Skocz do zawartości
Cetus

Zardzewiała skała

Rekomendowane odpowiedzi

Może to jednak jest dino, a nie okrzemki? Miałem podobną sytuację, rudego dziadostwa było coraz więcej. Myślałem, że to okrzemki, po testach na krzemiany (Si=0 w osmozie i baniaku) zacząłem walczyć jak z dino-przez zaciemnienie zbiornika kocem na 2,5 dnia, a potem powolutku po 1h dziennie światła. Resztki rdzy na piachu załatwiło zasysanie z podłożem i plaga odeszła :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki to glony ktore ktore wykorzystuja do budowy sciany komorkowej krzemionke SiO2. Stad w akwariach z powyzszonym poziomem SiO2 znajduja one doskonale warunki do rozwoju. Okrzemi jako rosliny sa oczywiscie autotroficzne - do odzywiania potrzebuja swiatla. Zalozenie masz sluszne - "po odcieciu od zrodla pokarmu, czyli - swiatla, Okrzeki beda w odwrocie. problem w tym ze wiele gatunkow okrzemek tworzy forme przetrwalnikowa. Jak tylko zapalisz swiatlo to wroca. Jedyna szansa to usunac krzemiany, bo zaciemnienie nic nie da. Na szczescie krzemiany tworza wiele trudno rozpuszczalnych soli i dosc latwo je usunac absorberami. Tu jednak musisz byc cierpliwy i dosc dlugo stosowac absorbery poniewaz niektore gatunki moga, w pewnych warunkach tworzyc pokolenia komorek ktorych sciana komorkowa nie jest wysycona krzemionka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: przez trzy tygodnie miałem w skarpecie Silicarbon. Plaga się nie zmniejszyła, a wręcz przeciwnie jest tego więcej. Zauważyłem jednak, że w miejscach, które są najbardziej oświetlone, czyli górne grzbiety skał, nie ma tego nalotu. Czyżby za dużo światła nie lubiły? A może nie są to okrzemki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.