Skocz do zawartości
ven

brązowy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o identyfikację nalotu na skałkach, czy to okrzemki, czy coś gorszego, akwa aquael 30L i ponad tydzien, skala z frachtu, wyskoczylo to po tygodniu.W kaskadzie mam wegiel caly czas, woda kryształ.

5541-akwabraz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma w tym pęcherzyków powietrza to okrzemki.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna ta Twoja skała, wstaw zdjęcie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pęcherzyków powierza nie widać, wodę mam tylko demi więc pewnie to przez tę wodę....

poczekam i zobacze co się będzie działo dalej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5541-akwabraz2.jpg

wyglada strasznie na zdjeciu, ale w rzeczywistosci jest troche innych kolorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wygląda na martwą :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche dziwna ta skala na taka prosto z frachtu

a nalot to okrzemki

kup Sery Silicarbon i w ciagu 2-3dni zejdzie


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała trafiła do mnie w 24h kurierem, ale za ciepło to nie było tego dnia, wyjąłem teraz wegiel i chyba wsadze slimaka i zobacze czy to bedzie wcinał

Co myślicie o ślimaku do tak świeżego akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To na mój gust nie jest skała z frachtu. Wyglada jak martwa skała i to dosyć zbita, mało porowata. Nie wpuszczaj żadnego ślimaka. To okrzemki i zejdą w raz z poprawą jakości wody z osmozy. Narazie szkoda kasy na absorbery, akwa musi dojrzeć, co przy tej jak mi się zdaje jakości skały trochę potrwa. Dozuj bakterie i jakąś pożywkę dla nich.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wiem że ta skała nie wyglądała za ciekawie ( a do tego śmierdzi nieźle jak się ją wyciągnie ) jednak ją zostawiłem, włożyłem małe szczepki Zoa - nie znam rodzaji - oraz grzybowieńce bodajże Rhodactis rhodostoma żeby zobaczyć czy wogóle są warunki do życia :), wywaliłem węgiel, zostawiłem w filtrze jedną gąbkę a w zasadzie pół gąbki tak tylko żeby zbierała syf, wlałem pół fiolki biodigest i jakoś to ruszyło, pojawiły się glony zielone, korale się zamykają i otwierają zgodnie ze światłem,świece 12h aktynike i 10h białe....Poniżej fotki, jedna skała na której najwięcej było czarnej martwicy nie zarasta tak szybko ale dam jej czas - czy mogę teraz lać jakieś bakterie np. Nutrafin Cycle ?

5541-p1030204_small.jpg

ten mały nie wiem jak się nazywa i ciężko mi znaleźć odpowiednie miejsce dla niego

5541-p1030205_small.jpg

Czy mogę założyć jakieś nocne LED, czy lepiej jak jest ciemno ? nie ukrywam że chciałbym popatrzeć co tam się dzieje w nocy bo jakieś zaczątki życia widać czasami wieczorem w aktynice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym śmierdzi? Zepsutymi jajkami?

Lej bakterie i możesz założyć nocne oświetlenie:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no śmierdzi taką zgnilizną, ale czy jak jajo to nie wiem bo nigdy nie czułem hehe....

mam jeszcze jedno pytanie, czy włożyć koralie nano, widzialem ze wiele osób wklada koralie nano do tych kostek aquaela, jak sie wogole ma ten stosunek l/h do litrazu akwarium w tych pompkach cyrkulacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z frachtu to ona napewno nie jest , albo jak jest to dawno takiej skaly nie widzialem... blada i jalowa :clapping

Zesmierdła pewnie w transporcie , tez tak mialem z piachem kiedys.

Gdzie kupileś skale ? :)

Zaobserwuj nocą czy wogole jakieś zycie chodzi,kielze,wieloszczety,kraby,wezowidla ja mase zycia mialem i skala juz syfu nie puszczala,ewentualnie dokup w sprawdzonym sklepie z 1 loche.

Jeśli od forumowicza czy prywatnie podejrzewam ze ktos mial jakies glony czy cos nie mogl sie pozbyc wysuszyl,zamoczyl w ro a na koncu w solance i tyle... kazdy jakos zaczyna przegode i musi miec pierwsza skale na testa.:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ven,woda demi nie nadaje sie do akwa,ale to juz pewnie wiesz,choc to dopiero start to juz utrudniles znaczaco jego poczatek[skala masakra],to malenstwo ale zdalyby sie dwie jakies male glowice cyrkulacyjne-aby zwiekszyc cyrkulacje w zbiorniku,nie wiem czy masz osmoze i podpieta zywice?,jak nie to chociarz na poczatek woda z dojrzalego akwa[jak masz mozliwosc-co by bylo porzadane],cykl swietlny,po co swiecisz tak dlugo,to tylko pobudza teraz wszelkie dranstwo do wzmozonego wzrostu,kolega @Stani dobrze ci radzi,silicarbon dobrze absorbuje krzemiany,I wstrzymqj sie z wkladaniem zycia do akwa,czy raczej na sile chcesz sie nabawic rozczarowania rozpoczetym hobby,polecam dzial dla nowicjuszy,tam znajdziesz mnustwo malych zbiornikow,rodzajow filatracji,mnustwo tematow na temat osprzetu,i zycze sczerego powodzonka :clapping


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.