpowiadasz:

- 30zł

Kobita:

-nie kłam widziałam w sklepie po 300zł!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ozim - za przeproszeniem stary, naucz się czytać ze zrozumieniem... Nie podszedłem do typa z tekstem "panie, sprzedaj te ryby <bo ja tak kce>" tylko się grzecznie zapytałem. Ja mu się mu z zasady podobać nie miałem, chyba że facet jest gejem, i handluje tylko ze swoimi partnerami. Ogarnij się troszkę bo wypisujesz bzdury...

PS. Miało być z przymrużeniem oka, a wychodzi już lekko drażliwie więc chyba warto kończyć dyskusję...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o cene ! 300 zł- to dużo za dużo za takie ryby ? a ile w PL kosztuje loricolus (Centropyge loricula) albo bispinosa (Centropyge bispinosus) pytam tylko z ciekawości.Jakoś w sklepach www ich nie widze.A swoją drogą te błazny ... co tu gadać ,fajne są!Zwłaszcza te białe.:)

ps. żartowałem z tym pytaniem o cene błazenków(normalnych) , chyba sprzedawca z rozmachem pisał zera po trójce i za dużo mu wyszło ! a mogło być trzy zera !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robi - no po sklepach widać że zwykły błazen to około 50 PLN, Centropyge loricula widziałem w granicach 150-200 PLN...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak w Belgii ,loricolus 3-5 cm to min 55 euro ale 5-7 cm dobija do 100 euro.

A może facet w sklepie te błazny sprzedawał w komplecie tzn. parka + ukwiał + ikra na szybie (jak ikra na szybie to i akwarium):) czsami trudno ogarnąć co ludzie mają w głowach...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.