Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Protopalythoa super :) Nie widziałem takiej odmiany barwnej, najczęściej zielone albo bure...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium powoli wszystko sobie rośnie. Wczoraj spieniężyłem w Zabrzu BON wylosowany na zlocie i tak do zbiornika trafiły: Halichoeres chrysus i Stenorhynchus seticornis na kiełże, oraz Euphyllia paraancora, która będzie mniej parzyć jak poprzednia, która przestawiłem w inne (mniej widoczne, ale bezpieczne dla innych) miejsce.

Na zdjęciu dalej nic szczególnego, czekam, czytam, oglądam, a reszta niech sobie rośnie :)

dsc01144p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak na prawej szybie wygląda jak miniaturowa pompa stream :)

Ładnie się szkiełko prezentuje.

Co to za poskręcane niebieskie rurki w centralnej i prawej części zbiornika?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335118 giant19s :

Co to za poskręcane niebieskie rurki w centralnej i prawej części zbiornika?

Cirripathes sp., pięknie się otwierają rano i wieczorem, generalnie NPS mają zostać tylko w centralnej zacienionej grocie, ten po prawej czeka na swoją przeprowadzkę.

Co do wargatka, to od wpuszczenia wczoraj widziałem go tylko raz, dziś rano pływał ładnie, pewnie znów wkopał się gdzieś w piach, powiedzcie mi, te strachy mu miną? Piękna ryba, chciałbym ją częściej oglądać i fajnie byłoby jakby wzięła się za kiełże, krab/pajęczak/kosmita cały czas penetruje skały wkładając swoje długie szczypce w najgłębsze zakamarki, polując na robale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strachy chrysusowi miną, ale tuby go nie polubią. Przygotuj się na pilnowanie polipów przy karmieniu, bo ten żółty dupek jest strasznie namolny :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fajne akwarium :) Czekam na zdjęcia kraba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień testów :)

NO3 ~ 2 mg/l (=ppm)

Ca ~ 380 mg/L (=ppm)

Mg ~ 1350 ppm

Kiełże doprowadzają mnie do szaleństwa, nie wiem co z nimi robić, jest ich za dużo.. Mam nadzieję, że wargatek podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełże powiadasz??? zatem masz fajne warunki na mandaryna wspaniałego...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335290 Warszawiak :

Kiełże powiadasz??? zatem masz fajne warunki na mandaryna wspaniałego...

Ta, już zamówiony, mam nadzieję, że podoła. Póki co, boję się w nocy zaglądać za szybę, wszystko łazi, biega, skacze, pływa.

dsc01153ty.jpg

Seriatopora caliendrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez podlizywania ale to chyba naładniejszy RM jakiego widziałem.

a... i uważaj na pająka, one nie przechodzą wylinek, jeśli straci nogi to będzie po krabie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335865 LUK4344 :

Tak bez podlizywania ale to chyba naładniejszy RM jakiego widziałem.

a... i uważaj na pająka, one nie przechodzą wylinek, jeśli straci nogi to będzie po krabie

Dziękuję, jeszcze duuużo pracy, osobiście to tak średnio mi się podoba, dodaje zdjęcia tylko z poczucia dziennikarskiego obowiązku, jak już zacząłem to prowadzę dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten krab-alien jakiej jest obecnie wielkości?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Baniaczek :)


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ,przerabiałem tez temat tego kraba zacznie linieć to mozesz sie juz z nim żegnać ;/ szkoda bo ciekawy zwierzak i zjada wieloszczety...

ps. Ładny reefmaksik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba dosyć duży rośnie?

Dobrze by było gdyby był pożyteczny i nie szkodził :) szkoda że zawsze to co fajne i inne nie zawsze jest dobre dla ogółu :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336102 Astronotus Ocellatus :

no niestety ,przerabiałem tez temat tego kraba zacznie linieć to mozesz sie juz z nim żegnać ;/ szkoda bo ciekawy zwierzak i zjada wieloszczety...

ps. Ładny reefmaksik

Zobaczymy, mam nadzieję, że nic mu nie będzie :) Mówisz, że zrzuca wylinkę, hmm, kolega @LUK4344 od dolewek pisał właśnie na odwrót :) :)

#336103 giant19s :

On chyba dosyć duży rośnie?

Dobrze by było gdyby był pożyteczny i nie szkodził :) szkoda że zawsze to co fajne i inne nie zawsze jest dobre dla ogółu :)

Rośnie podobno do ok. 30cm, to dużo jak na RM, do tego momentu na pewno znajdzie nowy dom, a w tym czasie mam nadzieję, że zdziesiątkuje populację kiełży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się krabik tylko bym się go bał jak by mi w nocy wylazł ze skały:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmita jest najlepszy :) świetnie chodzi i poluje :) a że kiełży nie lubię, więc wszystko co je zabija jest moim pupilem :) teraz czekam na Mandaryna Wspaniałego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł Ci designerski baniaczek jednym słowem :), a ten dziwoląg to taka kropka nad" i "

Bardzo w moim guście. Będę często zaglądać. Ciekawa jestem jak będą zachowywac się u Ciebie acropory, bo tez je planuje:).


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie pojawiła się alternatywa dla odpieniacza w RM.. Zabrze potwierdza, że mały mieści się w miejscu starego. Niezbędne będzie jedynie zastosowanie jakiejś pompy obiegowej w panelu. Szykują się zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam u siebie tego hydorka od kilku dni. Ale się ciągle zastanawiam nad obiegiem. Chcę dać pompe Hydor pico evolution 1200, ale nigdzie nie ma jej wymiarów i stoję w miejscu. Ktoś wie jaka jest średnica wylotu ori pompy od RM? Bym to chociaż na szybko skleił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.