Skocz do zawartości
sPRYTny

Krewetka wundermani zaciążyła :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje wundermani ewidentnie zaciążyła.

62453330.jpg

Czy komuś się udało wyhodować dorosłe osobniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie udało, ale jak jesteś ciekaw co i jak to proszę bardzo:

KLIK 1

a tutaj ostatni post jest na temat karmienia

KLIK 2

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) szkoda że rybek nie masz bo by miały niezłą wyżerkę,z obserwacji mogę ci podpowiedzieć że w nocy podpływa do powierzchni i energicznymi ruchami zrzuca z siebie potomstwo,tak robiły u mnie,króla który odchował młode na naszym forum jeszcze nie ma ale wszystko przed tobą :)

niezła fotka


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domy wystartował drugi baniak 30l może ją tam przenieść i spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ,czytałem :) miło jak w rodzinie jest wspólne hobby,osobiście bym nie robił rewolucji nie mając pokarmu dla jej larw ale do odważny świat należy a cierpliwych sukcesy w akwa :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

I moja porodzila :clowning

Przyszedlem późno z pracy juz po zgaszeniu swiatla.

A dodam ze wlasnie oststnio nie moglem sie wszystkich krewetek doliczyc -musiala sie ukrywac.

No a jak przyszedlem to pierwsze co to lapy do sumpa i cos tam majstruje.

Nagle slysze PLUSK, pomyslalem ze jakas ryba próbuje noge dac.

Swiece do ziornika latarka a tu zupa-krewetkowa :waving

Smiesznie wyglądają male krewcie - jutro rano jak ryby wstaną beda zachwycone :waving

Napisze za pare tygodni czy cos przetrwalo...

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciężarna jest przełożona do kostki 30l ale raczej nic z tego nie będzie bo teraz ukrywa się w skałach i nie będę miał jak dokarmiać larw. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje debeliusy "urodzily" w glownym baniaku. Zorientowalem sie teraz jak maja po okolo 5mm i widzialem juz kilka malutkich wylinek wiec chyba rosna. W zeszlym tygodniu potomstwo wydala tez wundermani ale te ledwo widac.

Nie stosowalem zadnych specjalnych pokarmow, mysle ze jedza drobne mrozonki dla korali i byc moze Reef-Pearls.

W instrukcji do mikroskopu (tego z lidla) jest napisane ze mozna je dokarmiac suchymi drozdzami, wiec jak masz je w oddzielnym zbiorniku mozesz sprobowac.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszenie takie ze boggessi też je aptasie : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się ze ok 90% akwarystów morskich z Polski ma u siebie l.boggessi.

Każdy mówi ze trzeba kupić wunderwaffe a nigdy nie widziałem tej krewetki w Polsce. Sam mam l.seticaudata, l.boggessi, kilka miesięcy temu widziałem l.kuekenthali a l.wurdemanni nigdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wurdemanni, a przy pierwszym zakupie kuekenthali, więc nie jest to niemożliwe.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat pozyskanie larw to nie jest duzy problem.

wystarcza dwa egzemplarze krewetki tego samgo gatunku i jesli sa dojrzale plciowo to w ciagu kilku tygodni bedziesz miec larwy w akwarium.

gorzej z uzyskaniem osobnika doroslego z larwy.

ale akurat tak sie sklada, ze l.wurdemanni jest chyba najlatwiesza krewetka ozdobną (z morskich) do takiej zabaway, wiec to kwestia stworzenia odpowiednich warunkow i dostarczenia larwom wlasciwego pokarmu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszyrztov :

udało ci się wychować larwy?

mi tam się udało...

a możesz to potwierdzić np. fotkami ??


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna "z łatwiejszych" z pośród popularnych krewetek ale nikt z tego forum jakoś tego nie dokonał. Łatwo mówić ze coś jest łatwe bo ktoś tak napisał ale moim zdaniem są one o wiele trudniejsze w hodowli od błaznów.

po co mam potwierdzać to fotkami?? Jeszcze mam robić fotki, wstawiać je, męczyć się tylko po to żebyście uwierzyli i napisali gratulacje razy 100... Jak ktoś nie wierzy że się da niech wpisze w google co trzeba...

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311945 kszyrztov :

...

po co mam potwierdzać to fotkami?? Jeszcze mam robić fotki, wstawiać je, męczyć się tylko po to żebyście uwierzyli i napisali gratulacje razy 100... Jak ktoś nie wierzy że się da niech wpisze w google co trzeba...

...

nie, nie musisz nic wstawiać, nie musisz nawet pisać. Ale jeśli już piszesz, i piszesz o sukcesie, to dla frajdy własnej, ciekawości naszej można wstawić foto. Po to jest forum, ludzie gratulują, bo są uprzejmi i cieszą z sukcesu innego akwarysty. Możesz zawsze zastrzec pod fotką, by nie składać gratulacji - wolny kraj.

ps. i mam nieodparte wrażenie, choć może błędne, że "witamy" nowego/starego forumowicza...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. i mam nieodparte wrażenie' date=' choć może błędne, że witamy nowego/starego forumowicza... [/quote']

Ach to nasze różowe - szybkie oko :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszyrztov :

są one o wiele trudniejsze w hodowli od błaznów.

po co mam potwierdzać to fotkami?? Jeszcze mam robić fotki, wstawiać je, męczyć się tylko po to żebyście uwierzyli i napisali gratulacje razy 100... Jak ktoś nie wierzy że się da niech wpisze w google co trzeba...

żeby mieć porównanie trzeba dokonać i rozmnażania krewetek,i ryb ....

naturalnym ludzkim odruchem jest dzielenie się radością z innymi bo to miłe i sukces daje satysfakcje a to buduje tak samo jak tych co czytają o tym,żyjemy w czasach gdzie każde nasze wydarzenie może być utrwalone np.notatką lub fotka w formie zapisu elektronicznego,wklejenie zdjęcia zajmuje tyle co napisanie jednego zdania i nie piszę tego z żalu bo jedyne co mi się mnoży to ślimaki a larwami krewetek dokarmiam malusie ocellariski a dlatego że to co czytam to dla mnie niczym nie poparte puste słowa a nawet jałowe wyrazy,pokaż,potwierdź :) swoją teorie wtedy dopiero będzie pełen szacun,bo teoretyków i wizjonerów dających porady tu nie brakuje.

chyba że to Ty k........r to tym bardziej powinieneś wstawić fotki bo masz co pokazać :D


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć lub wskazać zdjęcia na których są małe krewetki, bo u mnie w akwarium biegają małe "krewetki"

Mają od 2mm do 5mm i są bardzo podobne do krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309834 sPRYTny :

Moje wundermani ewidentnie zaciążyła.

Ewidentnie ciąża występuje u ssaków, nie skorupiaków :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313646 ratpol :

Być może tak, czy coś z tego będzie?

Tak, dobra wyżera dla ryb :clapping

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj :

Ewidentnie ciąża występuje u ssaków, nie skorupiaków :D

podobają mi się Twoje wypowiedzi :googleye ale to jest przenośnia,nie wszystko bierze się dosłownie :D a każdy wie o co chodzi


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.